Sinema ve televizyon dünyasının en prestijli ödüllerinden Altın Küreler için adaylar belli oldu. 5 Ocak’taki ödül töreni öncesi Marriage Story, The Irishman ve Bir Zamanlar Hollywood’da adaylıklarıyla önde. 

Tüm adaylar:

En İyi Fim (Dram)
The Irishman
Marriage Story
1917
Joker
The Two Popes

En İyi Fim (Müzikal ya da komedi)

Bir Zamanlar Hollywood’da
Tavşan Jojo
Knives Out
Rocketman
Dolemite is My Name

En İyi Yönetmen

Bong Joon-ho (Parasite)
Sam Mendes (1917)
Todd Phillips (Joker)
Martin Scorsese (The Irishman)
Quentin Tarantino (Bir Zamanlar Hollywood’da)

En İyi Senaryo

Noah Baumbach (Marriage Story)
Bong Joon-ho ve Han Jin-won (Parazit)
Anthony McCarten (The Two Popes)
Quentin Tarantino (Bir Zamanlar Hollywood’da)
Steven Zaillian (The Irishman)

En İyi Uluslararası Film

Elveda
Acı ve Zafer
Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi
Parazit
Sefiller

En İyi Animasyon

Karlar Ülkesi II
Ejderhanı Nasıl Eğitirsin: Gizli Dünya
Missing Link
Oyuncak Hikâyesi 4
Aslan Kral

En İyi Kadın Oyuncu (Dram)

Cynthia Erivo (Harriet)
Scarlett Johansson (Marriage Story)
Saoirse Ronan (Küçük Kadınlar)
Charlize Theron (Bombshell)
Renée Zellweger (Judy)

En İyi Kadın Oyuncu (Müzikal ya da komedi)

Awkwafina (Elveda)
Ana de Armas (Knives Out)
Cate Blanchett (Where’d You Go, Bernadette)
Beanie Feldstein (Booksmart)
Emma Thompson (Late Night)

En İyi Erkek Oyuncu (Dram)

Christian Bale (Ford v Ferrari)
Antonio Banderas (Pain and Glory)
Adam Driver (Marriage Story)
Joaquin Phoenix (Joker)
Jonathan Pryce (The Two Popes)

En İyi Erkek Oyuncu (Müzikal ya da komedi)

Daniel Craig (Knives Out)
Roman Griffin Davis (Tavşan Jojo)
Leonardo DiCaprio (Bir Zamanlar Hollywood’da)
Taron Egerton (Rocketman)
Eddie Murphy (Dolemite Is My Name)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Kathy Bates (Richard Jewell)
Annette Bening (The Report)
Laura Dern (Marriage Story)
Jennifer Lopez (Hustlers)
Margot Robbie (Bombshell)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Tom Hanks (A Beautiful Day in the Neighborhood)
Anthony Hopkins (The Two Popes)
Al Pacino (The Irishman)
Joe Pesci (The Irishman)
Brad Pitt (Bir Zamanlar Hollywood’da)

En İyi Orijinal Şarkı

Beautiful Ghosts (Cats)
(I’m Gonna) Love Me Again (Rocketman)
Into the Unknown (Karlar Ülkesi II)
Spirit (Aslan Kral)
Stand Up (Harriet)

En İyi Müzik

Daniel Pemberton (Motherless Brooklyn)
Alexandre Desplat (Küçük Kadınlar)
Hildur Guðnadóttir (Joker)
Thomas Newman (1917)
Randy Newman (Marriage Story)

En İyi Televizyon Dizisi (Dram)

Big Little Lies (HBO)
The Crown (Netflix)
Killing Eve (BBC America)
The Morning Show (Apple TV Plus)
Succession (HBO)

En İyi Mini Televizyon Dizisi

Catch-22 (Hulu)
Chernobyl (HBO)
Fosse/Verdon (FX)
The Loudest Voice (Showtime)
Unbelievable (Netflix)

En İyi Televizyon Dizileri (Müzikal ya da komedi)

Barry (HBO)
Fleabag (Amazon)
The Kominsky Method (Netflix)
The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon)
The Politician (Netflix)

En İyi Kadın Oyuncu (Dizi  – Dram)

Jennifer Aniston (The Morning Show)
Olivia Colman (The Crown)
Jodie Comer (Killing Eve)
Nicole Kidman (Big Little Lies)
Reese Witherspoon (Big Little Lies)

En İyi Kadın Oyuncu (Mini dizi)

Kaitlyn Dever (Unbelievable)
Joey King (The Act)
Helen Mirren (Catherine the Great)
Merritt Wever (Unbelievable)
Michelle Williams (Fosse/Verdon)

En İyi Erkek Oyuncu (Dizi  – Dram)

Brian Cox (Succession)
Kit Harington (Game of Thrones)
Rami Malek (Mr. Robot)
Tobias Menzies (The Crown)
Billy Porter (Pose)

En İyi Erkek Oyuncu (Müzikal ya da komedi)

Michael Douglas (The Kominsky Method)
Bill Hader (Barry)
Ben Platt (The Politician)
Paul Rudd (Living with Yourself)
Ramy Youssef (Ramy)

En İyi Erkek Oyuncu (Mini dizi)

Christopher Abbott (Catch-22)
Sacha Baron Cohen (The Spy)
Russell Crowe (The Loudest Voice)
Jared Harris (Chernobyl)
Sam Rockwell (Fosse/Verdon)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Alan Arkin (The Kaminsky Method)
Kieran Culkin (Succession)
Andrew Scott (Fleabag)
Stellan Skarsgård (Chernobyl)
Henry Winkler (Barry)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Müzikal ya da komedi)

Christina Applegate (Dead to Me)
Rachel Brosnahan (The Marvelous Mrs. Maisel)
Kirsten Dunst (On Becoming a God in Central Florida)
Natasha Lyonne (Russian Doll)
Phoebe Waller-Bridge (Fleabag)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Patricia Arquette (The Act)
Helena Bonham Carter (The Crown)
Toni Collette (Unbelievable)
Meryl Streep (Big Little Lies)
Emily Watson (Chernobyl)

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.