Bu yılın en çok beklenen soundtrack albümünün detayları açıklandı. “Rocketman: Music From The Motion Picture” albümü 24 Mayıs’ta Universal Music etiketiyle müzik marketlerde ve dijital platformlarda yerini alacak.

Efsanevi besteci ve prodüktör Giles Martin, Elton John’un klasikleşmiş eserlerini filmin gidişatına uygun olarak yeniden yorumladı ve tüm şarkılar filmde Elton John’u canlandıran yetenekli aktör Taron Egerton’ın kendi sesiyle kaydedildi.

Elton John bu heyecan verici performansla ilgili şunları söyledi: “Bestelediğim ve kaydettiğim müziğin Taron tarafından seslendirilmesi çok önemliydi. Bernie’nin sözleri ve benim müziğimin onun tarafından tamamen yorumlanmasını istedim. Taron’ı Giles Martin’in ellerine teslim ettim, ona çok güveniyorum çünkü mükemmel. Taron’ın arkasında durup tüm süreci izlemek istemedim. Onlara güvendim ve artistik olarak ne yapmaları gerekiyorsa tamamen onlara bıraktım. Sonuçları dinlediğimde gerçekten çok etkilendim. Müziği doğru şekilde yapabilmek en önemlisiydi, çünkü filmin hikayesinde doğrudan yerleri var.”

 Taron Egerton ise projeyle ilgili şöyle konuştu: “Filmde Elton ile birlikte çalışabilme şansımız sayesinde klasikleşmiş şarkılarını yeniden yorumlarken ne kadar ileri gidebileceğimizi gördük. Giles Martin’in inanılmaz bir müzik zevki var ve çok yetenekli. Bu sayede şarkılara sadık kalırken onları başka bir yere taşıma şansı bulduk.”

Taron Egerton as Elton John and Richard Madden as John Reid in Rocketman from Paramount Pictures.

Giles Martin: “Elton ile ilgili en güzel şey, onun gerçek bir sanatçı olması ve insanların onun şarkılarını daha ileri taşımalarını istemesi. Şarkılarının yorumlanmasını istedi, bu onun için çok tazeleyici oldu. Filmin hikayesini oluşturan ve onun kalbi olan şey şarkılar olduğu için bu çok önemliydi. Taron’ın şarkıları söylerken kendini çok fazla işin içinde hissetmesi her şeyi daha da güzel yaptı. Başka birinin Elton’ı oynayabileceğini sanmıyorum.”

Soundtrack albümü aynı zamanda yepyeni bir Elton John & Bernie Taupin bestesi olan “(I’m Gonna) Love Me Again”i de içinde barındırıyor. Prodüktörlüğü Giles Martin tarafından yapılan albüm 2017-2019 yılları arasında İngiltere’nin efsanevi Abbey Road ve AIR stüdyolarında kaydedildi.

Film Hakkında:
Rocketman, müzik sektörünün en önemli isimlerinden olan ve ölümsüz parçalara imza atan Elton John’un Royal Müzik Akademisi’nden bir dahi olarak çıkıp süperstarlık basamaklarını tırmanması ve söz yazarı Bernie Taupin ile olan işbirliği sürecini konu alıyor. Dexter Fletcher’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrolünü “Kingsman” serisiyle tanınan genç oyuncu Taron Egerton üstleniyor. Filmde Bernie Taupin’i BAFTA ödüllü Jamie Bell canlandırırken, Elton John’un sevgilisi ve menajeri John Reid rolünde ise Game of Thrones’un merhum Robb Stark’ı Richard Madden bulunuyor. Elton John’un annesine ise “Jurassic World” serisiyle çıkış yakalayan Bryce Dallas Howard hayat veriyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.