Taşıyıcı: Son Hız

 

Frank Martin, Fransa’nın güneyinde yaşamakta ve sadece bazı çok gizli teslimatlarla ilgilenmektedir. Ancak yaptığı son teslimat başına büyük iş açacaktır. 3 güzel kadına şoförlük yaptıktan sonra, onu ziyarete gelmiş babasının Rus mafyası tarafından kaçırıldığını öğrenir. Babasını kurtarabilmek için Anna önderliğindeki kadınlarla tehlikeli bir işbirliğine girişir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Transporter: Refueled

Yönetmen: Camille Delamarre

Senarist: Adam Cooper

Oyuncular: Ed Skrein, Loan Chabanol, Ray Stevenson, Gabriella Wright

Gösterim tarihi: 4 Eylül

 

Minyonlar

 

Tek hücreli sarı organizmalar olarak doğan Minyonlar her zaman efendilerin en çılgınına hizmet ederler. Efendilerini elde tutma konusunda sürekli başarısız olan Minyonlar hizmet edecekleri kimseleri kalmayınca büyük bir depresyona girerler. Ama Kevin adlı minyonun bir planı vardır. Genç asi Stuart ve sevimli minik Bob ile birlikte kardeşlerinin izinden gideceği kötü bir patron bulmak üzere işe koyulacaklardır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Minions

Yönetmen: Pierre Coffin, Kyle Balda

Senarist: Brian Lynch

Seslendirenler: Beren Saat, Kenan Doğulu

Gösterim tarihi: 4 Eylül

 

Ben Kimim?

 

Ben Kimim?, dünyanın en çok aranan hacker’ı haline gelen bir bilgisayar dehasının macerasını anlatıyor. 25 yaşında bir bilgisayar korsanı olan Benjamin, karizmatik hacker Max’in dikkatini çeker ve onun Clay adlı hacker grubuna katılır. Clay öyle iyi işler ki, Alman Gizli Servisi peşlerine düşer. Bunlar yetmiyormuş gibi karanlık bir hacker grubu da onları tehlikeli bir rakip olarak görecek ve peşlerine düşecektir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Who am I

Yönetmen: Baran bo Odar

Senarist: Jantje Friese

Oyuncular: Tom Schilling, Elyas M’Barek, Wotan Wilke Möhring, Antoine Monot Jr.

Gösterim tarihi: 4 Eylül

 

Piyasadan Büyük ALACAĞIMIZ VAR

 

Üç arkadaş Tarık, Kadir ve Ediz, tiyatrocu Savaş Usta’nın babadan kalma tiyatro salonunda oyunlar sergilemektedirler. Tiyatronun organizatörü Sadri oldukça başarısız biri olduğundan bir türlü oyunlara seyirci gelmemektedir. Çaresizlik içindeki gençlere bir gün arkadaşları Yönetmen Ertem tarafından teklif gelir. Bir dizi projesi hazırlayacaklar ve televizyon kanallarına satacaklardır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Ekin Akçay

Senarist: İzzet Başlak

Oyuncular: İzzet Başlak, Ali Yiğit San, Rabia Tutal ile Ali Rıza Kara

Gösterim tarihi: 4 Eylül

 

Şeytanın Gecesi

 

Bir grup genç, terkedilmiş bir akıl hastanesinde şehirden ve polislerden uzak bir parti düzenler. Gece boyunca her şey yolunda gider fakat sabaha karşı eğlenmek için ruh çağırma seansı düzenleyen grup başına büyük bir bela alır. Gizemli bir güç, içlerinden birinin vücudunu ele geçirir ve kolay kolay bir yere gitmeye niyeti yoktur. İlk başta eğlenceli görünen parti planı, zaman ilerledikçe gençler için kanlı, korkutucu bir kabusa dönüşür.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Exeter

Yönetmen: Marcus Nispel

Senarist: Kirsten McCallion

Oyuncular: Kelly Blatz, Brittany Curran, Brett Dier, Gage Golightly

Gösterim tarihi: 4 Eylül

 

Robinson Crusoe & Cuma

 

Issız adadaki Robinson Crusoe ve Cuma, ada sahiline yanaşan bir gemi görürler. Bu gemiden Viktor isminde bir adam iner. Viktor, gemisine doldurduğu hayvanlarıyla yaşayabileceği yeni bir dünyanın arayışına girmiştir. Üstelik bu adaya yalnız da gelmemiştir. Biri öz, biri evlatlık iki güzel kızı da onunla birlikte bu seyahate çıkmışlardır. Robinson ve Cuma bu konuklarını memnuniyetle adalarına kabul ederler ve yaşamları renklenir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Gürcan Yurt

Senarist: Gürcan Yurt

Oyuncular: Serhat Kılıç, John Nyambi, Beyti Engin, Damla Debre

Gösterim tarihi: 4 Eylül

 

Karayel Poyraz

 

Büyük metropol İstanbul’dan Karadeniz Bölgesi’ne yaşamaya ev yerleşmeye gelen gençler farklı hayat görüşlerine sahiptirler. Üniversite yıllarındaki kurdukları müzik grubu en büyük tutkularıdır ve müzik onları gitgide yakınlaştırır. Fakat farklı mekanlarda çalmaya başladıktan bir süre sonra pek çok müzisyenin düştüğü ikileme onlar da düşer ve ‘piyasa müziği/’ideal müzik’ yapma arasında kalırlar. İşin içine maddiyat da girince fikir ayrılığı ile dağılırlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Levent İnanır

Senarist: Levent İnanır

Oyuncular: Emre Gülcan, Buket Gümüş, Birtan Sinan

Gösterim tarihi: 4 Eylül

 

Sessizliğin Bakışı

 

Ağabeyinin ölümünün detaylarını The Act of Killing filminin çekimleri sırasında öğrenen Adi, bugün hâlâ iktidarda olan katillerle yüzleşmeye karar veriyor. Kuşkusuz çok cesur bir karar bu. Bazı sorular nasıl sorulur ki? Adi’nin yüzleşmelerinde bir o kadar da sessiz bir onur var. Amacı suçlamak değil, olayları anlamak. Adi, söze gelmeyecek kadar korkunç bir travmaya bir bitiş cümlesi arayan, kolektif bir kabusun özrünün ve dolayısıyla şifasının peşine düşmüş bir savaşçı.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Look of Silence

Yönetmen: Joshua Oppenheimer

Senarist: Joshua Oppenheimer

Gösterim tarihi: 11 Eylül

 

İlişki Durumu: Kaçamak

 

Broadway’de yönetmenlik yapan Arnold Albertson fazlasıyla çapkın bir adamdır ve karısı Delta ile olan evliliği dahi bu durumu değiştiremez. Son zamanlarda birlikte olduğu Isabella”Izzy” Patterson ise umut vaat eden bir oyuncu olabilecek bir hayat kadınıdır. Arnold, Izzy’e yardımcı olmayı ister. Ona göre şu an yaptığı işi bırakıp oyunculuk alanında kariyer yapabilecek yeteneğe sahiptir. Ancak bu kararı hem iş hem de özel hayatında büyük karışıklıkların yaşanmasına neden olacaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: She’s Funny That Way

Yönetmen: Peter Bogdanovich

Senarist: Peter Bogdanovich

Oyuncular: Owen Wilson, Imogen Poots, Kathryn Hahn, Will Forte

Gösterim tarihi: 11 Eylül

 

Her Şey Güzel Olacak

 

Genç bir yazar olan Tomas, trajik bir araba kazası sonrasında içine girdiği vicdani döngü onu başka birine dönüştürürken, bir yandan da yazar kimliğini beslemesine yol açar. Yıllar içinde değişen yaşamını izlerken, yavaş yavaş olayın izlerinin silindiğini gördüğümüz hikâyede, Tomas’ın karşısına hiç ummadığı bir “hatırlatıcı” çıkacak ve gerçek bir yüzleşme yaşamadan da peşini bırakmayacaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Every Thing Will Be Fine

Yönetmen: Wim Wenders

Senarist: Bjørn Olaf Johannessen

Oyuncular: Rachel McAdams, James Franco, Peter Stormare, Charlotte Gainsbourg

Gösterim tarihi: 11 Eylül

 

Gece Bitmeden

 

Otele verecek beş kuruşu olmayan Nick elinde trompeti, tren istasyonunda ertesi gün katılacağı seçmeye hazırlanmaktadır. Bu sırada yanından koşup geçen Brooke ise Boston’a giden son treni kaçırmamak için ne yapsa da başarısız olur. Son tren kalkıp da istasyon kapatılınca kendilerini soğuk New York gecesinin ortasında bulan ikilinin gidecek yeri yoktur. İkili aradıkları her şeyin aslında yanı başlarındaki kişide olduğunu fark eder.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Before We Go

Yönetmen: Chris Evans

Senarist: Ronald Bass

Oyuncular: Chris Evans, Alice Eve, Emma Fitzpatrick, Scott Evans

Gösterim tarihi: 11 Eylül

 

Mr. Holmes ve Müthiş Sırrı

 

1947’de geçen hikaye, uzun zaman önce emekli olmuş ve Sussex kasabasında evdeki yardımcısı ve yetiştirdiği yeni yetme dedektif oğlu ile yaşamaya başlayan Holmes’u merkezine alıyor. Holmes huzur içerisindeyken birden kendisini 50 yıldır çözülmemiş bir davanın içinde buluverir. Fakat malesef hafızası eskisi kadar kuvvetli değildir. Bu olaya istinaden hatırladığı tek bir kare vardır: kızgın bir koca ve güzel ama dengesiz bir eş.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Mr. Holmes

Yönetmen: Bill Concon

Senarist: Mitch Cullin

Oyuncular: Ian McKellen, Laura Linney, Hiroyuki Sanada, Milo Parker

Gösterim tarihi: 11 Eylül

 

Sıradışı Anne

 

Filmde, Streep, rock’n roll yıldızı olma hayallerinin peşinde koşan Ricki Rendazzo’yu canlandırıyor. Ricki eve dönüp ailesiyle yüzyüze geldiğinde kendini affettirme fırsatı şansı buluyor. Streep filmde kendi kızı Mamie Gummer, Ricki’ye aşık bir Flash üyesini canlandıran Rick Springfield, Ricki’nin eski kocası rolünde Kevin Kline ve Kline’ın yeni eşi rolünde Audra McDonald’la kamera karşısına geçiyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Ricki and the Flash

Yönetmen: Jonathan Demme

Senarist: Diablo Cody

Oyuncular: Meryl Streep, Sebastian Stan, Mamie Gummer, Ben Platt

Gösterim tarihi: 11 Eylül

 

Asimetrik

 

Üniversite kampüsünde bir dizi intihar ve cinayet olayları gerçekleşmektedir. İntihar eden en son kişi de, Duygu’nun alt kat komşusu, üniversiteden arkadaşı Aslı’dır. Duygu bir tesadüf eseri Aslı’nın laptopunu karıştırırken, daha önce bilmediği bazı bilgilere ulaşır. Bunun üzerine Aslı’nın ölümünün cinayet olduğunu düşünür ve olayı araştırmaya başlar. Araştırması ilerlerken, 4 yıldır hiç karşılaşmadığı eski erkek arkadaşının da olaya dahil olması ile işler iyice karışacaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Alper Giray Urhanoğlu

Senarist: Alper Giray Urhanoğlu

Oyuncular: İnci Aslan, Caner Gezirgen, Ayçahan Saygı, Duygu Urgan

Gösterim tarihi: 11 Eylül

 

Misafir

 

Yıllar önce işlerin bir türlü yolunda gitmediği babaevinden kovulan Nur, aradan on yıl geçtikten sonra annesinin hastalandığının ve ölüm döşeğinde olduğunun haberini alır. küçükük kızını da yanına alarak acilen baba evine geri döbeb genç kadının tek amacı ise dünya gözüyle annesini son bir defa daha görmek ve helalleşmektir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Mehmet Eryılmaz

Senarist: Mehmet Eryılmaz

Oyuncular: Zümrüt Erkin, Tamer Levent, Ayten Uncuoğlu

Gösterim tarihi: 11 Eylül

 

Doraemon

 

Japon yapımı animasyon Stand by Me Doraemon’un yönetmenliğini Tony Oliver ve Ryuichi Yagi, senaryosunu ise Takashi Yamazaki  üstleniyor. Nobita’nın hayatının Doraemon onu terkettiğinde nasıl değişeceğinin hikayesini izleyeceğimiz Stand by Me Doraemon Fujio F. Fujiko’nun sevilen mangasından beyazperdeye uyarlandı.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Stand by Me Doraemon

Yönetmen: Takashi Yamazaki, Tony Oliver

Senarist: Fujio F. Fujiko

Oyuncular: Wasabi Mizuta, Megumi Oohara, Yumi Kakazu

Gösterim tarihi: 11 Eylül

 

Kanlı Postal

 

12 Eylül’de Diyarbakır Cezaevi’nde yaşananların beyazperdeye aktarıldığı Kanlı Postal’ın yönetmen koltuğunda Muhammet Arslan oturuyor. Filmin o dönemde işkenceye maruz kalan mahkûmlarla görüşülerek yazılan senaryosunda karakterlerin gerçek isimler kullanıldı. Diyarbakır Cezaevi’nde görev yapan ‘Yüzbaşı Esat’ın işkence ettiği mahkumları konu alan filmin başrollerinde Mesut Akusta, Turgay Tanülkü, Nevin Efe ve Mihriban Er yer alıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Muhammet Arslan

Senarist: Muhammet Arslan

Oyuncular: Mesut Akusta, Turgay Tanülkü, Nevin Efe, Mihriban Er

Gösterim tarihi: 11 Eylül

 

Dabbe 6

 

Dabbe serisi ile yerli korku sinema türünü damgasını vuran Hasan Karacadağ, hepsi cin temalı olan Dabbe filmlerine bir yenisini daha ekliyor. Serinin devam filminde en tehlikeli cin kabilesi olarak kabul edilen Cuhenna kabilesi beyazperdeye aktarılıyor. Filmin başrollerinde Murat Seviş, Sema Şimşek, Nilay Gök ve Fehmi Karaarslan yer alıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Hasan Karacadağ

Senarist: Hasan Karacadağ

Oyuncular: Murat Seviş, Sema Şimşek, Fehmi Karaarslan

Gösterim tarihi: 11 Eylül

 

Küçük Kurtarıcılar

 

Dietrich Grönemeyer’in 15 dile çevrilmiş popüler fantastik kitabından uyarlanan film, 12 yaşındaki Nano’nun öyküsünü perdeye taşıyor! Şeytani profesör Schlotter’ın planının tanığı olan Nano, büyük babasına enjekte edilen bir virüs sebebiyle zorlu bir sınavın eşiğine gelir. Nano ilk olarak Dr. X’ten yardım ister. Fakat Micro Minitec adlı bilim adamının aklına daha yaratıcı bir fikir gelir. Nano’yu küçülterek, büyük babasının vücuduna yollama kararı alırlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Der Kleine Medicus: Geheimnisvolle Mission im Körper

Yönetmen: Peter Claridge

Senarist: Dietrich Grönemeyer

Oyuncular: Annette Potempa, Milena Karas, Christiane Paul

Gösterim tarihi: 11 Eylül

 

Ziyaret

 

Ziyaret, iki küçük kardeşin uzak bir çiflikte yaşayan büyükanne ve büyükbabasının yanına bir haftalığına ziyarete gitmelerinin öyküsünü işliyor. Çocuklar çiflik evine vardıklarında, büyüklerin son derece rahatsız edici bir olaya dahil olduklarını fark ederler; eve geri dönmeyi istedikleri anda ise kaçma şansları kalmamıştır…

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Visit

Yönetmen: M. Night Shyamalan

Senarist: M. Night Shyamalan

Oyuncular: Olivia DeJonge, Ed Oxenbould, Deanna Dunagan

Gösterim tarihi: 11 Eylül

 

Firak

 

İki aşığın hüzünlü ayrılık hikayesinin anlatıldığı film, adını şairlerin dizelerinden alıyor. Filmin başrollerini Canan Atalay, Oktay Gürsoy ve Barış Gönenen paylaşırken, filmin senaryosu ve yönetmenliği ise Halil Özer’e ait.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Halil Özer

Senarist: Halil Özer

Oyuncular: Canan Atalay, Oktay Gürsoy, Barış Gönenen

Gösterim tarihi: 11 Eylül

 

Labirent: Alev Deneyleri

 

Thomas ve Kayranlı dostları en zorlu mücadelelerini vermek zorundadırlar. “İsyan” olarak bilinen güçlü organizasyon hakkında ip uçlarına ulaşmalıdırlar. Yolculukları onları, tahmin edilemez engellerle dolu ıssız topraklara götürür. Kayranlılar, direnişçilerle birlikte isyanın üstesinden gelmeli ve şok edici planlarını açığa çıkarmalıdır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Maze Runner: The Scorch Trials

Yönetmen: Wes Ball

Senarist: T.S. Nowlin

Oyuncular: Dylan O’Brien, Kaya Scodelario, Thomas Brodie Sangster, Nathalie Emmanuel

Gösterim tarihi: 18 Eylül

 

Hitler’e Suikast

 

Nazi dönemi Almanya’sında geçen film, yerleştirdiği bomba ile Adolf Hitler’i ve kurmaylarını havaya uçurmayı sadece 13 dakikayla kaçıran Georg Elser’in hikâyesini anlatıyor. Yaklaşan Nazi tehlikesini herkesten önce fark eden, başkaları bilinçsizce emirlere itaat ederken ya da sus pus otururken harekete geçen bu esrarengiz adam kimdi? Diğer insanların görmezden geldiği bir şeyi görmüştü, ama neyi?

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Elser – 13 Minutes

Yönetmen: Oliver Hirschbiegel

Senarist: Léonie-Claire Breinersdorfer

Oyuncular: Christian Friedel, Katharina Schüttler, Burghart Klaubner, Felix Eitner

Gösterim tarihi: 18 Eylül

 

Can Tertip

 

Bütün hayatını aylaklıkla geçiren Şakir ve tek hayali askerlik yapmak olan İlyas’ın yolları asker ocağında kesişir. Saf bir Anadolu çocuğu olan İlyas’ın bu özelliğini fark eden Şakir, başındaki büyük beladan kurtulmak için ne yapıp ne edip İlyas’ı kandırırak askerden kaçmaya ikna eder. İkili, komutanları Yüzbaşı Yılmaz’ın makam arabasını gasp ederek askerden kaçarlar. Durumu kendisine yediremeyen Yüzbaşı Yılmaz da onların peşine düşer.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Burak Kuka

Senarist: Burak Kuka

Oyuncular: Ümit Erdim, Volkan Demirok, Tuğba Özerk, Cengiz Küçükayvaz

Gösterim tarihi: 18 Eylül

 

Kara Bela

 

Hayatı hep kuralına göre yaşamış Kudret’in düzeni sürpriz olaylarla tepetaklak olur. O da çok sevdiği arabasına atlayıp Antep’e doğru yola çıkar. Hem gider, hem yeni arkadaşlar edinir. Yolculuk boyunca arabasının başına gelmeyen, Kudret ve arkadaşlarının da peşine düşmeyen kalmaz. Kudret yüzlerce kilometre sonunda dostluğun önemini keşfedecek ve kuralsız yaşamın keyfini öğrenecektir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Burak Aksak

Senarist: Burak Aksak

Oyuncular: Cengiz Bozkurt, Seda Bakan, Erkan Kolçak Köstendil, Cihan Ercan

Gösterim tarihi: 18 Eylül

 

Detay

 

Taner, ortağı Burak ile birlikte bir mimarlık şirketinin sahibidir. Son projelerini başarıyla tamamlayan ikili, eşleri ve asistanlarıyla birlikte ofislerinde bu başarı için küçük bir kutlama yaparlar. Kutlama biter, Taner çalışması gerektiğini söyleyip herkesi ofisten gönderir. Ardından, birlikte çalıştığı güvenlik şirketinin müdürü ofise gelir ve beklenmedik bir şekilde, kazara ölür. Taner bu andan itibaren kabus gibi bir geceye adım atar. Bir anda telefon çalar ve arayan kişi kendini “uzman” adıyla tanıtır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Korhan Bozkurt

Senarist: Umut Gelgör

Oyuncular: Deniz Uğur, Yosi Mizrahi, Burak Hakkı

Gösterim tarihi: 18 Eylül

 

Guruldayan Kalpler

 

Yarım Elma, Geniş Aile gibi sevilen televizyon işlerine imza atan yönetmen ve senarist Ömer Uğur’un 10 yıl aradan sonra yeniden kamera arkasına geçtiği uzun metrajlı filmi, toplum içerisindeki sınıfsal farklılıkları sanatın birleştirici gücü açısından ele alıyor. Komedi türündeki filmde heykeltraş bir kadın ile onun atölyesinde yeni işe başlayan vasıfsız bir işçinin hikayesi anlatılıyor. Sanatın değiştirici ve dönüştürücü etkisi bu iki insanın ilişkisi çerçevesinde sorgulanıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Ömer Uğur

Senarist: Caner Guler

Oyuncular: Devin Özgür Çınar, Necip Memili, Algı Eke

Gösterim tarihi: 18 Eylül

 

Sicario

 

Başrollerinde yıldız oyuncular Emily Blunt, Benicio Del Toro, Josh Brolin, Jeffrey Donovan ve Jon Bernthal’in yer aldığı Sicario, ABD ve Meksika arasında bulunan kanunsuz sınırda idealist bir FBI ajanı ve özel operasyon kuvveti ajanının bir devlet görevlisinin uyuşturucu savaşında görevlendirilmesini konu alıyor. Sicario, oyunu kurallarına göre oynamayan suçlulara ulaşmak için sınırları zorlayan soluk soluğa bir operasyonun hikayesi. Filmin yönetmenliğini Denis Villeneuve üstlenirken, senaryo koltuğunda Taylor Sheridan oturuyor.

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Denis Villeneuve

Senarist: Taylor Sheridan

Oyuncular: Emily Blunt, Benicio Del Toro, Josh Brolin

Gösterim tarihi: 18 Eylül

 

Everest

 

Everest’e tırmanmakta olan iki ayrı dağcı ekibinin karşılaştığı yoğun kar yağışı, büyük bir felaketin habercisi olur. Kar fırtınası her zamankinden daha şiddetlidir ve herkes için büyük bir hayat mücadelesi başlamış olur. 1996 yılında Everest’te meydana gelen gerçek bir hikayeden konusunu alan filmin yönetmeni Baltasar Kormákur. Filmin başrollerini ise Jake Gyllenhaal, Josh Brolin, John Hawkes ve Jason Clarke gibi ünlü isimler paylaşıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Baltasar Kormákur

Senarist: William Nicholson

Oyuncular: Jason Clarke, Jake Gyllenhaal, Josh Brolin

Gösterim tarihi: 18 Eylül

 

Adana İşi

 

90’lı yıllarda Adana’da gerçekleştirilmiş bir banka soygunundan esinlenerek hazırlanan film, dürüst ve saf iki Adanalı kafadarın maddi zorluklar içinde geçen yaşamlarından kurtulma çabasını konu alıyor. Tesisatçı Maksut ve Şimşek, yılbaşı gecesi bankadaki su tesisatının tamiri için görevlendirilmişlerdir. Yaptıkları hamle sonunda yanlışlıkla bankanın kasa dairesinin duvarını yıkarlar ve banka kasasında duran paralarla baş başa kalırlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Ali Adnan Özgür

Senarist: Ali Adnan Özgür

Oyuncular: Murat Akkoyunlu, Ceyda Ateş, Melih Selçuk, Aylin Aslım

Gösterim tarihi: 24 Eylül

 

Madımak: Carina’nın Günlüğü

 

Film, Sivas Katliamı’nın tek yabancı kurbanı Carina Cuanna’nın ve Madımak Oteli’ne kadar varan yolculuğunun hikâyesini Carina Cuanna’nın tuttuğu günlüklere bağlı kalınarak anlatıyor. Carina Cuanna, 1993 yılında Türk kadınının aile içi rolü ve çevre ile ilişkileri üzerine olan bitirme tezi için Hollanda’dan Türkiye’ye gelmiş ve 02 Temmuz’da Madımak Oteli’nde yanarak can vermişti.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Ulaş Bahadır

Senarist: Ulaş Bahadır

Oyuncular: Denise Ankel, Füsun Demirel, Rıza Akın, Umut Kurt, Erdal Tosun, Altan Erkekli

Gösterim tarihi: 25 Eylül

 

Aşk Nerede?

 

Aşk Nerede? artık evlenmek ve bir aile kurmak isteyen ama kendisine uygun dahası kafasında çizdiği ideal erkek profiline uygun bir koca adayı bulamamış bir kadın ile yakışıklı bir taksi şoförü arasında ansızın ortaya çıkan aşkı beyazperdeye taşıyor. Romantik komedi türündeki filmin başrollerinde Ayça Erturan ve Faik Ergin yer alırken, yapımın senarist ve yönetmenliği Semra Dündar’a ait.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Semra Dündar

Senarist: Semra Dündar

Oyuncular: Ayça Erturan, Faik Ergin, Eylül Öztürk, Oya Aydoğan

Gösterim tarihi: 25 Eylül

 

Yok Artık

 

Taksici Fikret, İstanbul’un yoğun trafiğinde sabahtan akşama kadar direksiyon sallarken sık sık “Yok artık!” dedirten birçok komik olaylarla karşılaşır. Ehliyet almaya çalışan Asuman, iki aşk arasında kalan Faruk, kızı kaçırılan Cenk, sevgilisi hafızasını kaybedince ne yapacağını şaşıran Ceyda, söylediği minicik bir yalanın kurbanı olan Semih. Fikret’in dünyasının renkli yüzleri seyirciye birbirinden eğlenceli dakikalar yaşatacak.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Caner Özyurtlu

Senarist: Serkan Altuniğne

Oyuncular: Murat Akkoyunlu, Şebnem Bozoklu, Çağlar Çorumlu, Algı Eke, Demet Evgar

Gösterim tarihi: 25 Eylül

 

Stajyer

 

Filmde, De Niro’nun canlandırdığı 70 yaşındaki dul Ben Whittaker, emekliliğin hiç de beklediği gibi olmadığını düşünmektedir. Tekrar iş yaşamına dönmek için fırsat kollarken, Jules Ostin tarafından kurulan ve yönetilen bir moda web sitesinde stajyer olarak işe başlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Intern

Yönetmen: Nancy Meyers

Senarist: Nancy Meyers

Oyuncular: Robert De Niro, Anne Hathaway, Rene Russo, Anders Holm

Gösterim tarihi: 25 Eylül

 

Amy

 

2011 yılının Temmuz ayında henüz 27 yaşındayken hayata veda eden, yüzyılın en önemli yeteneklerinden biri olarak kabul edilen Amy Winehouse’un hayatını beyazperdeye yansıtan film, ünlü müzisyenin kendi anlatımı eşliğinde, daha önce görülmemiş arşiv görüntülerini de izleyiciyle buluşturacak. Filmin yönetmenliğini 2010 tarihli Senna belgeseliyle ses getiren yönetmen Asif Kapadia üstlendi.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Asif Kapadia

Senarist: Asif Kapadia

Oyuncular: Amy Winehouse, Mark Ronson, Tony Bennett

Gösterim tarihi: 25 Eylül

 

Frankenstein

 

Xavier Samuel ve Carrie Anne-Moss’un başrollerinde yer aldığı Frankenstein önceden yapılmış Frankenstein hikayelerinden bambaşka. Bu hikayede karşımızda 3 boyutlu yazıcı ile oluşturulan ve sonra öldü diye çöpe atılan bir Frankenstein var. İnsani duygular sergileyen ve daha önce izlediğimiz Frankenstein’lardan çok daha farklı olan bu versiyon günümüze uyarlanmış halde. Yönetmenliğini Candyman’in yönetmeni Bernard Rose’un üstlendiği bu gerilim filmi dünya sinemalarından önce ülkemizde vizyona girecek.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Bernard Rose

Senarist: Bernard Rose

Oyuncular: Xavier Samuel, Carrie-Anne Moss, Danny Huston

Gösterim tarihi: 25 Eylül

 

Küçük Prens

 

Antoine de Saint-Exupéry’in klasikleşmiş eseri ‘Küçük Prens’ten sinemaya uyarlanan animasyon türündeki yapıtta, bir pilot kendisini ıssız bir çölün ortasında bulur ve çok uzak bir gezegenden gelmiş olan küçük bir çocukla karşılaşır. Kung Fu Panda’nın yönetmeni Mark Osborne’un yönetmenliğini yaptığı filmin orijinal seslendirme kadrosunda Rachel McAdams, James Franco, Marion Cotillard, Jeff Bridges ve Paul Giamatti gibi ünlü isimler bulunuyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Little Prince

Yönetmen: Mark Osborne

Senarist: Irena Brignull

Oyuncular: Mackenzie Foy, Jeff Bridges, Rachel McAdams

Gösterim tarihi: 25 Eylül

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.