Öldürmenin 3 Yolu

 

Öldürmenin 3 Yolu, aşk, ihanet ve cinayetin iç içe geçtiği kara komedi tarzında bir aksiyon ve gerilim filmi. Filmin ana karakteri olan Charlie Wolfe kurnaz bir suikastçıdır. Charlie, Alice Taylor adındaki baştan çıkarıcı bir kadını öldürmek için işe koyulduğunda bir tek kendisinin işin içinde olmadığını fark eder. Charlie, kendini üç ayrı cinayet, kargaşa, şantaj ve intikam hikâyesinin tam merkezinde bulur.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Kill Me Three Times

Yönetmen: Kriv Stenders

Senarist: James McFarland

Oyuncular: Sullivan Stapleton, Alice Braga, Teresa Palmer, Callan Mulvey

Gösterim tarihi: 3 Temmuz

 

İntikam

 

Film, 1870’li yıllarda hemen hemen her alanda dünyann merkezine oturan ülkelerden birinde geçiyor: Amerika Birleşik Devletleri. Hikayenin kahramanı olan göçmen kendinden beklenmedik bir şekilde hareket ederek ailesini öldüren katili soğukkanlılıkla öldürerek intikamını alır. Ancak bu yaptığı, bölgedeki en azılı çetelerden birinin başındaki kişiyi özellikle çok sinirlendirir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Salvation

Yönetmen: Kristian Levring

Senarist: Anders Thomas Jensen

Oyuncular: Mads Mikkelsen, Eva Green, Eric Cantona, Mikael Persbrandt

Gösterim tarihi: 3 Temmuz

 

Büyük Tuzak

 

Çok iyi bir nişancı olan Vincent, beklentilerin aksine polis teşkilatına katılmayı reddeden bir silah eğitmenidir. 22 yaşındaki genç nişancı, teşkilatın yozlaşmış üyelerinden biri olan Milo ile tanışır ve kendisini tehlikeli bir girdabın içinde bulur. Vincent, vaftiz babası Chavez’in de içinde olduğu ve iki tarafın da polis olduğu bu kavgada uğruna savaştığı bütün değerleri sorgulayacaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Colt 45

Yönetmen: Fabrice Du Welz

Senarist: Fathi Beddiar

Oyuncular: Gerard Lanvin, Joey Starr, Alice Taglioni, Ymanol Perset

Gösterim tarihi: 3 Temmuz

 

Büyük Oyun

 

Ormanda kamp yapmakta olan Oskari, esrarengiz bir uçağın kamp alanı yakınlarına düşürülmesi sonucunda Amerikan Başkanı ile tanışır. Fakat Amerikan Başkanının bu durumdan kurtarılması gerekmektedir. Oskari, kontrolü ele geçirerek Başkan Moore’un kurtarılmasına yardım eder. Dünyanın en güçlü adamı soğuk Finlandiya ormanlarında genç bir çocuğun korumasıyla hayatta kalabilir mi?

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Big Game

Yönetmen: Jalmari Helander

Senarist: Jalmari Helander

Oyuncular: Samuel L. Jackson, Onni Tommila, Ray Stevenson, Mehmet Kurtuluş

Gösterim tarihi: 3 Temmuz

 

Kaçak Prenses

 

  1. Dünya Savaşı’nın sonlandığı günün ertesinde Britanya’da büyük bir kutlama yapılacaktır. Kral George ile Kraliçe Elizabeth kutlamaların yapılacağı gece, Kral halka seslenirken kızlarının yanlarında olmasını isterler. Fakat Prenses Elizabeth için bu gece sokaktaki hayata karışabileceği son şanstır. Kral ve Kraliçeyi ikna eden iki prenses kutlamalara katılmak için saraydan ayrılırlar. Elizabeth, Jack ve o güne dek hiç hissetmediği duygularla tanışır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: A Royal Night Out

Yönetmen: Julian Jarrold

Senarist: Trevor De Silva

Oyuncular: Sarah Gadon, Bel Powley, Jack Reynor, Emily Watson

Gösterim tarihi: 3 Temmuz

 

Entourage

 

Aynı adlı televizyon dizisi Entourage’den beyazperdeye uyarlanan yapım, oyuncu Vince Chase’in peşinden giderek Hollywood’un bilinmeyen iç yüzünü, ilginç, renkli ve bir o kadar da tehlikeli dünyasını gözler önüne seriyor. Bir Hollywood yıldızının yaşayabileceği her uç deneyimi hayatına eklemlemeyi başarmış olan Chase ile birlikte onun tayfası Turtle, Eric ve Johnny sayesinde yaşadıkları perdeye taşıyan film; Ari Gold ile ekibin giriştiği riskli projeyi kanatlandırma sürecini konu alıyor

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Doug Ellin

Senarist: Doug Ellin

Oyuncular: Adrian Grenier, Jerry Ferrara, Jeremy Piven, Kevin Dillon, Kevin Connolly

Gösterim tarihi: 3 Temmuz

 

Yüzündeki Sır

 

  1. Dünya Savaşı sonrası toplama kampından yüzünde tanınmayacak yaralarla kurtulan Nelly, ameliyat geçirerek yeni bir yüze kavuşur. Bu süreçte yeni bir hayata başlamayı reddeder ve Berlin’de kalarak hakkında duyduklarına inanmak istemediği eşi Johnny’i aramaya karar verir. Karşılaştıklarında eşi Johnny, Nelly’yi tanımayacak ve ondan hayatını alt üst edecek şaşırtıcı bir istekte bulunacaktır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Phoenix

Yönetmen: Christian Petzold

Senarist: Christian Petzold

Oyuncular: Nina Hoss, Ronald Zehrfeld, Nina Kunzendorf, Michael Maertens

Gösterim tarihi: 10 Temmuz

 

Tehlikeli Oyun

 

Çölde avlanmak isteyenlere rehberlik hizmeti veren Ben bir gün başarılı bir iş adamı olan Madec tarafından küçük bir av gezisine rehberlik yapması için tutulur. Fakat Madec yanlışlıkla çölde gezen birini öldürünce, Ben bu cinayetin açığa çıkmasını istemeyen Madec’ten kaçmak zorunda kalır. Sıcaklığın 50 dereceye kadar çıktığı çölde kedi fare oyunu başlamıştır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Beyond The Reach

Yönetmen: Jean Baptiste Leonetti

Senarist: Robb White

Oyuncular: Michael Douglas, Jeremy Irvine, Hanna Mangan Lawrence, Ronny Cox

Gösterim tarihi: 10 Temmuz

 

Self/less

 

Kanserden ölmek üzere olan oldukça zengin bir adam , daha önce uygulanmamış bir tedaviyi kabul eder ve kendini genç bir bedenin içinde buluverir. Fakat hiçbir şey göründüğü gibi değildir, bu bedenin kökenleri hakkında bilgi sahibi oldukça , onu öldürmek üzere olan gizli servisin farkına varır. Filmin başrollerini Ryan Reynolds, Natalie Martinez, Ben Kingsley paylaşıyor , yönetmenliğini ise Tarsem Singh yapıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Tarsem Singh

Senarist: David Pastor

Oyuncular: Burt Reynolds, Ben Kingsley, Matthew Goode, Natalie Martinez

Gösterim tarihi: 10 Temmuz

 

Siccîn 2: Her Canlı Ölümü Tadacaktır

 

Hicran ile Adnan mutlu bir evlilik sürdürürken 2 yaşındaki oğullarını bir kaza sonucunda kaybedince hayatları alt üstü olur. Aynı evde yaşamaya devam etseler de artık iki yabancıdırlar. Hicran bunun üstüne bir de açıklanması mümkün olmayan olaylar yaşamaya başlayınca psikolojisi daha da bozulur. Sonunda bir Hoca’ya gider ve ikinci kanından bir kadının ona farklı bir büyü yaptırdığını öğrenir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Alper Mestçi

Senarist: Ersan Özer

Oyuncular: Şeyda Terzioğlu, Bulut Akkale, Ece Edibe Baykal, Reyhan İlhan

Gösterim tarihi: 10 Temmuz

 

Ayı Teddy 2

 

Kendi hayatını kuran Ted, artık sevgilisi Tammy-Lynn ile evli ve mutlu bir ayıcıktır. Harika bir seks hayatı olan Ted, baba olmak ister ve bunun için John’dan kendisi için sperm bağışçısı olmasını rica eder. Her şey yolunda gidiyor gibi görünürken, sperm bankasından gelen bir mektupla hayalleri yıkılır. Zira bu yöntemle bebek sahibi olması için öncelikle insan olduğunu kanıtlaması gerekmektedir!

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Ted 2

Yönetmen: Seth MacFarlane

Senarist: Seth MacFarlane

Oyuncular: Liam Neeson, Mark Wahlberg, Amanda Seyfried, Morgan Freeman, Patrick Warburton

Gösterim tarihi: 10 Temmuz

 

Antikacı

 

Aile içinde oynanan küçük kıskançlık oyunları büyük bir trajediye sebep olur ve aile reisi Ertan intihara teşebbüs eder. Komada hastaneye yetiştirilmeye çalışılırken, yolda hayal meyal gördüğü kişiler ve duyduğu sesler, Ertan’ı bilinçaltında bir yolculuğa çıkartır. Bu yolculuk esnasında Ertan hem pişmanlıklarıyla hem de kibir yüzünden kaybettiği aile bireyleriyle karşılaşır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Aclan Büyüktürkoğlu

Senarist: Aclan Büyüktürkoğlu

Oyuncular: Ertan Güleç, Didem Baylan, Övül Kocaman

Gösterim tarihi: 10 Temmuz

 

Aşkın Dili

 

İngiliz çift Gemma ve Charlie Bovery, bir Fransız kasabasına yerleşir. Gemma burada, fırıncı Martin’le tanışır. Gemma’nın ünlü roman kahramanı Madame Bovary ile olan isim benzerliği, bir edebiyat tutkunu olan Martin’i derinden etkiler. Güzelliğiyle bütün kasabayı büyüleyen Gemma, kasabadan yakışıklı bir delikanlının ve eski sevgilisinin de denkleme girmesiyle kendini bir aşk macerasının içinde bulur.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Gemma Bovery

Yönetmen: Anne Fontaine

Senarist: Pascal Bonitzer

Oyuncular: Fabrice Luchini, Gemma Arterton, Jason Flemyng, Isabelle Candelier

Gösterim tarihi: 17 Temmuz

 

Krallar Kulübü

 

Krallar Kulübü’nde, senelerdir biriktirdiği parasıyla, çalıştığı oteli satın almak isteyen Kaan ve arkadaşlarının, Mafyatik Filozof Cumali’nin ortaya çıkmasıyla birlikte içine düştükleri komik olaylar anlatılıyor. Filmin öykü ve senaryosu Yerkan Kahraman’a ait.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Tuncay Erol

Senarist: Yerkan Kahraman

Oyuncular: Nuri Alço, Ozan Akbaba, Özge Dolay, Güzin Usta, Özlem Savaş

Gösterim tarihi: 17 Temmuz

 

Kanlı Tatil

 

Çocukluktan beri arkadaş olan Scott, Trevor ve Charlie’nin aralarında güçlü bir bağ vardır. En büyük tutkuları ise sörf yapmaktır. Hem bir araya gelmek hem de sörf yapmak için Panama’yı tercih ederler. Scott’ın macera arayışı ve Trevor’ın orada tanıştığı Carmen’in cazibesine kapılmasıyla sörf tatili halk arasında korkunç söylentilere neden olan Darian Ormanları’nda bir maceraya dönüşür. Sonu kanlı bitecek bir kovalamacanın içine düşerler.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Indigenous

Yönetmen: Alastair Orr

Senarist: Alastair Orr

Oyuncular: Zachary Soetenga, Lindsey McKeon, Sofia Pernas, Pierson Fode

Gösterim tarihi: 17 Temmuz

 

Magic Mike XXL

 

Magic Mike XXL, 2012 yılının hit filmi Magic Mike’ın yıldızları; Channing Tatum, Matt Bomer, Joe Manganiello, Kevin Nash, Adam Rodriguez ve Gabriel Iglesias’ı tekrar biraraya getiriyor. Hikâye, Mike’ın striptiz işinden emekliye ayrılmasının ardından, üç yıl sonrasını anlatıyor. Ekip tekrar biraraya gelerek Myrtle Plajı’nda son bir performans sergilemek istemektedir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Gregory Jacobs

Senarist: Reid Carolin

Oyuncular: Channing Tatum, Amber Heard, Matt Bomer, Joe Manganiello, Kevin Nash, Adam Rodriguez

Gösterim tarihi: 17 Temmuz

 

Antman

 

Ant-Man ile Edgar Wright’tan bir Marvel çizgiromanı uyarlaması izliyoruz. Dr. Hank Pym mesleğinde başarılı bir biyokimyacıdır. Altatomik partiiküller üzerinden ilginç bir formül geliştirir. Bu formül daha önceki testlerin hiçbirinde başarılı olmamıştır. Hank, cisimlerin boyutlarını değiştirebilen formülün denemelerini yapmaya başlar ancak işler umduğu gibi gitmez.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Peyton Reed

Senarist: Edgar Wright

Oyuncular: Evangeline Lilly, Michael Douglas, Paul Rudd, Hayley Atwell, Judy Greer

Gösterim tarihi: 17 Temmuz

 

Metegol

Zamanını langırt oynayarak geçiren Amadeo, bir gün futbolda çok başarılı olan Ace ile maç yapar. Ace maçı kaybedince bunu hırs haline getirir. Aradan seneler geçer ve Ace kasabasına ünlü bir futbolcu olarak geri döner. Yaptığı maçın intikamını almak için bütün kasabayı bir stadyuma çevirecektir. İşe Amadeo’nun langırt oynadığı bardan başlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Foosball

Yönetmen: Juan José Campanella

Senarist: Juan José Campanella

Oyuncular: Pablo Rago, Diego Ramos, Juan José Campanella, Axel Kuschevatzky, David Masajnik

Gösterim tarihi: 17 Temmuz

 

The Immigrant

 

1920’lerde, Ewa Cybulski ve kardeşi Magda doğdukları ülke Polonya’yı terk ederek New York’un yolunu tutarlar. Ellis Ada’sına geldiklerinde Magda verem hastalığına yakalanır ve karantinaya alınır. Ewa yalnız ve kaybolmuş bir şekilde Bruno’nun ağına düşer, Bruno kadın ticareti yapmaktadır ve başarılı olmayı da kafasına koymuştur. Kız kardeşini kurtarmak için Ewa bütün fedakarlıklara hazırdır ve fahişelik yapmaya başlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: James Gray

Senarist: Ric Menello

Oyuncular: Marion Cotillard, Jeremy Renner, Joaquin Phoenix, Dagmara Dominczyk, Angela Sarafyan

Gösterim tarihi: 17 Temmuz

 

Dehşet Gecesi

 

Blair Cadısı filmiyle birlikte “buluntu belgesel” türüne yeniden hayat öpücüğü kondurmakla kalmayıp, bu alt türü oldukça popüler hale getiren Eduardo Sanchez, son filmiyle birlikte de bu türün nimetlerinden faydalanmayı ihmal etmiyor! Sanchez’in bu defa peşine düştüğü efsaneyse, pek çok dizi, film ve video oyuna konu olmuş Koca Ayak miti! Film, Texas kırsallarında, Koca Ayak’ın peşine düşen bir grup gencin hayatta kalma öyküsünü anlatıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Exists

Yönetmen: Eduardo Sánchez

Senarist: Jamie Nash

Oyuncular: Brian Steele, Denise Williamson, Dora Madison Burge, Samuel Davis, Roger Edwards

Gösterim tarihi: 17 Temmuz

 

Fırtınanın Ortasında

 

Catherine ve Matthew Parkerçifti çocukları ile birlikte bilinmeyen bir nedenle çöl kıyısındaki küçük bir kasabaya taşınmak durumunda kalır. Evin çocukları Lily ve Tommy öldürücü çöl fırtınasının hemen öncesinde gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Kasabanın polisi David Rae’nin yürüttüğü geniş çaplı arama operasyonuna kasaba halkı da destek olur.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Strangerland

Yönetmen: Kim Farrant

Senarist: Fiona Seres

Oyuncular: Nicole Kidman, Joseph Fiennes, Hugo Weaving

Gösterim tarihi: 17 Temmuz

 

Acemi Çapkın

 

Kadınlar karşısında iki kelimeyi bir araya getiremeyen utangaç Clement, mucize eseri hayranı olduğu Alicia adındaki güzel oyuncuyla birlikte olmaya başlar. Tam bu olayın keyfini sürecekken sevgilisinin oyunlarından birinde genç ve güzel Caprice ile tanışınca tehlike çanları çalmaya başlar. Acemi bir çapkın olan Clement ne kadar uzak durmak istese de, Caprice’in ona olan ilgisi gitgide artar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Caprice

Yönetmen: Emmanuel Mouret

Senarist: Emmanuel Mouret

Oyuncular: Emmanuel Mouret, Virginie Efira, Anais Demoustier, Laurent Stacker

Gösterim tarihi: 24 Temmuz

 

Darağacı

 

Bir lisede sahnelenen oyun sırasında, başrolde oynayan öğrencinin ölümüyle sonuçlanan kazadan yirmi yıl sonra, lisenin öğrencileri bu oyunu tekrar sahnelemek ve yarım kalan sahne performansını tamamlamak isterler. Böylece küçük kasabanın lise öğrencileri, yaşanan acı olayı yıldönümde onurlandırmayı planlamaktadırlar. Ancak, bazı şeyleri olduğu gibi bırakmak bazen en iyisidir.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: The Gallows

Yönetmen: Chris Lofing, Travis Cluff

Senarist: Chris Lofing, Travis Cluff

Oyuncular: Cassidy Gifford, Ryan Shoos, Reese Mishler, Pfeifer Brown

Gösterim tarihi: 24 Temmuz

 

Kağıttan Kentler

 

Film, kapı komşusu güzel Margo’ya aşık olan Quentin’in hikâyesini anlatıyor. Çocukluklarında iyi arkadaş olan ikili, büyüdüklerinde eskisi gibi yakın olmazlar. Lise hayatlarının sonlarına doğru, Margo, Quentin’i bir dizi şakaya dahil olacağı bir gecede yanında olması için ikna eder. Ertesi gün Margo kaybolur. Quentin ve arkadaşları onu bulmak için yola çıkarlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Paper Towns

Yönetmen: Jake Shreier

Senarist: John Green

Oyuncular: Cara Delevingne, Nat Wolff, Halston Sage, Cara Buono

Gösterim tarihi: 24 Temmuz

 

Deccal

 

Başka bir zaman dilimine girdik… Yüzyıllardır geleceği söylenen deccâl doğacak ve insanoğlu kabus dolu yıllar geçirecek. İstanbul’un göbeğinde küçük bir odada tohumlar atılıyo, bütün kehanetler tek tek gerçekleşiyor. Önce Mezopatamya’ya sonra da tüm Dünya’ya kötülük bir virüs gibi yayılacak. Ona vücud verecek bedeni arayan şeytan ilk filmde doğum sancılarıyla bir gruba kabuslar yaşatıp bolca kan dökerken devam filmlerinde aramızda dolaşacak…

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Özgür Bakar

Senarist: Özgür Bakar

Oyuncular: Sait Genay, Duygu Paracıkoğlu, Öznur Serçeler, Aysan Sümercan, Bulut Köpük

Gösterim tarihi: 24 Temmuz

 

How To Make Love Like An Englishman

 

Cambridge Üniversitesi’nde profesör olan Richard Haig, hayatının aşkını güzeller güzeli bir kadında bulur. 21 yaşındaki öğrencisi Kate’in üvey kardeşi olan bu kadınla yaşadığı ilişki olayları karmakarışık bir hale getirecek ve Richard’ı yaşadığı hayatı sorgulamaya itecektir… Jessica Alba, Salma Hayek ve Pierce Brosnan’ın başlıca rolleri paylaştığı filmin yönetmeni Tom Vaughan.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Tom Vaughan

Senarist: Matthew Newman

Oyuncular: Jessica Alba, Michelle Pfeiffer, Pierce Brosnan, Benjamin McKenzie, Kristin Scott Thomas

Gösterim tarihi: 24 Temmuz

 

Tiger House

 

Kelly, erkek arkadaşının evine gizlice girer ama bu sefer tek davetsiz misafir kendisi değildir.  Şimdi kaçma ve saklanma becerilerine her zamankinden daha çok ihtiyacı vardır. İçinde bulunduğu durum kontrolden çıktıkça, gözlerden uzak bu ev dehşet dolu bir tuzağa dönüşecektir…Yönetmenliğini Thomas Daley’in üstlendiği gerilim filminin senaristi ise Simon Lewis. Filmin oyuncu kadrosunda Kaya Scodelario, Dougray Scott ve Ed Skrein yer alıyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Thomas Daley

Senarist: Simon Lewis

Oyuncular: Kaya Scodelario, Dougray Scott, Langley Kirkwood, Ed Skrein, Brandon Auret

Gösterim tarihi: 24 Temmuz

 

The Last 5 Years

 

Capcanlı ve enerji dolu, farklı kültürlerin birlikteliğinin ruhunu taşıyan New York City’de bir çiftin hikayesine tanık oluyoruz. Jamie Wallerstein, umut vaat eden ve kariyerinde yükselişe gezmiş bir roman yazarıdır. Cathy Hyatt ise oyunculuk mesleğinde sorunlar yaşayan bir aktristir. Jamie son romanıyla edebiyat dünyasında başarıyı yakalarken, Cathy ise hala yazlık oyunlarla ayakta kalmaya çalışmaktadır.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Richard LaGravenese

Senarist: Richard LaGravenese

Oyuncular: Anna Kendrick, Sherie Rene Scott, Jeremy Jordan, Natalie Knepp, Meg Carriero

Gösterim tarihi: 24 Temmuz

 

Kutupta Macera

 

Spitsbergen adasında bir kar fırtınasına yakalanan üç çocuk, tek başlarına kalır ve aralarından hiçbiri evlerinin nerede olduğunu dahi bilmemektedir. Üç çocuk da bir anda kendilerini oldukça çetin bir hayatta kalma mücadelesinin tam ortasında bulur. Bir taraftan rüya gibi bir coğrafyanın masalsı atmosferinin içine girmeyi başaran çocuklar; diğer yandan da kutuptaki yaşam koşullarının zorluklarıyla mücadele etmeye ve birbirlerine destek olarak bu macerayı atlatmaya soyunurlar.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Operation Arctic

Yönetmen: Grethe Bøe-Waal

Senarist: Grethe Bøe-Waal

Oyuncular: Kristofer Hivju, Evy Kasseth Røsten, Line Verndal, Lars Arentz-Hansen, Nicolai Cleve Broch

Gösterim tarihi: 24 Temmuz

 

Victoria

 

Film 140 dakikalık tek plandan oluşan bir sinema deneyimi. Yönetmeni Sebastian Schipper’ın “Bu bir banka soygunu filmi değil. Bu bir banka soygunu.” diye tanımladığı film, izleyicisini genç bir turist olan Victoria ile beraber Berlin sokaklarında bir maceranın ortasına bırakıveriyor. Victoria, bir kulübün çıkışında dört gençle tanışır ve kendini banka soygununa kadar uzanacak olayların içinde bulur.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Sebastian Schipper

Senarist: Sebastian Schipper

Oyuncular: Laia Costa, Frederick Lau, Franz Rogowski, Burak Yiğit

Gösterim tarihi: 31 Temmuz

 

Yeni Kız Arkadaşım

 

Claire, en yakın arkadaşı Lea’nın ölümünün ardından derin bir depresyona girer. Ancak hayatında kalan son arkadaşının kocasıyla sürpriz bir şekilde tanışınca hayata tutunması için yepyeni bir sebep doğacaktır. Filmin başrol oyuncusu Anais Demoustrier, filmdeki rolüyle Karlovy Vary Uluslarası Film Festivali’nden En İyi Kadın Oyuncu Ödülü aldı.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Une Nouvelle Aime

Yönetmen: François Ozon

Senarist: François Ozon

Oyuncular: Romain Duris, Anais Demoustier, Raphael Personnaz, Isild Le Besco

Gösterim tarihi: 31 Temmuz

 

Görevimiz Tehlike 5

 

Ethan ve beraberindeki ekibi şimdiye kadarki en imkansız göreve çıkacak. IMF’i ortadan kaldırmayı hedefleyen uluslararası dolandırıcılık örgütü Sendika’nın kökünü kazımak için yola çıkan Görevimiz Tehlikeli ekibi bu süreçte organizasyonun da hedefi haline gelirler…
Tom Cruise alışık olduğu Ethan Hunt karakterine geri dönüyor.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Filmin orijinal adı: Mission: Impossible – Rogue Nation

Yönetmen: Christopher McQuarrie

Senarist: Drew Pearce

Oyuncular: Tom Cruise, Jeremy Renner, Alec Baldwin, Simon Pegg, Ving Rhames

Gösterim tarihi: 31 Temmuz

 

Darbe

 

Türkiye’nin yakın geçmişin yaşanan siyasi bir gündemi beyazperdeye taşıyan filmin konusu 7 Şubat 2012’de Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Hakan Fidan’ın KCK soruşturması kapsamında şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrılmasıyla başlayan MİT krizini merkezine alıyor. Film böcek adlı dinleme cihazlarının, başbakan dahil bazı üst düzey kurmayların odalarına yerleştirilmesini de gündeme getirecek.

 

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen: Yasin Uslu

Senarist: Avni Özgürel

Oyuncular: Emrah Akduman, Cansel Elcin, Öykü Çelik

Gösterim tarihi: 31 Temmuz

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.