İyi Olan Kazansın

 

Yönetmen: McG

Senaryo: Timothy Dowling, Simon Kinberg

Oyuncular: Tom Hardy, Chris Pine, Reese Witherspoon, Chelsea Handler

Gösterim Tarihi: 02 Mart

 

Konu: Yakın arkadaş olan iki başarılı gizli CIA ajanı, aynı kıza aşık olduklarını keşfetmeleriyle birbirlerine gizli bir savaş başlatırlar ve böylece heyecan, aksiyon, macera ve romantizm dolu bir süreç başlar. Lauren ikisi de birbirinden yakışıklı, yetenekli ve kışkırtıcı iki arkadaş arasında nasıl bir karar verecektir?

 

  1. Edgar

 

Yönetmen: Clint Eastwood

Senaryo: Dustin Lance Black

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Naomi Watts, Armie Hammer, Josh Lucas

Gösterim Tarihi: 02 Mart

 

Konu: J. Edgar Hoover, yaşadığı dönemde Amerika’nın en güçlü adamıydı. Federal Soruşturma Bürosu’nun başı olarak ülkesini korumak için hiçbir şeyin önüne çıkmasına izin vermedi. J. Edgar Hoover, tehlikelere karşı savaş açarken, vatandaşlarının güvenliği için kuralları esnetmekten çekinmedi. Yöntemleri acımasız olan bu adamın tek istediği takdir görmekti.

 

 

Sen Kimsin?

 

Yönetmen: Ozan Açıktan

Senaryo: Tolga Çevik

Oyuncular: Tolga Çevik, Köksal Engür, Pelin Körmükçü, Toprak Sergen

Gösterim Tarihi: 02 Mart

 

Konu: Tekin ve emekli trafik polisi yardımcısı İsmail Abi, kaybolan bir kızı bulmak için, hayatları pahasına her türlü tehlikeyi göze alır. Sıradan bir kayıp kız vakasının peşinde başlayan hikâye, hesaplaşmaların, oyun içinde oyunların geliştiği bir maceraya dönüşür. Kim masum kim suçlu birbirine karışır. Hafiyelerimizin tek bir hatası vardır, o da kendi yöntemlerini kullanmak.

 

John Carter: İki Dünya Arasında

 

Yönetmen: Andrew Stanton

Senaryo: Andrew Stanton, Mark Andrews

Oyuncular: Taylor Kitsch, Lynn Collins, Samantha Morton, Mark Strong

Gösterim Tarihi: 09 Mart

 

Konu: Açıklanamayan biçimde Mars’a yollanan John Carter, burada kendisini gezegen sakinlerinin arasındaki dev bir ihtilâfın ortasında bulur. Tarafların arasında Tars Tarkas ve çekici prenses Dejah Thoris de vardır. John Carter, yok olmanın eşiğindeki Mars gezegeninde Barsoom’ın ve halkının kurtuluşunun kendi ellerinde olduğunu anlayacaktır.

 

Gizemli Adaya Yolculuk

 

Yönetmen: Brad Peyton

Senaryo: Brian Gunn, Mark Gunn

Oyuncular: Dwayne Johnson, Michael Caine, Josh Hutcherson, Luis Guzman

Gösterim Tarihi: 09 Mart

 

Konu: 17 yaşındaki Sean Anderson, hiçbir adanın olmaması gereken bir yerden şifreli bir yardım sinyali alır. Sean’un sinyalin kaynağını araştırmasına engel olamayan üvey babası Hank, kendilerini önce Güney Pasifik’e, ardından da çok az kişinin görmüş olduğu bir yere götürecek olan serüvende ona eşlik eder. Burası çok güzel, şaşırtıcı ve gizemli bir yerdir.

 

Max Maceraları: Kralın Doğuşu

 

Seslendirenler: Yekta Kopan, Engin Altan Düzyatan, Özge Özpirinçci, Sezen Aksu

Gösterim Tarihi: 09 Mart

 

Konu: Tarihin yazmadığı çağlarda, başka bir gezegenden gelen Gölgelerin Efendisi isimli bir karanlık lordu üç güç kristalini alabilmek için Aslan Krallığı’nı istilâ etmişti. Neyse ki, Kral ve Kraliçe yıllar önce gizlenmiş olan bu kristallerin yerini gösteren aslan tılsımını yeni doğan oğulları Max ile birlikte uzaklara göndermeyi başarabilmişlerdi.

 

Seninki Kaç Para

 

Yönetmen: Hakkı Görgülü

Senaryo: Hakan Gök, Hakkı Görgülü

Oyuncular: Vatan Şaşmaz, Fulden Akyürek, Azer Bülbül, Melih Oğuzhan

Gösterim Tarihi: 09 Mart

 

Konu: Cemil Poyraz maddi durumu kötü olan evli, çocuklu biridir. İşleri ters gidince çok para kazanmak için her yolu deneyen Cemil tanıştığı bir işadamından para kazanmanın yollarını öğrenir. İşadamı Cemil’e İstanbul’da yaşayabilmesi ve çok para kazanabilmesi için ruhunu şeytana satması gerektiğini söyler. Ruhunu şeytana satmak için Cemil şeytanla pazarlığa girer ve para için her yolu dener.

 

Siyahlı Kadın

 

Yönetmen: James Watkins

Senaryo: Susan Hill, Jane Goldman

Oyuncular: Daniel Radcliffe, Ciaran Hinds, Janet McTeer, Roger Allam

Gösterim Tarihi: 09 Mart

 

Konu: Genç avukat Arthur Kipps, 3 yaşındaki oğlunu bırakıp, Crythin Gifford kasabasına gitmek zorunda kalır. Orada Eel Malikanesi’nin merhum sahibinin hukuki işlemlerini yürütecektir. Malikâneye varmasıyla, kasabanın sırlarını keşfetmeye başlayacaktır. Siyahlara bürünmüş, esrarengiz bir kadının görünmesiyle hissettiği ürperti artmaya başlar.

 

 

Sığınak

 

Yönetmen: Jeff Nichols

Senaryo: Jeff Nichols

Oyuncular: Michael Shannon, Jessica Chastain, Tova Stewart, Shea Whingham

Gösterim Tarihi: 16 Mart

 

Konu: Ohio’da eşi Samantha ve işitme engelli kızı ile mutlu yaşayan Curtis’in hayatı, görmeye başladığı kâbuslarlarla değişir. Ruh sağlığı bozulmaya başlayınca bir uzmana danışır. Ancak yine de korkularına yenik düşer ve ailesini korumak için arka bahçede bir sığınak hazırlamaya başlar. Yaklaşan tehlike gerçek bir kasırga mı, yoksa ruh sağlığı bozulan Curtis midir?

 

Son Vurgun

 

Yönetmen: Baltasar Kormakur

Senaryo: Aaron Guzikowski, Arnaldur Indriðason

Oyuncular: Mark Wahlberg, Kate Beckinsale, Ben Foster, Giovanni Ribisi

Gösterim Tarihi: 16 Mart

 

Konu: Chris, suç dolu yaşamını uzun süre önce terk etmiştir ama kayınbiraderi Andy, bir uyuşturucu anlaşmasını berbat edince, Andy’nin borcunu ödemek için yaptığı en iyi iş olan kaçakçılığa geri dönmek zorunda kalır. Panama’daki son iş için bir ekip toplar. Chris, karısı Kate ve oğulları hedef olmadan önce, polislerden ve tetikçilerden kurtulmak için tüm becerilerini kullanmalıdır.

 

SüperTürk

 

Yönetmen: Tamer Karadağlı

Senaryo: İzlen Erdem

Oyuncular: Tamer Karadağlı, Arzu Balkan, Suna Keskin, Atilla Arcan

Gösterim Tarihi: 16 Mart

 

Konu: Süper kahraman dediğin nasıl olur? Elbette uçar, meyveleri ya da başka nesneleri gözlerinden çıkan ışınlarla ikiye böler. Kumarda kimseye çaktırmadan kendi lehine hile yapar, annesi de oğluna nazar değmesin diye kurşun döktürür, boncuk takar! Ailesi uzun süre bu süper çocuğu, SüperTürk’ü gözlerden uzak tutmayı, yeteneklerini saklamayı becerse de, bir gün kazara deşifre olur. Artık o program senin bu program benim televizyon kanaları arasında mekik dokuyarak gezmek, insanlara maymunluk yapmak zorundadır…

 

Patlak Sokaklar: Gerzomat

 

Yönetmen: Kerim Barutçu

Senaryo: BatesMotelPro, Z. Nilüfer Özçelik

Oyuncular: Selin Demiratar, Doğa Rutkay, Kubilay Tunçer, Bülent Serttaş

Gösterim Tarihi: 16 Mart

 

Konu: İntikam yemini etmiş hapishane kaçkını Black Jack, sinyalleri TV programlarına karışınca insanları aptala çeviren Gerzomat adlı makineyi ele geçirir. Ancak Black Jack’ın Gerzomat’ı kullanması için kaçık profesör Mary Jane’e ihtiyacı vardır. Cengâver polislerimiz John Lemmon, Billy Billy ve polis merkezinin güzel yıldızı, polis memuru Jennifer, Mary Jane’i korumakla görevlendirilirler. Ancak işler hiç de umdukları gibi gitmez.

 

Can

 

Yönetmen: Raşit Çelikezer

Senaryo: Raşit Çelikezer

Oyuncular: Selen Uçer, Serdar Orçin, Yusuf Berkan Demirbağ, Erkan Avcı

Gösterim Tarihi: 16 Mart

 

Konu: Ayşe ve Cemal evleneli birkaç yıl olmuştur. Tek eksikleri bir çocuktur. Normal yollardan çocuk sahibi olamayınca Cemal’in zoruyla illegal yollardan çocuk sahibi olurlar. Ancak başından beri bu duruma karşı tavır alan Ayşe çocuğu bir türlü bağrına basamaz ve çocuk bir yaşına gelirken Cemal evi terk eder. Ayşe çocuktan kurtulmak için her yolu deneyecek ama bir türlü başaramayacaktır.

 

Açlık Oyunları

 

Yönetmen: Garry Ross

Senaryo: Gary Ross, Suzanne Collins

Oyuncular: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Elizabeth Banks

Gösterim Tarihi: 23 Mart

 

Konu: Bir zamanlar Kuzey Amerika olarak bilinen bir yerin yıkıntıları içerisinde Panem ulusu yaşamaktadır. Başkentin etrafındaki 12 bölge bir hat boyunca sıralanmıştır. Bütün bölgeler, her yıl yapılan Açlık Oyunları’nın yarışmasına yaşları 12 ilâ 18 arasında değişen bir erkek ve bir kız çocuğu göndermek zorundadır. Açlık Oyunları TV’den yayınlanan ölümüne bir kavgadır.

 

Gri Kurt

 

Yönetmen: Joe Carnahan

Senaryo: Joe Carnahan, Ian Mackenzie Jeffers

Oyuncular: Liam Neeson, Dallas Roberts, Frank Grillo

Gösterim Tarihi: 23 Mart

 

Konu: Alaska’da petrol sondajında çalışmak için görevlendirilen bir ekip, uçaklarının düşmesi sonucu bölgenin vahşi ve ıssız bir alanında mahsur kalırlar. Grubun başı olan Ottway (Liam Neeson), ekibin vahşi doğada aç kurtlara karşı hayatta kalabilmesi için elinden geleni yapmak zorundadır. Hem kaza sonrası aldıkları ölümcül yaralar, hem de insanı donduran hava koşulları karşısında kurtlara yem olmadan buradan kurtulabilecekler midir?

 

 

Ayaz

 

Yönetmen: Hakan Kurşun

Senaryo: Orhan Kaya

Oyuncular: Cemal Hünal, Gökhan Tepe, Çiğdem Aysu, Arda Kural

Gösterim Tarihi: 23 Mart

 

Konu: Marmaris’te son 3 aydır seri cinayetler işlenmektedir. Cinayetleri araştıran Komiser Emir ve Komiser Şahin ölenlerin hep bölgenin uyuşturucu baronları ve satıcıları olduğunu görürler. Emre, üvey babasına muhtaç olmamak için uyuşturucu satıcılığına başlar ve kendini olayların geçtiği Marmaris’te bulur. Kenan çocukluktan beri en yakın arkadaşıdır ve yıllar sonra Marmaris’te dostluklarına devam ederler.

 

 

Bir Ses Böler Geceyi

 

Yönetmen: Ersan Arsever

Senaryo: Ersan Arsever

Oyuncular: Cem Davran, Merve Dizdar, İpek Tenolcay, Ali Sürmeli

Gösterim Tarihi: 23 Mart

 

Konu: Film, üniversitede araştırma görevlisi olan Süha’nın arabasıyla bir köy mezarlığının duvarına çarpmasıyla başlar. Gök yarılmışçasına yağmur yağmaktadır, Süha gecenin içinden geçen bir tabut görür, frene basar… Gözlerini açtığında bir köy mezarlığındadır…

Kendini mezar taşlarının arasında bulan Süha, boş bir mezardan geçmiş yaşamına doğru ilginç bir yolculuğa çıkacaktır.

 

El Yazısı

 

Yönetmen: Ali Vatansever

Senaryo: Ali Vatansever

Oyuncular: Cansu Dere, Wilma Elles, Sarp Akkaya, Sercan Badur, Salih Kalyon

Gösterim Tarihi: 23 Mart

 

Konu: Kasabanın eczacısı Zeynep ani bir kararla evlilik hazırlıklarına başlar. Genç Ahmet, yakındaki köyden sevdiği kızı kaçırmayı plânlamaktadır. Afacan Ragıp, Eczacı Zeynep’e naif bir aşk mektubu yazar. Kasabanın ilk yabancı öğretmenini karşıladığı günde, umut dolu bu üç hikâye giderek iç içe geçer.

 

 

Büyük Mucize

 

Yönetmen: Ken Kwapis

Senaryo: Jack Amiel, Michael Begler

Oyuncular: Drew Barrymore, John Krasinski, Kristen Bell, Dermont Mulroney

Gösterim Tarihi: 30 Mart

 

Konu: Türü tehlikede olan bir gri balina ailesinin Kuzey Kutup Dairesi’nde hızla oluşan buzullardan kurtarılması gerekmektedir. Küçük bir kasabanın yerel televizyon haber kanalı muhabiri Adam Carlson ile onun eski sevgilisi, bir Greenpeace gönüllüsü olan Rachel Kramer, kendilerine engel olmak isteyen süper güçlere karşı bir araya gelerek mücadeleye başlarlar.

 

Titanların Öfkesi

 

Yönetmen: Jonathan Liebesman

Senaryo: Dan Mazeau, David Johnson

Oyuncular: Liam Neeson, Ralph Fiennes, Bill Nighy, Sam Worthington

Gösterim Tarihi: 30 Mart

 

Konu: Tanrılar ve Titanlar arasında üstünlük mücadelesi başlamıştır. Tanrılar, insanların sadakatsizliği yüzünden tutsak Titanlar ve vahşi liderleri Kronos üstündeki kontrollerini kaybetmektedirler. Kraliçe Andromeda, Argenor ve Hephaestus’un yardımlarıyla Perseus ve Zeus’u kurtarmak, Titanları devirmek ve insanlığı kurtarmak için yeraltı dünyasında arayışa başlar.

 

Toprağın Çocukları

 

Yönetmen: Ali Adnan Özgür

Senaryo: Dilşah Özdinç

Oyuncular: Erkan Can, Şebnem Sönmez, Bahtiyar Engin, Suzan Kardeş

Gösterim Tarihi: 30 Mart

 

Konu: Kampı saldırıya uğrayan Çingene kızı Karika, Köy Enstitüsü öğrencisi Cevher tarafından kurtarılır ve İsmail Hakkı Tonguç’un da yardımı ile Enstitü içinde koruma altına alınır. Bu durumdan rahatsız olan köy halkının Çingenelerin Enstitüden çıkartılmasını istemesi üzerine bölge komutanı Necip, Enstitü Müdürü Kemal Öğretmen’i gözaltına alır.

 

Kaos: Örümcek Ağı

 

Yönetmen: Cem Gül

Senaryo: Tolga Küçük

Oyuncular: Cemal Hünal, Gökhan Mumcu, Rojda Demirer

Gösterim Tarihi: 30 Mart

 

Konu: Türkiye’yi hem yurt içi hem yurt dışından gelebilecek tehditlere karşı koruma amaçlı kurulan gizli bir yapı olan Ulusal Güvenlik Teşkilatı’nın (UGT) bu sefer ki görevi oldukça tehlikeli ve risklidir. Zira ülke ciddi bir tehditle karşı karşıyadır ve ekibin sadece 48 saati vardır. Mücadele ettikleri düşman ise oldukça güçlü ve teşkilatın adım attığı her yerde konuşlanmış durumdadır. Ülke güvenliği için UGT ajanları ile işbirliğinde olan SAT Komandosu Yzb. Mete Öztürk yaklaşan tehlikeyi engellemekle görevlidir.

 

 

Pamuk Prenses’in Maceraları: Ayna Ayna Söyle Bana

 

Yönetmen: Tarsem Singh

Senaryo: Melisa Wallack, Jason Keller

Oyuncular: Julia Roberts, Lily Collins, Armie Hammer

Gösterim Tarihi: 30 Mart

 

Konu: Film kötü niyetli bir cadının, güzeller güzeli Pamuk Prensesi sürgüne gönderip, krallığın başına geçmesi bol mizahi bir dille aktarılıyor. Pamuk Prenses, ormanda tanıştığı Yedi Cücelerin yardımıyla tacını geri almayı başarabilecek mi? Peki Kötü Kraliçe Prens Andrew’u kendisine aşık edip, evlenmeyi başarabilecek mi?

 

Genç Yetişkin

 

Yönetmen: Jason Reitman

Senaryo: Diablo Cody

Oyuncular: Charlize Theron, Patton Oswalt, Patrick Wilson

Gösterim Tarihi: 30 Mart

 

Konu: Roman yazarı Mavis Gary, boşandıktan kısa bir süre sonra, doğup büyüdüğü Minnesota’daki küçük kasabasına geri taşınır. Geçmişte kalan eski sevgilisini tekrar görmeyi uman Mavis onun artık evli ve çocuklu bir erkek olduğunu görecektir…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.