KEREM AKÇA

Blu-ray raflarını dolaşmaya çıktığımızda Anonymous, Moneyball, Footlose ve Tenten’in Maceraları, Sır, Hayat Sana Güzel, Johnny English: Reborn gibi DVD çıkışlarına paralel ürünlere rastlıyoruz. Bu duruma ek olarak da Şrek ve Kung Fu Panda 2’nin 3D Blu-ray’lerini görmek mümkün. Bu, önceki aylarda belirttiğimiz geleneği değiştirmiyor aslında.

Ancak esasen bizim bu ay dikkatimizi çeken ürün Ejderha Dövmeli Kız, Ateşle Oynayan Kız ve Arı Kovanına Çomak Sokan Kız’dan oluşan Millennium Üçlemesi’nin DVD’den önce yurt dışındaki Blu-ray Box Set’iyle raflara raflara giriyor olması. Bu birebir aynı setin bir şekilde arşivlerimizi doldurması, bağımsız şirketler nazarında sevindirici, elbette seriyi romandan beri takip eden kitle için de!

Bu ayki DVD’lere baktığımızda ise Ziyaretçi, Arena, Başka Bir Dünya, Peaceful Warrior gibi ülkemizde vizyon şansı bulmayan ürünlere öncelik verdiğimizi söylemeliyiz. Bunun yanında iki diskli son ‘Alacakaranlık’ filminin daha önce Paramount’ın yaptığı 1.85:1’e ‘sıkıştırılmış oran’ düşüncesiyle serinin önceki halkasında da bizde gördüğümüz ‘teknik yetersizlik’i yeniden yansıttığını not düşelim. Zira filmi Türkiye’deki DVD’lerinden artık artan geniş ekran TV oranına karşın 2.35:1’den (sinemaskop) izleme şansınız yok!

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.