Karanlık Saat (The Darkest Hour)

Yönetmen: Chris Gorak

Senaryo: Jon Spaihts, Leslie Bohem

Oyuncular: Emile Hirsch, Olivia Thirlby, Max Minghella, Rachael Taylor

Gösterim Tarihi: 06 Ocak

Konu: Gizemli bir fırtına ortasında Moskova’ya varan Sean ve Ben, Rusya’ya, hayallerinin işini kurmaya gelmişlerdir. Bir gece kulübünde Natalie, Anne ve Skylar ile tanışırlar. Kulüp, uzaylıların istilâsı sonucu aniden karışır, şehir neredeyse tamamen terk edilmiş hale gelir. Saldırıdan yerin altına sığınarak kurtulan beşli, Moskova’nın uzaylılar tarafından istilâ edilen bölgesine çıkarlar ve mücadeleye başlarlar.

Tutku Günlükleri (The Rum Diary)

Yönetmen: Bruce Robinson

Senaryo: Bruce Robinson, Hunter S. Thompson

Oyuncular: Johnny Depp, Aaron Eckhart, Amber Heard, Giovanni Ribisi

Gösterim Tarihi: 06 Ocak

Konu: New York’tan sıkılan Kemp, soluğu Porto Riko’da alır ve bir gazetede çalışmaya başlar. Bir süre sonra işadamı Sanderson’ın nişanlısı Chenault’ya abayı yakar. Sanderson uyanık yatırımcılardan sadece biridir. Gazeteci Kemp’in önünde iki seçenek vardır, ya kalemini işadamlarına rant sağlamak için, ya da hepsinin ipliğini pazara çıkarmak için kullanacaktır.

 

Bu Son Olsun

 

Yönetmen: Orçun Benli

Senaryo: Orçun Benli, Şükrü Üçpınar

Oyuncular: Mustafa Uzunyılmaz, Ferit Kaya, Volga Sorgu, Ufuk Bayraktar

Gösterim Tarihi: 06 Ocak

 

Konu: Kendilerine Balat semtini mesken tutmuş beş evsizin hayattaki tek gayeleri, karınlarını doyurmaktır. Onlarla aynı mahallede yaşayan ve sol gruplardan birine üye olan Sinan ile Lale arasında gönül ilişkisi vardır. Sokaklarda başlayan hikâye, bir dizi yanlışlıklar komedisi sonucu evsizlerin kendilerini siyasi mahkûmlarla birlikte cezaevinde bulmasıyla devam eder.

 

Kurtuluş Son Durak

 

Yönetmen: Yusuf Pirhasan

Senaryo: Barış Pirhasan

Oyuncular: Belçim Bilgin, Demet Akbağ, Asuman Dabak, Nihal Yalçın, Mete Horozoğlu

Gösterim Tarihi: 06 Ocak

 

Konu: Her türlü şiddete karşı harekete geçen altı kadının provokatif, fantastik hikâyesi. Nikâha 2 hafta kala nişanlısı tarafından terk edilen Psikolog Eylem, taşındığı mahalledeki ‘Saadet Apartmanı’nda her şeyi değiştirecek! Ve tüm kadınların kendilerini sorgulamalarına neden olacak!

 

Ejderha Dövmeli Kız (The Girl With The Dragon Tattoo)

 

Yönetmen: David Fincher

Senaryo: Steven Zaillian

Oyuncular: Daniel Craig, Rooney Mara, Christopher Plummer, Stellan Skarsgard

Gösterim Tarihi: 13 Ocak

 

Konu: Henrik Vanger, İsveç’in en zengin sanayicilerinden biridir. Gazeteci Mikael Blomkvist’i, geniş ailesinin bir üyesi tarafından öldürüldüğüne inandığı sevgili yeğeni Harriet’ın kayboluşunu araştırmakla görevlendirir. Mikael Blomkvist, başına geleceklerden habersiz, İsveç kıyılarının açığındaki bir adaya doğru yola çıkar.

 

Demir Leydi (The Iron Lady)

 

Yönetmen: Phyllida Lloyd

Senaryo: Abi Morgan

Oyuncular: Meryl Streep, Jim Broadbent, Iain Glen, Harry Lloyd

Gösterim Tarihi: 13 Ocak

 

Konu: Demir Leydi, erkek egemen bir dünyada, sınıf ve cinsiyet engellerini çökerten bir kadının hikâyesi. Hikâye, güç ve güç için ödenen bedeli konu alıyor. İngiltere ve Arjantin arasında yaşanan Falkland Adaları kriz dönemine odaklanılan film, sıra dışı ve karmaşık bir kadının şaşırtıcı ve anlayışlı portresi sergileniyor.

 

Zenne

 

Yönetmen: M. Caner Alper, Mehmet Binay

Senaryo: M. Caner Alper

Oyuncular: Kerem Can, Erkan Avcı, Giovanni Arvaneh, Rüçhan Çalışkur

Gösterim Tarihi: 13 Ocak

 

Konu: İstanbul’a fotoğraf çekimleri yapmak üzere gelmiş Alman fotoğrafçı Daniel Bert, bir gece kulübünde Zennelik yapan Can ve Doğulu muhafazakâr bir aileden gelen Ahmet ile tanışır. Abartılı ve antipatik kıyafetler içindeki Can, gizlerle dolu Ahmet ve Afganistan’dan ‘hasarla’ dönmüş Daniel, bir kaç karşılaşma ve tartışmanın ardından arkadaş olmayı başarırlar.

 

Çizmeli Kedi (Puss in Boots)

 

Yönetmen: Chris Miller

Senaryo: William Davies

Seslendirenler: Antonio Banderas, Salma Hayek, Zach Galifianakis, Billy Bob Thornton

Gösterim Tarihi: 13 Ocak

 

Konu: Adı dilden dile dolaşan meşhur Çizmeli Kedi, Shrek ile tanışmadan çok önce kasabasını kurtarmak için hayat okulundan mezun, çetin ceviz Kitty Yumuşakpati ve elebaşı Humpty Dumpty ile bir maceraya atılınca kahraman olur. Çizmeli Kedi ve ekibinin başarısız olduğunu görebilmek için her şeyi yapabilecek ünlü haydutlar Jack ile Jill ise işleri daha da karıştırır.

 

İçimdeki Şeytan (The Devil Inside)

 

Yönetmen: William Brent Bell

Senaryo: William Brent Bell, Matthew Peterman

Oyuncular: Fernanda Andrade, Simon Quarterman, Evan Helmuth, Suzan Crowley

Gösterim Tarihi: 20 Ocak

 

Konu: 1989 yılında acil yardım hattı Maria’dan üç kişiyi vahşice öldürdüğünü belirten bir çağrı alır. Yirmi yıl sonra, Maria’nın kızı Isabella o gece olanların peşine düşer. Annesinin akıl hastası mı olduğunu, yoksa kötü ruhlar tarafından mı ele geçirildiğini öğrenmek için, annesinin de müşahade altında tutulduğu, akıl hastalarının yattığı hastahaneye gider.

 

Neşeli Ayaklar 2 (Happy Feet Two)

 

Yönetmen: George Miller

Senaryo: George Miller, Gary Eck

Seslendirenler: Elijah Wood, Robin Williams, Hank Azaria, Alecia Moore

Gösterim Tarihi: 20 Ocak

 

Konu: Step dans ustası olan Mumble’ın küçük oğlu Eric’in koreografi fobisi vardır. Bu yüzden dansa isteksiz olan Eric evinden kaçar ve penguen Sven ile karşılaşır. Mumble’ın, oğlunun yeni rol modeliyle yarışta pek de şansı yoktur. Mumble, herşeyi tekrar yoluna koymak için penguen birliklerini ve çeşitli yaratıkları bir araya getirince, Eric babasının gücünü anlar.

 

Düşler Bahçesi (We Bought a Zoo)

 

Yönetmen: Cameron Crowe

Senaryo: William Brent Bell, Matthew Peterman

Oyuncular: Matt Damon, Scarlett Johansson, Thomas Haden Church

Gösterim Tarihi: 20 Ocak

 

Konu: Eşini kaybettikten sonra iki çocuğunu yalnız büyütmeye çalışan Benjamin hep beraber yaşadıkları kentten uzakta, doğayla daha baş başa olabilecekleri yeni bir eve taşınmak, yeni bir başlangıç yapmak ister. Fakat taşınmak için seçtikleri ev aslında bir hayvanat bahçesidir! Başta çok şaşırsalar da, bu eve taşınmaya ve terk edilmiş hayvanat bahçesini yeniden canlandırmaya karar verirler. Bu hem maddi hem manevi açıdan zorlu ama bir o kadar da tutku dolu bir macera olacaktır…

 

 

Artist (The Artist)

 

Yönetmen: Michel Hazanavicius

Senaryo: Michel Hazanavicius

Oyuncular: Jean Dujardin, Berenice Bejo, John Goodman, James Cromwell

Gösterim Tarihi: 27 Ocak

 

Konu: Sinema büyüsünün bütün dünyayı kasıp kavurduğu 1920’li yılların sonunda George Valentin, Hollywood’daki en büyük starlardan biridir. Oynadığı her film büyük başarı kazanan Valentin’in güzel bir eşi, görkemli bir evi ve kendine hayran milyonlarca seveni vardır. Ancak sinemaya sesin gelmesi ile birlikte George Valentin’in hayatı alt üst olur.

 

Karanlıktan Korkma (Don’t Be Afraid of the Dark)

 

Yönetmen: Troy Nixey

Senaryo: Guillermo del Toro, Nigel Mckeand

Oyuncular: Katie Holmes, Guy Pearce, Bailee Madison, Alan Dale, Julia Blake, Jack Thompson

Gösterim Tarihi: 27 Ocak

 

Konu: 14 yaşında sessiz ve kendi dünyasında bir genç kız olan Sally, babası ve onun kız arkadaşı Kim ile birlikte 19. yüzyıldan kalma eski bir eve taşınır. Bir süre sonra evde yolunda gitmeyen birşeyler sezinler. Merdiven altında kötülük saçan bir takım yaratıklar vardır, daha da kötüsü bu uğursuz varlıklar genç kızın ruhunun kendilerine ait olduğunu düşünmektedir.

 

 

The Grey

 

Yönetmen: Joe Carnahan

Senaryo: Joe Carnahan

Oyuncular: Liam Neeson, Dermot Mulroney, James Badge Dale

Gösterim Tarihi: 27 Ocak

 

Konu: Alaska’da petrol sondajında çalışmak için görevlendirilen bir ekip, uçaklarının düşmesi sonucu bölgenin vahşi ve ıssız bir alanında mahsur kalırlar. Grubun başı olan Ottway, ekibin vahşi doğada aç kurtlara karşı hayatta kalabilmesi için elinden geleni yapmak zorundadır. Hem kaza sonrası aldıkları ölümcül yaralar, hem de insanı donduran hava koşulları karşısında kurtlara yem olmadan buradan kurtulabilecekler midir?

 

 

Berlin Kaplanı

 

Yönetmen: Hakan Algün

Senaryo: Ata Demirer

Oyuncular: Ata Demirer, Tarık Ünlüoğlu, Necati Bilgiç, Nihal Yalçın

Gösterim Tarihi: 27 Ocak

 

Konu: Ayhan Kaplan Berlin’de yaşayan, geçimini boksörlük ve bodyguardlık yaparak sağlayan bir Türk vatandaşıdır. Ayhan ve antrenörü Cemal için işler pek yolunda gitmemektedir. İkisi de artık hayattan bir mucize beklemektedir. Filmimiz olası bir mucize ihtimalini anlatmaktadır.

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.