PHOTOGRAPHS TO BE USED SOLELY FOR ADVERTISING, PROMOTION, PUBLICITY OR REVIEWS OF THIS SPECIFIC MOTION PICTURE AND TO REMAIN THE PROPERTY OF THE STUDIO. NOT FOR SALE OR REDISTRIBUTION

İlk Yenilmez: Kaptan Amerika (Captain America: The First Avenger)

Yönetmen: Joe Johnston

Senaryo: Christopher Markus, Stephen McFeely

Oyuncular: Chris Evans, Tommy Lee Jones, Hugo Weaving, Hayley Atwell

Gösterim Tarihi: 02 Eylül

Konu: Yıl 1941, 40 kiloluk genç Steve defalarca orduya yazılmaya çalışmasına rağmen reddedilir. Sonunda onu Kaptan Amerika olarak bilinen Süper Asker’e dönüştürecek olan deneysel bir programa kabûl edilir. Kaslı yeni haliyle Kaptan Amerika, arkadaşı Bucky ve Peggy’nin işbirliği ile Albay Chester’in komutasında, Nazi örgütü HYDRA’ya karşı savaşmaya başlar.

Hayvan Bakıcısı (Zookeeper)

Yönetmen: Frank Coraci

Senaryo: Nick Bakay, Rock Reuben

Oyuncular: Kevin James, Rosario Dawson, Leslie Bibb, Ken Jeong

Gösterim Tarihi: 02 Eylül

Konu: Hayvanat Bahçesi’ndeki hayvanlar, iyi kalpli bakıcıları Griffin’i çok sevmektedir. Griffin, hayatında bir kız bulmanın tek yolunun hayvanat bahçesinden ayrılmak olduğuna karar verir. Paniğe kapılan hayvanlar en büyük sırlarını, insan gibi konuşabildiklerini açıklarlar. Griffin’in gitmesini önlemek için, ona flörtün hayvanlara has esaslarını öğretmeye karar verirler.

 

 

 

Nedimeler (Bridesmaids)

 

Yönetmen: Paul Feig

Senaryo: Kristen Wiig, Annie Mumolo

Oyuncular: Kristen Wiig, Maya Rudolph, Rose Byrne, Chris O’Dowd

Gösterim Tarihi: 02 Eylül

 

Konu: En yakın arkadaşı Lillian’ı ve bir grup renkli nedimesini evliliğe giden yolda çılgın bir yolculuğa çıkaran Annie’nin hayatı karmakarışıktır. En iyi arkadaşı Lillian nişanlanır ve Annie’nin baş nedimesi olmasını ister. Karşılıksız aşk acısı çeken ve çok üzülen Annie, pahalı ve tuhaf olan ne kadar adet varsa hepsini uygular. Annie, Lillian ve nedimelere, insanın sevdiği biri için ne kadar ileri gidebileceğini gösterecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Son Durak 5 (Final Destination 5)

 

Yönetmen: Steve Quale

Senaryo: Eric Heisserer, Jeffrey Reddick

Oyuncular: Emma Bell, Nicholas D’Agosto, Miles Fisher, Arlen Escarpeta

Gösterim Tarihi: 09 Eylül

 

Konu: Otobüs yolculuğu devam ederken, Sam, kendisinin, arkadaşlarının ve birçok başka insanın daha köprünün çökmesi sonucu ölüşüne dair bir öngörü yaşar. Bu öngörü sona erdiğinde, gördükleri gerçek olmaya başlar ve Sam panik hâlinde mesai arkadaşlarından olabildiğince çoğunu, ayrıca dostu Peter ve kız arkadaşı Molly’yi felâketten uzaklaştırmaya çalışır.

 

Kötü Öğretmen (Bad Teacher)

 

Yönetmen: Jake Kasdan

Senaryo: Gene Stupnitsky, Lee Eisenberg

Oyuncular: Cameron Diaz, Justin Timberlake, Lucy Punch, Jason Segel

Gösterim Tarihi: 09 Eylül

 

Konu: Elizabeth, ağzı bozuk ve gaddar bir öğretmendir. Bir an önce evlenip öğretmenlikten ayrılmak istemektedir. Zengin ve yakışıklı yedek öğretmenin kalbini kazanma plânını hayata geçirir. Bu konuda meslektaşı Amy’yle rekabet ederken, kendisine asılan beden eğitimi öğretmeniyle de uğraşmaktadır. O kadar ki yaptıkları kendisini bile hayrete düşürür.

 

Bir Tutam Cennet (A Little Bit Of Heaven)

 

Yönetmen: Nicole Kassell

Senaryo: Gren Wells

Oyuncular: Kate Hudson, Gael Garcia Bernal, Rosemarie Dewitt, Lucy Punch

Gösterim Tarihi: 09 Eylül

 

Konu: Marley Corbett, genç, güzel ve bir o kadar da uçuk kaçık bir reklâmcıdır. En büyük korkusuysa büyük bir aşk yaşayarak kendini birine açmak ve bir ilişkinin sorumluluğunu almaktır. Hayata karşı alaycı bir tavır takınan, olayları pek de ciddiye almayan Marley’in yapacağı doktor ziyareti hem kendisi hem de doktoru için yepyeni bir macera olacaktır.

 

Saç

 

Yönetmen: Tayfun Pirselimoğlu

Senaryo: Tayfun Pirselimoğlu

Oyuncular: Ayberk Pekcan, Nazan Kesal, Rıza Akın

Gösterim Tarihi: 09 Eylül

 

Konu: Tarlabaşı’nda perukçuluk yapan bir adamın tuhaf hikâyesi. Dükkânına gelen Meryem’in ardından garip bir tutkuya kapılan perukçu Hamdi kanser hastasıdır. Hamdi’nin asosyal kişiliğinin yarattığı yalnızlıkla, Meryem saplantı haline gelir ve bu saplantı ona cinayet işletecek boyuta kadar ilerler. Ayrıca filmde kullanılan metaforlarla Hamdi’nin iç dünyası seyirciye sürprizlerle yansıtılıyor.

 

 

Karadedeler Olayı

 

Yönetmen: Erdoğan ve Erkan Bağbakan

Senaryo: Erdoğan ve Erkan Bağbakan

Gösterim Tarihi: 16 Eylül

 

Konu: 1989 yılının Ocak ayında gazetelerde bir köyde, köylülerin esrarengiz yaratıklar gördükleri için geceleri sokağa çıkamadıkları haberleri yayınlandı. Jandarma hiçbir sıra dışı olaya rastlamadı. Gazeteci H. B. araştırma yapmak için köye geldi. Köylülerin ısrarı üzerine kamerasını 14 yaşındaki E. C.’ye bırakarak İstanbul’a geri döndü. Birkaç gün sonra yedi köylü katledilmiş olarak bulundu. Kurbanlar arasındaki E. C.nin kamerası kayıttaydı.

 

Kovboylar ve Uzaylılar (Cowboys & Aliens)

 

Yönetmen: Jon Favreau

Senaryo: Roberto Orci, Alex Kurtzman

Oyuncular: Daniel Craig, Harrison Ford, Olivia Wilde, Abigail Spencer

Gösterim Tarihi: 16 Eylül

 

Konu: Arizona Absolution da çölün ortasında bileğinde gizemli bir bileklik ile hafızasını yitirmiş şekilde uyanan yabancı Jake Lonergan (Daniel Craig) şehre indiğinde çevreye korku salmıştır. Albay Dolarhyde (Harrison Ford) onu yakalamaya geldiğinde şehrin üzerinde garip ışıklar belirir. Şehir uzaylılar tarafından saldırıya uğramıştır. Uzaylıları yok etmek için kovboylar ve kızılderililer aralarındaki savaşı bırakıp beraber savaşmak zorunda kalacaklardır.

 

Arkadaştan Öte (Friends With Benefits)

 

Yönetmen: Will Gluck

Senaryo: Keith Merryman, David A. Newman

Oyuncular: Justin Timberlake, Mila Kunis, Patricia Clarkson, Woody Harrelson

Gösterim Tarihi: 23 Eylül

 

Konu: Jamie, Dylan’ı bir işi kabûl etmesi için ikna edince, birbirlerine ne kadar benzediklerini anlarlar. O kadar çok başarısız ilişki yaşamışlardır ki, ikisi de aşktan vazgeçip eğlenceye odaklanmışlardır. Aşkın filmler tarafından pompalanan bir masal olduğuna inanmışlardır. Arkadaşlıklarına duygulara yer vermeyen bir cinsellik katarlarsa ne olacağı konusunda bir deneye girişirler.

 

Mucizeyi Kadınlar Yaratır (I Don’t Know How She Does It)

 

Yönetmen: Douglas McGrath

Senaryo: Aline Brosh McKenna

Oyuncular: Sarah Jessica Parker, Pierce Brosnan, Christina Hendricks, Busy Philipps

Gösterim Tarihi: 23 Eylül

 

Konu: Kocası ve iki çocuğu için evi geçindirmeye çalışan finans yöneticisi Kate Reddy’nin hayatı üzerine kurulu bir komedi filmi… Şeytan Marka Giyer filminin senaristinden çıkma hikaye, modern şehir kadını hikayelerinin vazgeçilmez oyuncusu Sarah Jessica Parker ve eski James Bond’lardan Pierce Brosnan’ı birleştiriyor. Romandan uyarlanan, bir nevi yuvayı dişi kuş yapar hikayesi…

 

Korku Gecesi (Fright Night)

 

Yönetmen: Craig Gillespie

Senaryo: Marti Noxon, Tom Holland

Oyuncular: Anton Yelchin, Colin Farrell, David Tennant, Toni Collette

Gösterim Tarihi: 23 Eylül

 

Konu: Son sınıf öğrencisi Charlie’nin esrarengiz yabancı Jerry ile komşu olmasıyla birlikte belâ kapasını çalar. Jerry, ilk etapta harika biri gibidir ama onda bir tuhaflık vardır. Alışılmadık şeylere şahit olan Charlie çok doğru bir sonuca varır: Jerry, mahallede avlanan bir vampirdir. Doğruyu söylediğine kimseyi inandıramayan Charlie, canavardan kurtulmanın bir yolunu bulmak zorundadır.

 

Bir Zamanlar Anadolu’da

 

Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan

Senaryo: Ebru Ceylan            , Nuri Bilge Ceylan, Ercan Kesal

Oyuncular: Muhammet Uzuner, Yılmaz Erdoğan, Taner Birsel, Fırat Tanış

Gösterim Tarihi: 23 Eylül

 

Konu: Kasabalarda hayat, bozkırın ortasında sürdürülen yolculuklara benzer. Her tepenin ardında “yeni ve farklı bir şey” çıkacakmış duygusu, ama her zaman birbirine benzeyen, incelen, kıvrılan, kaybolan veya uzayan tekdüze yollar…

 

 

 

Paris’te Gece Yarısı (Midnight in Paris)

 

Yönetmen: Woody Allen

Senaryo: Woody Allen

Oyuncular: Kathy Bates, Adrien Brody, Carla Bruni, Marion Cotillard, Rachel McAdams, Owen Wilson

Gösterim Tarihi: 30 Eylül

 

Konu: Paris’te Gece Yarısı, iş için Paris’e gelen bir aileyle sonbaharda evlenecek olan nişanlı iki gencin bu şehirde başlarına gelen ve hayatlarını değiştirecek maceralarını anlatan bir romantik komedi. Film, genç bir adamın bir şehre, Paris’e duyduğu büyük aşk ve insanların kendilerininkinden farklı hayatların daha iyi olduğu kanısı ile ilgili.

 

 

Şeytanın İni (Red State)

 

Yönetmen: Kevin Smith

Senaryo: Kevin Smith

Oyuncular: John Goodman, Melissa Leo, Michael Parks, Michael Angarano

Gösterim Tarihi: 30 Eylül

 

Konu: Üç lise öğrencisi genç, bir kadınla buluşmaya giderler. Ancak gittikleri yerde onları büyük bir tehlike beklemektedir: Yaşayış tarzlarını onaylamadıkları insanlara ayinleri sırasında türlü işkenceler yapmakta olan gizli bir tarikat. Tuzağa düşen gençlerin kurtulma çabaları bir dizi olayı tetikleyip, insanın içindeki kötülüğün sınırlarını teste tabi tutacaktır.

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.