Kerem akça

 Herhalde haziran ayının en iddialı ve merakla beklenen çıkışı Clint Eastwood’un Hereafter’ı olacak. Yönetmenin ilk fantastik filmi olarak anılan ve ‘medyum hikayesi’ adı altında tartışma yaratan yapıt, sinemadan önce DVD raflarında karşımıza çıkacak. Onun yanında George A. Romero’nun Survival of the Dead’i, Doug Liman’ın Fair Game’i, Roman Polanski’nin Hayalet Yazar’ı, Roger Michell’in Morning Glory’si ve Alfonso Cuaron’un kardeşi Carlos Cuaron’un Rudo ve Cursi’si meraklarımızı yatıştıracak. Uzun lafın kısası ‘sürpriz’ ihtiyacımızı güçlendirecek bu ‘Türkiye’de ilk’ ürünler!

Blu-ray raflarında ise Richard Donner’ın 80’lerin önemli kılıç-büyü filmi denemesi Ladyhawke’ın DVD’den önce gerçekleşen çıkışı ve Robert Rossen’ın Bilardocu’sunun onun yanında yerini alması önemli. Zira son dönemde bir ‘klasik’ artışı da başladı Blu-ray reyonlarında. Onun yanında Testere 7, Şüphe (Disturbia), Gece Nöbeti, Gündüz Nöbeti, Siyah Kuğu, Red, Tigerland, Müfreze, Erkekler Ağlamaz gibi çıkışlar da var.

Yaz aylarında blockbusterdan ziyade sürpriz DVD’ler öne çıkacak gibi. Şimdiden müjdesini verelim.

Tabii son bir not olarak Woody Allen’ın son döneminin eserlerini toplayan Bir Film kaynaklı Box Set’lerin ikincisinin mayıs ayında raflara girdiğini de ekleyelim. Toplamı dördü bulacak bu koleksiyonluk ürünler, birbirlerine uyumlu kutu tasarımlarıyla da dikkat çekecek. Meraklısına dört filmlik setlerin son iki ayağında yönetmenin erken dönem eserleri de bulunacak.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.