Kerem akça

 Mayıs ayında özellikle çok fazla blu-ray çıkışının olmamasını fırsat bilerek DVD toplamına bakmak lazım derim. Sadece TRON Efsanesi’nin üç boyutlu ve iki boyutlu baskılarını içeren Blu-ray baskısı dikkat çekiyor. Fazladan dört ekstrayla da hayranlarını tatmin edecek. Onun dışında ise Siyah Kuğu, İki Kadın Bir Erkek, Woody Allen Box Set gibi DVD çıkışlarına uzanabiliyoruz. Sezonun en iyilerinden Aronofsky’nin Siyah Kuğu’sunu tekrar izlemek için bekleyenler bu fırsatı kaçırmamalı! Kundakçı (Incendiary), Anneme Dokunma (Cyrus) ve Burlesque gibi vizyondan önce raflara girecek ilgi çekici eserler de var.

Bunun yanında Türk sinemasının 2010-2011 sezonu toplamından da aşk filmlerinin artık Yeşilçam’daki gibi olmayacağını ispatlayan üç eserin DVD’leri bu ay içinde raflarda olacak. Aşk Tesadüfleri Sever, Aşkın İkinci Yarısı ve İncir Reçeli, temelini Hollywood’un ana akım anlatı sinemasından alan evrensel güdülü aşk filmleri. Birincisinde Ömer Faruk Sorak’ın masalsı ve biçimci bir dünyadan, ikincisinde Mehmet Aslantuğ’un hikaye kurgusu ile oynayarak, üçüncüsünde ise Aytaç Ağırlar’ın aşksal gizem ile duygusal-dram sonucuna doğru yoldan ulaştıkları söylenebilir. Son derece başarılı anlatı becerileriyle belki de bizim aşk filmi algımızı değiştirecek, Yeşilçam ezberini koparıp atacak bir toplama dönüşecek bu eserler.

Bu ayki sayfalarımızda ise özellikle Yol, Suç Zamanı gibi eserlerin uzun beklemenin ardından ‘sürpriz’li çıkışlarına dikkat derim. Harry Potter’ın yedinci bölümünün ilk DVD’si de hayranlarını tatmin edecek düzeyde. Onu da belirtelim. Klasik meraklıları için son iki ‘arşivlik’ sayfamız ise yine dopdolu…

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.