Kaş Uluslararası Kısa Film Festivali, 1-4 Haziran tarihleri arasında ikinci kez sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor! 60 ülkeden, yüzlerce film başvurusu alan festival, dört gün boyunca dört farklı kategorideki yarışmalarla, geçtiğimiz haftalarda açıklanan finalistler ve davetlilere ev sahipliği yapacak. Festival süresince yarışan filmlerin gösterimleri, finalistlerle söyleşiler, film endüstrisinden değerli konuklarla düzenlenecek atölyeler ve paneller, keşif turları ve daha birçok etkinlik geçen sene olduğu gibi bu sene de herkesin katılımına açık ve ücretsiz.

Festivalin Ön Jüri’sinde, Esra Bakır, Seren Topaloğlu, Cem Hakverdi, Erol Yusuf ve Benan Baf görev aldı. Ana Jüri’de ise, yapımcı Anna Maria Aslanoğlu, Filipinli yönetmen ve senarist Zig Dulay, yönetmen Nisan Dağ, oyuncu Aslı İnandık ve yazar-yönetmen Melikşah Altuntaş yer alıyor.

Festival süresince düzenlenecek birçok panel ve atölye arasında, Doç. Dr. Berceste Gülçin Özdemir tarafından sunulacak olan “Türk Sinemasında Bağımsız Sinemaya Dair Tartışmalar” paneli ile, Okan Avcı tarafından verilecek olan “Uygulamalı Su Altı Film Prodüksiyonu” atölyesi ve ünlü yapımcı Amira Diab tarafından verilecek olan “Yapımcılıktan Yazarlığa Ardından Yönetmenliğe: Yaratıcı Bir Yolculuk” ustalık dersi yer almaktadır.

Etkinlikler, akşamları arka fonda uçsuz bucaksız Akdeniz turkuazı eşliğinde, yıldızların altında uzanan iki bin yıllık Antik Tiyatro’da, gündüzleri ise Kültür Evi’nde gerçekleşecek. 4 Haziran’da kapanış ve ödül töreniyle sona eren festival, 8-9 Haziran’da Kadıköy Sineması’nda, 15 Haziran’da ise İzmir Karaca Sineması’nda seyirciyle buluşuyor olacak.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü ve Kaş Belediyesi tarafından desteklenen, sanatın doğayla içi içe geçtiği bu festivale herkes davetli. Haziran’da Kaş’ın zeytin ağaçları arasında, keyifli atmosferinde buluşmak üzere!

#filmkaştabaşlıyor

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.