10. Boğaziçi Film Festivalinin Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması’nda AltınYunus” için yarışacak 10 film belli oldu.

Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl 21-28 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 10. Boğaziçi Film Festivalinin uluslararası yarışmasında yer alan filmler belli oldu.

Nashen MoodleyUrszula AntoniakNenad DukicJan Jilek ve Şükrü Simden oluşan jüri karşısına çıkacak uluslararası uzun metraj yarışma filmleri arasında; Davit Pirtskhalavanın Tsitsinin 13 yıl aradan sonra eski sınıf arkadaşı Gugayı tüm sınıfa yaşattığı zorluklardan dolayı cezalandırmak için sınıf arkadaşlarıyla bir buluşma ayarlamasını anlatan ve dünya prömiyerini 47. Toronto Film Festivalinde yapan, Gürcistan’ın Oscar Adayı ”  A LONG BREAK; Youssef Chebbinin eski rejim tarafından kontrol edilen ve devrimin başlamasıyla inşaatı durdurulan Tunus’taki Carthage Bahçelerinde, Fatma ve Batal isminde iki polis memurunun yanmış cesetlerinin bulunmasıyla araştırılan olayları anlatan ve prömiyerini Cannes Film Festivali’nin Yönetmenlerin On Beş Günü bölümünde yapan ASHKAL”; Philip Scheffnerin yaşadığı sağlık sorunu sebebiyle Fransada oturma izni alan ancak sağlığı düzeldiğinde ülkeyi terk etmesi gereken Zohranın hikayesini anlatan ve 72. Berlin Film Festivalinin Forum bölümünde görücüye çıkan EUROPE; Bianca Lucas’ın Teksasta bir petrol kuyusunda çalışan Johnun Mississippideki evine dönmesini, burada bastırdığı travmasıyla ve toplumsal değerlerin yok oluşuna yas tutan insanlarla yüzleşmesini anlatan ve prömiyerini 75. Locarno Film Festivalinde yapan “LOVE DOG; Lola Quivoron’ın toplumsal normlara aykırı davranan, motosiklet tutkunu Julianın yüksek hızda akrobasi gösterileri yapan bir grup motorcuyla tanışmasını konu alan ve 75. Cannes Film Festivalinin Belirli Bakış bölümünden Coup de Coeur” ödülünü kazanan RODEO;Noémi Veronika Szakonyinin asi bir genç olan Zsófinin yeni doğan kızını evlatlık vermesiyle fiziksel ve ruhsal çelişkilerle mücadele etmesini anlatan ve dünya prömiyerini 28. Saraybosna Film Festivalinde yapanSIX WEEKS;  Ilgar Najaf’ın komünist çiftlikte kolektif olarak yaşayan bir ailenin hayatı etrafında dönen ve prömiyerini 26. Busan Uluslararası Film Festivalinde yapan SUGHRAS SONS; Mihai Mincan’ın bir transatlantik gemisinin vardiya değişimi sırasında Dumitru isminde Romanyalı bir kaçağın hikayesini konu alan ve prömiyerini 79. Venedik Film Festivalinin Ufuklar Bölümü’nde gerçekleştiren TO THE NORTH; Miloš Pušićin güvenilmez bir inşaat yatırımcısının yanında çalışan, soğukkanlı bir iş insanı Lidijanın hikayesine odaklanan ve dünya prömiyerini 72. Berlin Film Festivalinin Panorama bölümünde yapan WORKING CLASS HEROES”; Michal Blaškonun yabancı bir ülkede yeni bir hayat kurmaya çalışan Irinianın ailesini korumakla gerçekleri bulmak arasında kalmasını konu edinen ve prömiyerini 79. Venedik Film Festivalinde gerçekleştiren VICTIM” filmleri yer alıyor.

Biletler 17 Ekimde Satışta!

 21-28 Ekim tarihleri arasında seyircisiyle buluşacak olan 10. Boğaziçi Film Festivalinin biletleri 17 Ekimde satışa sunulacak.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteği, TRTnin Kurumsal İş Ortaklığı, Anadolu Ajansı’nın Global İletişim Ortaklığı ile gerçekleşecek 10. Boğaziçi Film Festivali” ile ilgili tüm gelişmelere ve festivale dair güncel haberlere www.bogazicifilmfestivali.com ve festivalin resmî sosyal medya hesapları üzerinden erişilebilir.

https://www.bogazicifilmfestivali.com/

Facebook – Instagram ve Twitter: @bogaziciff

10. Boğaziçi Film Festivali Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması Filmleri

A LONG BREAK – Davit Pirtskhalava / Gürcistan

ASHKAL – Youssef Chebbi / Fransa, Tunus

EUROPE – Philip Scheffner / Almanya, Fransa

LOVE DOG – Bianca Lucas / Polonya, Meksika, ABD

RODEO – Lola Quivoron / Fransa

SIX WEEKS – Noémi Veronika Szakonyi / Macaristan

SUGHRAS SONS – Ilgar Najaf / Azerbaycan, Almanya, Fransa

TO THE NORTH – Mihai Mincan / Romanya, Fransa, Yunanistan, Bulgaristan, Çekya

VICTIM – Michal Blaško / Slovakya, Çekya, Almanya

WORKING CLASS HEROES – Miloš Pušić / Sırbistan

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.