T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca desteklenen Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından 3-11 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek 33. Ankara Film Festivali Ulusal Kısa, Belgesel Film ve Proje Geliştirme Yarışması’nda yarışacak finalistler belirlendi. 

Ulusal Kısa Film Yarışması’nda akademisyen Aslı Gön, akademisyen ve Ankara Film Festivali Onursal Başkanı Oğuz Onaran, psikiyatrist ve yazar Selçuk Candansayar’ın ön jüriliğinde yapılan değerlendirme sonucu 11 kısa film sinemaseverlerle buluşacak. Festival’de Emre Sefer’in “Babamın Öldüğü Gün”, Kasım Ördek’in “Birlikte, Yalnız”, Yağmur Mısırlıoğlu’nun “Bugün Değil”, F. Nur Özkaya’nın “Ev Diye Bir Şey Yok”, Zahid Çetinkaya’nın “Fraktal: Para Adam”, Alkım Özmen’in “Gece Babamızı Ararken”, Ercan Selim Öngöz’ün “İnsan Ne Zaman Ölür”, Benhür Bolhava’nın “Koyun”, Oğuzhan Kaya’nın “Megalopolis”, Tanju Özdemir’in “Niyetler” ve Alican Durbaş’ın “Uzak Ayna” filmleri yarışacak. 

Ulusal Belgesel Film Yarışması’nda akademisyen Önder Özdem, belgesel sinemacı Mihriban Tanık ve Dünya İletişimi Araştırma Vakfı yönetim kurulu üyesi Füsun Okutan’dan oluşan ön jüri 10 belgesel belirledi. Festival’de Mahmut Fazıl Coşkun’un “Crossroads”, Sezer Ağgez’in “Fatma’dan Sonra 40 Yıl”, Berfi Dicle Öğüt’ün “İki Nehir Arasında”, Berna Gençalp’in “Kim Mihri”, Pelin Asal’ın “Kuru Pasta Gazoz”, Deniz Yüksel Abalıoğlu’nun “Maffy’s Jazz”, Ayça Çiftçi’nin “O Sırada Henüz”, Deniz Telek’in “Suyu Bulandıran Kız”, Kadir Can Arabacı’nın “Üç Ordu” ve Zeynep Demirhan’ın “Yüzler” filmleri yarışacak. 

  1. Ankara Film Festivali Proje Geliştirme Desteği’nde ise festival yönetmeni Azize Tan, yapımcı Ali Bayraktar ve sinema yazarı, yönetmen, senarist Burcu Aykar’dan oluşan ön jüri 10 film projesini finalist olarak belirledi. Melik Kuru’nun “Aşk Hakkında Bildikleri Her Şey”, Banu Sıvacı’nın “Günyüzü”, Aslı Akdağ’ın “Güve”, Barış Fert’in “Her Şeyi Hatırlarmış Gibi”, Eray Demir’in “Kayıp Zamanın Peşinde”, Münir Alper Doğan’ın “Norgunk”, Elif Eda Karagöz’ün “Süt Çiftliği”, Elif Sözen’in “Veha”, Batıkan Köse’nin “Yaratıcı İntiharlar Departmanı”, Mustafa Efelti’nin “Zero-Sarı” adlı projeleri yarışacak. 

Filmler, Ankara Büyülü Fener Sineması’nda izleyici ile buluşacak. 

  1. ANKARA FİLM FESTİVALİ
    ULUSAL KISA FİLM YARIŞMASI FİNALİSTLERİ

 Babamın Öldüğü Gün / Emre Sefer

Birlikte, Yalnız / Kasım Ördek

Bugün Değil / Yağmur Mısırlıoğlu

Ev Diye Bir Şey Yok / F. Nur Özkaya

Fraktal: Para Adam / Zahid Çetinkaya

Gece Babamızı Ararken / Alkım Özmen

İnsan Ne Zaman Ölür / Ercan Selim Öngöz

Koyun / Benhür Bolhava

Megalopolis / Oğuzhan Kaya

Niyetler / Tanju Özdemir

Uzak Ayna / Alican Durbaş 

 

  1. ANKARA FİLM FESTİVALİ
    ULUSAL BELGESEL FİLM YARIŞMASI FİNALİSTLERİ

Crossroads / Mahmut Fazıl Coşkun

Fatma’dan Sonra 40 Yıl / Sezer Ağgez

İki Nehir Arasında / Berfi Dicle Öğüt

Kim Mihri / Berna Gençalp

Kuru Pasta Gazoz / Pelin Asal

Maffy’s Jazz / Deniz Yüksel Abalıoğlu

O Sırada Henüz / Ayça Çiftçi

Suyu Bulandıran Kız / Deniz Telek

Üç Ordu / Kadir Can Arabacı

Yüzler / Zeynep Demirhan

  1. ANKARA FİLM FESTİVALİ
    PROJE GELİŞTİRME DESTEĞİ FİNALİSTLERİ

Aşk Hakkında Bildikleri Her Şey / Melik Kuru

Günyüzü / Banu Sıvacı

Güve / Aslı Akdağ

Her Şeyi Hatırlarmış Gibi / Barış Fert

Kayıp Zamanın Peşinde / Eray Demir

Norgunk / Münir Alper Doğan

Süt Çiftliği / Elif Eda Karagöz

Veha / Elif Sözen

Yaratıcı İntiharlar Departmanı / Batıkan Köse

Zero-Sarı / Mustafa Efelti

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.