Türkiye’deki sinemacılara senaryo geliştirme ve yapım mentorluğu sağlayan m2 Film Lab’ın, bu sene ikincisini düzenleyeceği Senaryo Geliştirme Atölyesi 8 – 12 Eylül ve 18 – 20 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek. Etkinliğin ilk oturumuyla paralel ve sanal olarak düzenlenecek olan m2 Senaryo Konuşmaları’nın yeni konukları Amerikan bağımsız sinemasının önemli yönetmenlerinden Ira Sachs ve birlikte çalıştığı senaristi Mauricio Zacharias oldu. İkili, senarist yönetmen ilişkisine ve birlikte yazmak üzerine kapsamlı bir söyleşi gerçekleştirecek.

Keep the Lights On (2012), Love is Strange (2014) ve Little Men (2016) gibi incelikli yazımı ve kendine özgü üslubuyla dikkat çeken bol ödüllü filmlerin yönetmeni Ira Sachs, halen Mauricio Zacharias ile birlikte yazmaya devam ediyor. Son çalışmaları Passages, 2023 yılında izleyiciyle buluşacak. İkili, birlikte yazım süreçlerini birçok yönden ele alacakları söyleşinin ardından katılımcıların sorularını yanıtlayacak. m2 Senaryo Konuşmaları çevrimiçi ve İngilizce olarak gerçekleştirilecek. Etkinliğe katılım ücretsiz olacak.

Film Independent Global Media Makers (GMM) desteğiyle gerçekleştirilen m2 Senaryo Konuşmaları takvimi çok yakında m2filmlab.com ve m2 Film Lab sosyal medya kanalları üzerinden duyurulacak. Etkinlikle ilgili detaylı bilgi ve kayıt olmak için bizi takip edin.

 

 

m2 Film Lab

info@m2filmlab.com

Instagram Twitter

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.