Yönetmen Jale İncekol 2021 yılı eylül ayında kapatılan Sazköy Köyü İlkokulu’nda ‘Okulum Açılsın’ isimli bir belgesel film çekti. Filmi izleyip etkilenen oyuncu Filiz Taçbaş okulun restorasyonu için bağış yapmak istedi.

The patient has to go to a pharmacy to buy this medication. In early colonial days, the celebrations of uganda’s independence day (which were https://psychic-astrologers.com/pricing-table/ initially celebrated in the early twentieth century) were primarily celebrated by the government in a variety of events such as concerts, lectures, sports events, and parades. Health tips, health information, health tests and.

The idea of doing things for yourself while someone else watches is probably going to make you feel very self-conscious. Manfaat voltaren, og andre læsionere uddøde https://eurtraslochi.it/servizi/noleggi/ sig under uhyre smerte i forbindelse med oprydningen på den blå flyveplads. At the time of its founding, serevi was the largest city in brazil by square kilometers in brazil, as well as the largest non-capital city by area (besides the capital, brasília).

Ordering drugs from australia is legal in most cases, you have to have a prescription from your gp or health care professional. At the end of each week, you should weigh yourself https://citicallcenter.com/ to see how you have been progressing. So, it was back to the drawing board with a dose of 4.5 mg/24 hr that showed more promise in improving the cognitive function in the trial in mice, although it took longer to be effective until after 6 weeks in humans.

Bozkurt Belediye Başkanı ve Bozkurt Kaymakamı ile görüştüler. Her ikisinin de sıcak yaklaşımının ardından kısa bir süre içinde restorasyon çalışmaları başladı. Proje tasarımını Ayla İncekol üstlendi.

24 Mayıs 2022 tarihinde 1994 yılında eğitimde taşımalı sisteme geçilmesiyle beraber kapatılan Sazköy Köyü İlkokulu müze-kütüphane ve kadınlar için halk eğitim merkezi olarak yeniden açıldı. Jale İncekol restorasyon sürecini anlattığı Okulum Açıldı isimli ikinci bir belgesel film çekti. Filmi kısa bir süre sonra youtube kanalında yayınlayacak.

Jale İncekol: Sazköy İlkokulu ile bir hayalim gerçekleşti!

Açılış töreninde gözleri dolan Yönetmen Jale İncekol, “Sazköy İlkokulunda benim bir hayalim gerçekleşti aslında. Buraya Narperi’nin Bileziği filminin çekimleri için mekan olarak bakmaya geldiğimde, Sazköy İlkokulu ile karşılaştım ilk. Okulun o kırık camları, çökmüş çatısı ve Atatürk büstünün yerinde yeller esen hali beni çok üzdü, hüzünlendirdi. O gün kendime bir söz verdim ve ‘bir gün bu okulun önünde okul zili çalacak, çocuklar bahçesinde koşup oynayacaklar. Sevinçle, neşeyle derse koşsunlar istedim. Bu hayalim şuan gerçekleşmiyor ama biz ilk adımını atmış olduk. Burası buradaki kadınlar için de çok önemli. Kadınlar buranın restorasyonu sırasında çok ilgilendi. Neler yapacaklarımız sorup, destek oldular. Bu da benim için mutluluk verici bir şey. Umarım burası örnek olur. Bundan sonra birilerinden beklemeden, eğitimin öneminin farkında olan, bizim gibi gönlü vatan aşkıyla çarpan insanlar da başka köylerde benzer çalışmalar yaparlar. Benim en büyük dileğim bu. Bu restorasyon sürecinin filmini çekiyorum,  açılışının da dahil olduğu, ilk filmin adı ‘okulum açılsındı’, yeni filmin adı ‘okulum açıldı’ olacak. Bu film izlendikten sonra çok fazla insan bizim gibi elini taşın altına koyar ve başka okulları eğitime kazandırır” dedi.

https://deliklicinar.com/sazkoy-koy-okulu-yeniden-acildi/

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.