Tarihi Alkazar Sineması’nın yerinde Nike’ın destekleriyle hayata geçirilen HOPE Alkazar’da film gösterimleri, “Başka Sinema” işbirliğiyle 5 Şubat’ta başlıyor! HOPE Alkazar’ın sinema salonunun perdeleri, efsanevi müzisyen David Bowie’nin, kariyerindeki ilk dönemini anlatan STARDUST’ın Türkiye prömiyeri ile açılıyor.

 HOPE Alkazar, açılışının üzerinden kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen, İstanbul’un spor, kültür ve sanat topluluklarını bir mıknatıs gibi kendine çekmeye başladı. Beyoğlu’nun sembolik adreslerinden tarihi Alkazar Sineması’nın kapıları da bu şekilde, “Hareketin Sahnesi” olarak yeniden açılmış oldu.

Şimdi de, HOPE Alkazar topluluğunun heyecanla beklediği bir diğer dönüm noktasına gelinmiş durumda. Tarihi sinemanın perdeleri, sinemaseverleri bir keşif yolculuğuna çıkaran Başka Sinema işbirliğiyle, izleyici tarafından yoğun ilgi görmüş, aralarında festivallere katılmış ve ödüllü filmlerin de yer aldığı, tematik seçkilerden oluşan gösterimlerle yeniden açılıyor. Başlangıç için ise çok özel bir yapım seyirciyle buluşuyor.

HOPE Alkazar 5 Şubat Cumartesi günü, 2016 yılının ilk günlerinde hayata gözlerini yuman efsanevi müzisyen David Bowie’nin, kariyerinin başlarında, Amerika’da ünlenmeye çalışırken gerçekleştirdiği turneyi anlatan STARDUST’ın Türkiye prömiyeri ile ilk seyircilerini ağırlamaya hazırlanıyor.

Prömiyerin ardından da sinemaseverler Stardust’ı 10 ve 17 Şubat’ta saat 21.00’de suare seanslarında izleyebilecekler. Başka Sinema program ortaklığındaki film gösterimleri Stardust prömiyerinden sonra gençlik, umut ve ilham hikayelerine odaklanan ilk seçki ile devam edecek. Gösterim programına ve film detaylarına web sitesinden erişebilirsiniz.

Stardust gösteriminin biletleri Mobilet üzerinden satın alınabilir. Bilet fiyatları öğrenciler için 30 TL, tam 35 TL.

STARDUST: Bowie’den önceki David ile Tanışın!

2020 | Biyografi – Dram – Müzik | 109′ | İngilizce; Türkçe altyazılı

Müzik tarihinin en büyük ikonlarından biri… Peki, bu maskenin arkasındaki gerçek genç kimdi? 1971’de 24 yaşındaki David Bowie, Mercury Records yayıncısı Ron Oberman ile Amaerika’ya ilk yolculuğuna çıkar ancak henüz kendisi için hazır olmayan bir dünyayla karşılaşır.

İlham veren anların perde arkasına bir bakış sunan STARDUST’ın yönetmen koltuğunda Gabriel Range oturuyor. David Bowie’ye ise Canavar / Beast, Kazı / The Dig ve Emma gibi filmlerle adından çok söz ettiren oyuncu Johnny Flynn hayat veriyor. Bowie’nin hem kişisel hayatına hem de sahne kimliğine ışık tutan film, sanatçının kendi bestelerinin yanı sıra döneminde onu etkileyen müziklere de yer vererek seyirciyi adeta 70’lere götürüyor.

HOPE Alkazar Hakkında

Hareket etmenin dönüştürücü gücüne inanan, sporcular ve tüm yaratıcı fikirleri her zaman desteklemeyi kendine görev edinen Nike, HOPE Alkazar ile beraber ortak bir hareket platformu oluşturdu. HOPE Alkazar, alışılmışa kafa tutarak anlamlı bir değişim yaratmak, kimliğini ve sahiplendiklerini dünyaya anlatmak, kolektif bir bilinçle birlikte dönüştürmek için harekete geçenlerin buluşma noktası olarak konumlanıyor. Fikirleri ve çalışmaları ile fark yaratan kişi ve toplulukları spor, kültür ve sanat ekseninde, sosyal iyilik amacıyla buluşturuyor. Yenilenen Nike İstanbul mağazasının hemen yanında yer alan HOPE Alkazar, Nike’ın ve program ortaklarının gençlere umut olmak ve birlikte daha iyiyi hayal etmek için hayata geçirdikleri bir ‘hareketin sahnesi’.

HOPE Alkazar’la ilgili detaylı bilgiler ve güncel program için:

www.hopealkazar.com

https://www.instagram.com/hopealkazar/?hl=tr

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.