Rachel Zegler as Maria in 20th Century Studios’ WEST SIDE STORY. Photo courtesy of 20th Century Studios. © 2021 20th Century Studios. All Rights Reserved.

Oscar ödüllü yönetmen Steven Spielberg’ün 10 Aralık’ta vizyona girecek olan “Batı Yakası’nın Hikayesi” müzikalinin film uyarlaması için yeni fragman, afiş ve görseller yayınladı!

Pulitzer ve Tony Ödülü sahibi Tony Kushner’ın kaleme aldığı senaryo ve Oscar ödüllü Steven Spielberg yönetmenliğinde beyaz perdeye uyarlanan “Batı Yakası’nın Hikayesi”, 1957 yılının New York City’sinde geçen azılı bir rekabetin ve genç bir aşkın klasik hikayesini anlatıyor.

Sevilen müzikalin beyaz perdeye uyarlanan versiyonunun oyuncu kadrosu şu isimlerden oluşuyor: Ansel Elgort (Tony); Rachel Zegler (María); Ariana DeBose (Anita); David Alvarez (Bernardo); Mike Faist (Riff); Josh Andrés Rivera (Chino); Ana Isabelle (Rosalía); Corey Stoll (Yüzbaşı Schrank); Brian d’Arcy James (Memur Krupke); ve Rita Moreno (Tony’nin çalıştığı küçük dükkanın sahibi Valentina).

Akademi, Emmy, GRAMMY, Tony ve Peabody Ödüllerinin hepsine sahip üç sanatçıdan biri olan Moreno, aynı zamanda filmin idari yapımcılarından biri olarak da karşımıza çıkıyor.

Hem Broadway’in hem de Hollywood’un en iyilerini bir araya getiren filmin yaratıcı ekibi aynı zamanda idari yapımcı olarak da görev yapan Kushner; filmdeki koreografileri hazırlayan Tony ödüllü Justin Peck; ikonik müziğin kaydını yöneten ünlü Los Angeles Filarmoni şefi ve GRAMMY ödüllü Gustavo Dudamel; müziği aranje eden Oscar adayı besteci ve orkestra şefi David Newman (“Anastasia”); vokalleri yöneten Tony ödüllü besteci Jeanine Tesori (“Fun Home,” “Thoroughly Modern Millie”); ve filmin idari müzik yapımcısı olarak görev yapan Grammy adayı müzik süpervizörü Matt Sullivan (“Güzel ve Çirkin,” “Chicago”)’dan oluşuyor.

Filmin yapımcılığını Spielberg, Oscar adayı yapımcı Kristie Macosko Krieger ve Tony ödüllü yapımcı Kevin McCollum üstleniyor.

“Batı Yakası’nın Hikayesi”, Arthur Laurents’in kitabı, Leonard Bernstein’ın besteleri, Stephen Sondheim’ın şarkı sözleri ve Jerome Robbins’in tasarım, yönetim ve koreografileri ile 1957 tarihli orijinal Broadway şovundan beyaz perdeye uyarlandı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.