Ödüllü yönetmen Ferit Karahan’ın yeni filmi “Okul Tıraşı”, İspanya’da düzenlenen 11. Atlántida Film Festivali’nden Eleştirmenler Ödülü ile döndü! Uluslararası festivallerden ödüller toplamaya devam eden film ayrıca, 34. Avrupa Film Ödülleri’nin Uzun Metrajlı Film Yarışması’nda yarışacak. Avrupa Film Akademisi tarafından düzenlenen Avrupa Film Ödülleri, bu yıl 11 Aralık’ta Berlin’de düzenlenecek tören ile 34. kez sahiplerini bulacak.

 Ferit Karahan’ın 71. Berlin Uluslararası Film Festivali’nde FIPRESCI Ödülü, 38. Uluslararası Fecr Film Festivali’nde En İyi Senaryo Ödülü ve 36. Uluslararası Valencia Film Festivali CINEMA JOVE’da En İyi Film ve En İyi Seyirci Ödülü, 28. Avrupa Film Festivali Palić’ten En İyi Yönetmen Ödülü ile dönen filmi “Okul Tıraşı”, şimdi de 11. Atlántida Film Festivali’nde Eleştirmenler Ödülü layık görüldü.

 Festival yolculuğuna devam eden “Okul Tıraşı”, 11 Aralık 2021 tarihinde Berlin’de düzenlenecek 34. Avrupa Film Ödülleri’nin Uzun Metrajlı Film Yarışması’nda verilecek ödüller için yarışacak.

 “Okul Tıraşı”, baskı ve disiplinin yoğun olduğu bir yatılı okulda hastalanan arkadaşını doktora götürmeye çalışan; fakat okulun bürokrasisini, idarenin vurdumduymazlığını ve zor coğrafi koşulları aşmak zorunda olan Yusuf’un hikâyesi… Başrollerini Ekin Koç, Mahir İpek, Cansu Fırıncı, Melih Selçuk ile birlikte çocuk oyuncu Samet Yıldız’ın paylaştığı filmin kadrosunda yer alan diğer çocuk oyuncular ise, çekimlerin yapıldığı Van’ın Bahçesaray ilçesinde bölgenin yerel halkından seçildi. Ferit Karahan’ın Gülistan Acet ile birlikte kaleme aldığı senaryo, yönetmenin kendi hayatından da izler taşıyor. Editörlüğünü Sercan Sezgin’in ve Hayedeh Safiyari’nin, görüntü yönetmenliğini Türksoy Gölebeyi’nin yaptığı filmin dünya dağıtımını ise İtalya merkezli Intramovies üstleniyor.

Asteros Film yapımı “Okul Tıraşı”nın tüm dünyadaki festival yolculuğu, 55. Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali ve 34. Avrupa Film Ödülleri ile devam ediyor.

Bilgi için: instagram.com/okultirasi

instagram.com/brotherskeepermovie

asterosfilm.com

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.