Ferzan Özpetek, İtalya’nın en popüler sinema dergisi CIAK tarafından hazırlanan “İtalyan sinema endüstrisinin en güçlü isimleri” sıralamasında 2’nci sırada yer aldı.

Dergi, Özpetek’i şu sözlerle tanımladı: “Şans Tanrıçası” filmi, “Bir Nefes Gibi” adını verdiği kitabı ve “Cahil Periler”in tiyatro uyarlamasıyla elde ettiği başarılarla Ferzan Özpetek “Altın Çağı”nı yaşıyor. Özpetek adeta bir fikir fabrikası. Yeni bir proje söz konusu olduğunda o kadar geniş bir yelpazeye sahip ki, aralarında seçim yapmakta zorlanıyor. Eserleriyle izleyicileri arasında gerçekten de eşine ender rastlanır bir diyalog yaratmayı biliyor. Hayranlarının ona karşı duyduğu heyecana bakılarak,  yönetmenden ziyade bir rock yıldızına benzediğini söylemek mümkün.”

Ferzan Özpetek, bundan 20 yıl önce vizyona giren Cahil Periler’in Disney+ kanalında yayınlanacak olan ve heyecanla beklenen 8 bölümlük aynı adlı dizisinin çekimlerini kısa bir süre önce tamamladı. Dizinin oyuncuları arasında; Luca Argentero, Cristiana Capotondi, Ambra Angiolini, Anna Ferzetti, Paola Minaccioni, Eduardo Scarpetta,  Carla Signoris, Şerif Sezer, Serra Yılmaz ve Burak Deniz yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.