Ankara Film Festivali bu yıl 32. kez sinemaseverler ile buluşmaya hazırlanıyor. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından düzenlenecek olan festivalin, 32. yıl afişi için düzenlenen yarışma sona yaklaşıyor.

Geride bıraktığı dönemlerde Türkiye Sineması için öneme sahip birçok ismi ağırlayan ve sinemaseverler ile bir araya getiren Ankara Film Festivali, bu yıl da aynı coşku ve heyecan ile festival hazırlıklarına devam ediyor.

 Tüm Kategorilerde Son Tarih 15 Eylül

Ankara Film Festivali hazırlıkları tüm hızıyla devam ederken, festivalin kitleselleşmesi için kritik öneme sahip afiş yarışması da devam ediyor.

Türkiye’nin kültür-sanat ve prestij açısından en önemli festivalleri arasında yer alan Ankara Film Festivali, 32. yıl afişini belirlemek üzere alanında profesyonel kişilerden oluşan bir jüriye ev sahipliği yapıyor.

Bu yıl ayrıca tüm yarışma kategorileri için son tarih 15 Eylül olarak belirlendi. Ulusal Uzun Film, Ulusal Kısa Film, Ulusal Belgesel Film, Proje Geliştirme Desteği ve VEKAM Yarışmalarının tamamı için son başvuru tarihi 15 Eylül.

Seçiciler Kurulu Belirlendi

Bu yılın seçiciler kurulunda sanatçı, çizer ve ressam Selçuk Demirel, grafik tasarımcı, araştırmacı ve sanatçı Yılmaz Aysan, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü Öğr. Gör. ve iletişim tasarımcısı Ömer Durmaz, Ankara Reklamcılar Derneği Asbaşkanı ve SVStudios kurucusu Amaç Ukav ve Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı Başkanı İrfan Demirkol yer alacak.

Festivalin tüm sinemaseverler ile buluşmasını sağlayacak olan 32. yılın afiş sahibine, 7.500 TL ödül verilecektir. Eserlerin daha önce herhangi bir ulusal ve uluslararası yarışma ve sergide gösterilmemiş, özgün ve kopya edilmemiş ürünler olmasına özen gösterilmelidir.

Son katılım tarihi 15 Eylül 2021 olan yarışmanın, güncel yönetmelik şartlarına ve başvuru formuna https://filmfestankara.org.tr/afis-yarismasi-basvuru-formu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.