Merakla beklenen Led Zeppelin hakkındaki uzun metrajlı belgesel, prömiyerini yapmak üzere Venedik Film Festivali’nin programına dahil edildi. Bernard MacMahon’un yakın zamanda tamamlanan “Becoming Led Zeppelin”i, 1-11 Eylül tarihleri ​​arasında gerçekleşecek olan festivalde yarışma dışı gösterilecek. Film, Allison McGourty tarafından ortaklaşa yazıldı ve grup üyeleri Jimmy Page, John Paul Jones ve Robert Plant’in yanı sıra merhum John Bonham’ı içeriyor.

İlk olarak 2019 yılında duyurulan proje, gruba eşi benzeri görülmemiş bir erişime sahip oldu ve grubun 50 yıl sonra bir belgeselde yer aldığı ilk ve tek yapım oldu. 1976 tarihli “The Song Remains the Same” adlı belgesel grup üzerine odaklanmış olsa da bu büyük ölçüde 1973’teki bir dizi Madison Square Garden performansının konser filmiydi.

Altitude Film Sales ve Submarine tarafından küresel olarak satın alınan belgesel, dört grup üyesinin 1960’ların müzik sahnesinde ilerlerken, küçük İngiliz kulüplerinde çalarken ve dönemin en büyük hitlerinden bazılarını icra ederken bireysel yolculuklarının izini sürüyor. 1968 yazında hayatlarını sonsuza dek değiştirecek bir prova için yolları kesişene kadar kişisel çalışmaları devam etmişti.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.