Dünya festivallerinde yolculuğuna devam eden, Çağıl Bocut’un yazıp yönettiği ilk uzun metraj filmi ‘Sardunya’, 11 Temmuz akşamı 40. İstanbul Film Festivali’nde Türkiye prömiyerini gerçekleştirecek. Bir baba-kız arasındaki ilişkiyi ölüm, adalet ve etik kavramları üzerinden ele alan film, hem Ulusal Yarışma’da hem de Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü için yarışıyor. Filmde İlayda Elif Elhih, Ali Seçkiner Alıcı, Evren Duyal, Zeyno Eracar, Tansu Biçer ve Ahsen Eroğlu rol alıyor.

Çağıl Bocut’un ilk uzun metraj filmi ‘Sardunya’, 40. İstanbul Film Festivali kapsamında Türkiye prömiyerini gerçekleştirecek. Filmde, 19 yaşındaki Defne’nin, babasının felç geçirmesi nedeniyle memleketine dönmek zorunda kalması ve burada babasıyla arasındaki kırılgan ilişkiye odaklanılıyor. Babalar ve evlatları arasındaki iletişimi ölüm, adalet ve etik kavramları üzerinden ele alan filmin oyuncu kadrosunda İlayda Elif Elhih, Ali Seçkiner Alıcı, Evren Duyal, Zeyno Eracar, Tansu Biçer ve Ahsen Eroğlu yer alıyor.

Yapımcılığını Çağlar Bocut ve Aslı Erdem’in ortak yapımcılığını Susanne Mann’ın üstlendiği film, 11 Temmuz Pazar akşamı 40. İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma kapsamında Uniq Açıkhava Sineması’nda ilk kez Türkiye’deki sinemaseverlerle buluşacak. Aynı zamanda Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü için de yarışan film, 2018’de Köprüde Buluşmalar’a, Cottbus Film Festivali ve Almanya-Türkiye Ortak Film Fonu’na seçilirken, Cinephilia Bound Cannes başta olmak üzere çeşitli film platformlarında yer aldı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.