T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla Uçan Süpürge Vakfı tarafından düzenlenen Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali için geri sayım başladı. Bu yıl Araftan Çıkmak temasıyla düzenlenen festivalde dünyanın dört bir yanından direnen, ilham veren ve dayanışan kadınların hikâyelerini anlatan yapımlar yer alıyor. Festival bu yıl iki aşamalı olarak gerçekleştirilecek. 27 Mayıs’ta düzenlenecek basın toplantısıyla başlayacak çevrimiçi gösterimler Festivalscope platformu üzerinden izlenebilecek. 3 Haziran’da sona erecek çevrimiçi gösterimlerin ardından 4 Haziran’da yapılacak törende Uçan Süpürge Ödülleri sahiplerine verilecek. Festival filmleri 4-11 Haziran arasında Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde ve CerModern’deki açık hava sinemasında izleyicilerle buluşacak.

Festival, başta Ankara Büyükşehir Belediyesi olmak üzere Çankaya BelediyesiYenimahalle BelediyesiAnkara Kent KonseyiAvrupa Birliği Sivil Düşün ProgramıUN WomenAnkara Ticaret OdasıAnkara Sanayi Odası 2. Organize Sanayi BölgesiKadın İşveren ve Sanayiciler Derneği – KAİSDER başta olmak üzere 20’ye yakın kurumun değerli destekleriyle gerçekleşecek. Ayrıca, Kendine HasCerModernPenti ve festival tanıtım kampanyasını üstlenen MG Ajans da festivale katkıda bulunan kuruluşlar arasında. Programda ülkelerinin filmleri gösterilen AlmanyaFransaHollandaİspanyaİsveçİsviçreİtalyaKanada, Norveç elçilikleri de festivale her yıl olduğu gibi destek verdiler.

Festival Biletleri Ne Zaman, Nerede Satışa Çıkıyor?

24. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin biletleri çevrimiçi gösterim platformu Festivalscope üzerinden 25 Mayıs’tan itibaren satışa sunulacak. Her film programda belirlenen gün ve saatte gösterime açılacak, üç gün boyunca gösterimde kalacakDoğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi ve CerModern’deki açık hava sinemasında yapılacak gösterimlerinin biletleri ise 1 Haziran’dan itibaren Biletix üzerinden satılacak.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.