T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen Uluslararası İpekyolu Film Ödüllerinde Ulusal Yarışmanın Kısa Film, Belgesel ve Animasyon kategorilerinde görev üstlenecek jüriler belli oldu.

Ulusal Belgesel Film Yarışması Jürisi

Derviş Zaim; çok sayıda ulusal ve uluslararası film festivaline katılan ve ödüller kazanan yazar ve yönetmen, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülünü aldı. Derviş Zaim bu kategorinin Jüri başkanlığı görevini üstleniyor.

Öktem Başol;2000 yılından itibaren İstanbul Bilgi Üniversitesinde senaryo, dramatik anlatım, sinema ve televizyon yazarlığı derslerini veriyor.  Senaryo Doktorluğu da yapan Başol bu konularda kitaplar yazdı.

Alican Sekmeç ;Türk sineması üzerine yetmişten fazla kitap yazdı.  Halen televizyon yayın danışmanlığı ve reklam metin yazarlığı yapıyor ve Türk Sineması üzerine araştırma yazılarına devam ediyor.

Ulusal Belgesel Film Yarışması Jürisi

Rena Lusin Bitmez ; “Tanrı Göçmen Çocukları Sever mi Anne?” filmi ile Uluslararası İstanbul Film Festivali, Uluslararası Ankara Film Festivali, Uluslararası American Golden Picture Film Festivali, IndieFEST Film Festivali, Accolade Global Film Festivali, Impacts Docs Film Festivallerinden “En İyi Belgesel Film” ödüllerini aldı.

Kurtuluş Özgen ; New York, Toronto, Montreal, Londra, Rio De Janerio, Meksico City, Weimar, Lizbon ve Selanik başta olmak üzere 50 den fazla ulusal ve uluslararası festivalde belgeselleri gösterildi.

Enes Hakan Tokyay ; Stuttgart Universitesi Sanat Tarihi, Felsefe ve Hohenheim Üniversitesi Gazetecilik ve Stuttgart Sanat ve Bilim Üniversitesi Görsel İşitsel Medya Mühendisliği bölümlerinde öğrenim gördü. Uzun metraj ve belgesel filmleri var.

Ulusal Animasyon Film Yarışmasının Jürisi

Şafak Tavkul ; İstanbul Kültür Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Fatih Sultan Mehmet üniversitesi’nde uzun yıllar animasyon ve senaryo dersleri verdi. Halen kendi yapım şirketinde reklam filmleri, animasyon ve belgeseller üretiyor.

Neda Üçer ;2016 senesinden itibaren Yeditepe Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkanlığını ve kurucusu olduğu Animasyon Tasarımı Ana Bilim Dalı Başkanlığını yürütüyor.

Hakan Taşkıran ; Birçok stüdyoda animatör, illüstratör ve yönetmen olarak yer oluşuyor çalıştı.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.