Son dönemin yükselen dijital içerik yayıncılığı Podcast konusunda nitelikli ve kaliteli içerikler üreterek dinleyicilerine eşsiz deneyimler yaşatan Podcast yapım şirketi Podbee Media, ikinci podcast dizisi “Denge’m”i dijital platformlarda dinleyicileri ile buluşturdu.

“Fularsız Entellik”, “Nevşin Mengü ile Trend Topic” gibi Türkiye’nin en çok dinlenen haftalık içeriklerinin yanı sıra 2020 Nisan ayında ilk kurmaca Podcast dizisi Karanlık Bölge’yi yayınlayan Podbee Media, aynı yıl ikinci dizisi “Denge’m”i de yayına almış oldu. Yedi bölümden oluşan bu mini dizi ile Türkiye’deki podcast dinleyicilerine yine farklı bir deneyim sunmayı hedefleyen Podbee Media, tür olarak olmasa da deneyim olarak yeni olan bu yapımları artırarak, sinema ve dizi dünyasına da katkı sağlamayı hedefliyor. Sesli yayınların dinleme alışkanlığının giderek arttığı Türkiye’de, Podbee Media, farklı ilgi alanlarına göre dağılan podcast yapımlarını ücretsiz olarak dinleyicilerin dilediği yerde ve zamanda, istediği platformdan dinlemesine olanak sağlıyor.

“Dengem” podcast dizisinin senaryosu ve yönetmenliği “Çoğunluk”, “Rüzgarda Salınan Nilüfer” gibi ödüllü filmlerin senaryosunu yazıp yöneten Seren Yüce’ye ait. “Çoğunluk” filmi ile En İyi Film/En İyi Yönetmen dallarında Altın Portakal ve 67. Venedik Film Festivali’nden Geleceğin Aslanı ödülünü almış olan Seren Yüce’nin de ilk kurmaca podcast dizisi deneyimi. Dijital platformlara çok da uzak olmayan Seren Yüce, Türkiye’nin ilk dijital dizisi Masum’un da yönetmenliğini üstlenmişti. Yedi bölümden oluşan Dengem dizisini seslendiren başrol oyuncular arasında Osman Sonant, Yasemin Çonka, Tülay Günal, Esme Madra, Tülin Özen ve Cem Zeynel Kılıç bulunuyor.

Dengem dizisini Spotify, Apple Podcast, Google Podcasts, Deezer platformlarından veya direkt web tarayıcınız üzerinden dinleyebilirsiniz: https://dinle.podbee.co/dengem/

Yapım: Podbee Media

Senaryo ve Yönetmen: Seren Yüce

Oyuncular: Osman Sonant, Yasemin Çonka, Tülay Günal, Tülin Özen, Esme Madra, Cem Zeynel Kılıç

 Dizinin konusu:

Hayattan sıkılmış, umudunu kaybetmiş bir üniversite matematik öğretmeni olan Hazım psikiyatri alanında farklı bir tedavi yöntemi geliştiren hırslı bilim insanı Cansın ile tanışır. Cansın, henüz piyasaya sürülmemiş bir teknolojiyi geliştiriyordur ve Hazım tam da aradığı denek adayıdır. Hazım da biraz geldiği noktada kendinden umudu kesmiş olmasından, biraz da merakından bu teknolojinin deneği olmayı kabul eder. Peki bu karar Hazım’ın kaybı mı kazancı mı olacaktır?

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.