İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen İstanbul Film Festivali, 1-13 Kasım’da Goethe-Institut işbirliğiyle Alman sinemasının en güncel ve başarılı filmlerini filmonline.iksv.org platformunda izleyiciyle buluşturuyor.

Türkiye’nin farklı şehirlerinde Alman sinemasının en güncel ve en başarılı örneklerini sinemaseverlerle buluşturan Kino seçkisi, bu yıl çevrimiçi olarak ve tüm Türkiye’den ulaşılabilir şekilde gerçekleşecek. Goethe-Institut’un İstanbul Film Festivali işbirliğiyle düzenlediği Kino 2020: Alman Filmleri Türkiye’de etkinliği, 1-13 Kasım tarihlerinde, festivalin çevrimiçi gösterim platformu filmonline.iksv.org’da takip edilebilecek. Filmleri izlemek için biletler yine aynı site üzerinden alınabilecek.

İstanbul Film Festivali’nin 1-13 Kasım’da çevrimiçi platformunda ağırlayacağı Kino 2020 filmleri, 20.00’da gösterime girecek ve 5 gün boyunca erişime açık kalacak. Festivalde olduğu gibi her filmin bilet kapasitesi yapımcılarla yapılan anlaşmalar uyarınca sınırlı. Filmlere teker teker bilet alınabilecek veya Kombine Film Paketi satın alarak tüm filmler daha avantajlı fiyatlarla izlenebilecek. Gösterimlere yalnızca Türkiye’den erişilebilecek. Biletler 28 Ekim Çarşamba saat 10.30’da filmonline.iksv.org üzerinden satışa açılacak.

Kino 2020 Çevrimiçi Gösterim Programı

1 Kasım – 6 Kasım
Seçmeler / Das Vorspiel / The Audition / Yönetmen: Ina Weisse

2 Kasım – 7 Kasım
Yabancı / Exil / Exile / Yönetmen: Visar Morina

3 Kasım – 8 Kasım
Söz Senettir / Es gilt das gesprochene Wort / I Was, I Am, I Will Be / Yönetmen: İlker Çatak

4 Kasım – 9 Kasım
Çingene Kraliçe / Gipsy Queen / Yönetmen: Hüseyin Tabak

5 Kasım – 10 Kasım
Walchensee Forever / Yönetmen: Janna Ji Wonders

6 Kasım – 11 Kasım
Baumbacher Sendromu / Baumbacher Syndrome / Yönetmen: Gregory Kirchhoff

7 Kasım – 12 Kasım
Benim Sonum Senin Başlangıcın / Mein Ende. Dein Anfang. / Relativity / Yönetmen: Mariko Minoguchi

8 Kasım – 13 Kasım
İzler / Spuren – Die Opfer des NSU / Traces / Yönetmen: Aysun Bademsoy

9 Kasım – 14 Kasım
Berlin Alexanderplatz / Yönetmen: Burhan Qurbani

10 Kasım – 15 Kasım
Pelikan Kanı / Pelikanblut / Pelican Blood / Yönetmen: Katrin Gebbe

11 Kasım – 16 Kasım
Paris Calligrammes / Yönetmen: Ulrike Ottinger

12 Kasım – 17 Kasım
İmkânsız Proje / An Impossible Project / Yönetmen: Jens Meurer

13 Kasım – 18 Kasım
Koza / Kokon / Cocoon / Yönetmen: Leonie Krippendorff

Biletler
Çevrimiçi gösterimlerin biletleri 28 Ekim Çarşamba günü 10.30’dan itibaren filmonline.iksv.org adresi üzerinden satışa açılacak. İzleyiciler tek filmi 11 TL fiyatla satın alabilecek. Ayrıca 13 filmlik kombine paketler 100 TL fiyatla satın alınabilecek.

Tek film: 11 TL

Kino202013 Filmlik Kombine Paket: 100 TL

 Siyah ve Beyaz Lale Kart üyeleri her zamanki gibi biletlerini gönderilecek indirim kodlarıyla %25; Kırmızı, Turuncu ve Sarı Lale Kart üyeleri ise %20 oranında indirimle satın alabilecek.

İKSV tarafından 2002 yılından bu yana sürdürülen İKSV Lale Kart Üyelik Programı, altı farklı kategoride bir araya getirdiği 5000’e yakın kültür sanat dostuna, vakfın düzenlediği etkinliklerde ayrıcalık ve öncelik sağlıyor. Ön satış dönemini kaçırmamak, öncelik ve indirimlerden faydalanmak için; http://www.lalekart.org/

Festivalle İlgili Gelişmeleri Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Edin

 İstanbul Film Festivali Çevrimiçi Film Gösterimleri’yle ilgili tüm gelişmeleri sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz. Sosyal medyada #istanbulfilmfestivali etiketini kullanarak, siz de festival sohbetinin parçası olabilirsiniz.

#istanbulfilmfestivali

facebook.com/istanbulfilmfestivali

twitter.com/ist_filmfest

instagram.com/istanbulfilmfestivali_

youtube.com/user/iksvistanbul

 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Sinema yazarlığına Klaket sinema dergisinde başladı. Dört yıl Milliyet Sanat dergisi ve Milliyet gazetesinde sinema yazarı, kültür sanat muhabiri ve şef yardımcısı olarak çalıştı. İki yıl Skytürk Televizyonunda sinema, sanat ve ‘Sevgilim İstanbul’ programlarında yapımcı, yönetmen ve sunucu olarak görev aldı. Antrakt Sinema Gazetesi’nde iki sene editör olarak çalıştı. Tarihi Rejans Rus Lokantasına hazırlanan ‘Rejans Tarihi’ ve ‘Rejans Yemekleri’ kitabının editörlüğünü yaptı. Rejans Rus lokantası başta olmak üzere birçok şirketin basın danışmanlığı görevini üstlendi. Film + sinema dergisine Türk sineması röportajları yaptı. Küçük Sinemacılar, Benim Trafik Kitabım, 'Çevremi Seviyorum' adı altında on iki tane ‘çevreci’, dört tane fantastik çevre temalı yirminin üzerinde çocuk kitabı bulunuyor. Sosyal medyada yolunu kaybeden bir genç kızın maceralarını anlattığı ‘Leylalı Haller’ yazarın ilk romanı. Kaşif Karınca ise beyaz yakalılara çocuk kafasıyla yazdığı ufak bir yaşam manifestosu özelliği taşıyor. TRT’ye çektiği ‘Bakış’ adlı bir kısa filmi bulunuyor. Halen aylık sinema dergisi cinedergi.com'un editörü, beyazperde.com ve öteki sinema yazarı. Kişisel yazılarını paylaştığı banubozdemir.com sitesi de bulunan yazar filmlerde ve festivallerde jüri üyesi olarak görev alıyor, filmlere basın danışmanlığı yapıyor, sinema ve kısa film atölyelerinde ders veriyor. Çocuklarla sinema ve çevre atölyeleri düzenliyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.