Başrollerinde Kate Winslet ve Saoirse Ronan yer aldığı ve yönetmenliğini Francis Lee’nin üstlendiği film, İngiliz paleontolojist Mary Anning’in hayatını beyaz perdeye aktarıyor.

  1. yüzyılda İngiltere’nin güneybatısında Dorset’te yaşayan Mary Anning (Kate Winslet) geçimini bulduğu fosilleri temizleyip kasabaya gelen zenginlerine satarak sağlar. O sıralarda Avrupa seyahatinde olan turist Roderick Murchison (James McArdle), aniden Londra’ya dönmek zorunda kalınca eşini, Charlotte (Saoirse Ronnan) geçici bir süre Mary Anning yanında bırakmak zorunda kalır. Görünüşte birbirlerinden çok farklı olan bu ikili, zamanla ortak noktalarını keşfederek hayatlarını değiştirecek bir ilişkiye adım atarlar.

Ekip, film için 2018 yılında Kate Winslet ve Saoirse Ronan ile anlaştı. Alec Secareanu, James McArdle ve Gemma Jones ise 2019 yılında ekibe dahil oldu.

Film, 11 Eylül’de TİFF’te prömiyerini yaptı. Kasım ayı içerisinde de vizyona girmesi bekleniyor.Ödül törenleri için oldukça iddialı olduğu söylentiler arasında.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.