Normali Ararken teması ile tüm Türkiye’deki sinemaseverlerle çevrim içi olarak 12-18 Ekim tarihleri arasında buluşmaya hazırlanan Engelsiz Filmler Festivali, sekizinci yılında da Türkiye’den nitelikli kısa filmlere yer verdiği “Uzun Lafın Kısası” seçkisini sinemaseverlerle buluşturacak.

Nausea: the most common side effect of taking amoxicillin is nausea. Buy nolvadex pct, you are Kortrijk zopiclon generika rezeptfrei not alone and you have not lost your mind. In that study, patients who took a steroid had lower blood sugar levels, but they also took a higher number of tablets and missed more school or work, which may have accounted for the lower sickness absence and doctor visits.

This may improve muscle strength and muscle definition, as well as improve your mental performance and energy. If you’re orlistat 84 billig Khetia taking it by mouth, make sure that you drink plenty of water to avoid stomach upsets. In a bowl, add the coconut oil, olive oil, honey, paprika, and salt to taste.

Bu yıl ilk kez bir tema ile gerçekleşen Festival, Normali Ararken temasıyla programındaki filmlerle pandeminin hayatımız üzerindeki etkilerinin izini sürmeye hazırlanırken, Engelsiz Filmler Festivali’nin sevilen bölümlerden biri olan “Uzun Lafın Kısası” seçkisinde ise bu yıl 10 kısa film yer alacak.

Seçkide; Ceylan Özgün Özçelik’in korku ve dram türlerini harmanlayan bir kısa film ile başlayıp, fantastik ve kara komedi türlerini harmanlayacak bir uzun metrajlı ile bitecek yeni üçlemesinin ilk parçası olan 13+rkan Gürler’in psikolojik sorunları ve ilaç etkilerini gerçeküstü bir dünya içinde  soyut deneysel animasyon teknikleriyle görselleştiren kısa animasyonu AçlıkEngin Erden’in sıcak bir yaz günü sahildeki 8 ve 9 yaşlarındaki iki arkadaşın hikayesini anlattığı AhtapotDila Bulut’un erkeklerin dünyasına uyum sağlamaya çalışan bir kadına odaklandığı AriesDoğuş Minsin’in yaşadıklarından sonra bir kırılma noktasına gelen Aytuğ karakterinin hikâyesini anlattığı Ayrık OtuHasan Serin’in Bingöl’de bir köyde yaşayan Esma ve Serpil isimli iki küçük kızı merkeze aldığı Hello AfrikaSezen Kayhan’ın tarihi bir dizinin setinin sanat bölümünü tek başına idare etmek zorunda kalan Cansu’nun yaşadıklarını anlattığı İmparatorlukta Zor Bir GünEnis Manaz’ın komşusunun televizyonunda gördüğü kelebekler ile hayatını tamamen değişen Abdurrahim’in yaşadıklarına odaklanan Kelebek Adam, Nihan Belgin’in salgın boyunca vaktini evde geçirmek zorunda olan genç bir kadının varoluş sancılarına yer verdiği Kendini Yalnızca Kendinde Yok Et ve Ahmet Toğa’nın büyük bir merkeze taşınma arifesinde olan şirketin eski santralinde çalışan Selamet’in tüm gününü tanımadığı insanların telefon konuşmalarını dinleyerek geçirmesini anlatan Kulak Misafiri filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.

Uzun Lafın Kısası” seçkisinin gösterimleri; çevrim içi bir platformda gerçekleştirilecek ve tüm Türkiye’den takip edilebilecek. Film gösterimleri orijinal ses seçeneğiyle birlikte, göremeyenler için sesli betimleme, duyamayanlar için ayrıntılı altyazı seçenekleri ile de takip edilebilecek.

m Gösterimler Ücretsiz

Engelsiz Filmler Festivali her sene olduğu gibi bu sene de tüm gösterimlerini ücretsiz olarak seyircilere sunuyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.