77. Venedik Film Festivalibu yıl, 2-12 Eylül Tarihleri Arasında Düzenlenecek…

77. Venedik Film Festivali’nin Ana Yarışma jürisinde Cate Blanchett, Christian Petzold, Cristi Puiu, Joanna Hogg, Veronika Franz, Ludivine Sagnier ve Nicola Lagioia yer alacak.

Bu yıl Ana Yarışma jürisi oldukça önemli isimleri bir araya getirecek. Usta oyuncu Cate Blanchett’in başkanlık edeceği Ana Yarışma jürisinde; Phoenix ve Transit gibi şahane filmlere imza atan Christian Petzold, Rumen Yeni Dalga Sineması’nın en önemli isimlerinden Cristi Puiu, The Souvenir ile geçtiğimiz yılın en beğenilen filmlerinden birine imza atan Joanna Hogg, Goodnight Mommy ve The Lodge gibi beğeni kazanan korku filmlerinin yönetmeni Veronika Franz, Fransalı oyuncu Ludivine Sagnier ve İtalyalı yazar Nicola Lagioia yer alacak.

Orizzonti, ya da İtalya dışında daha çok kullanılan adıyla Horizons bölümünün jüri başkanı usta yönetmen Claire Denis olacak. Jüride Denis’ye Oskar Alegria, Francesca Comencini, Katriel Schory ve Christine Vachon eşlik edecek.

İlk filmlere verilen Geleceğin Aslanı – Luigi De Laurentiis Venedik Ödülü’nün kazananı belirleyecek jüride Claudio Giovannesi (jüri başkanı), Remi Bonhomme ve Dora Bouchoucha yer alacak.

Venedik Sanal Gerçeklik jürisine Celine Tricart başkanlık edecek. Jüride Tricart’ın yanı sıra Asif Kapadia ve video oyunu dünyasının en önemli isimlerinden Hideo Kojima da yer alacak.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.