1. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali bu yıl 1 – 4 Ekim 2020 tarihlerinde düzenlenecek. 1 – 5 Ekim 2020 tarihleri, Covid-19 salgınına dair tedbirlerin devam edeceği varsayılarak belirlenmiş ve bu şartlar altında festivalin bütün işleyişinin internet üzerinden gerçekleşmesi uygun görülmüştür.

Bu yıl, 30 dakikayı aşmayan Ulusal yarışma; kurmaca, belgesel, deneysel ve animasyon olmak üzere dört ayrı dalda gerçekleşiyor. Ulusal Liselerarası yarışma bölümünde ise her yıl olduğu gibi tek kategoride değerlendirme yapılacak ve yine 30 dakikayı aşmayan, kurmaca, belgesel, deneysel ve animasyon dallarında filmler başvurabilecektir.

Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl Uluslararası başvurular kabul edilmeyecek, Hollanda dışında yurt dışından konuk davet edilmeyecektir.

Başvurulaı 15 Mayıs 2020 tarihinde başlamış olan festivale 1 Ocak 2019’dan sonra çekilmiş Ulusal filmler resmi web sitesi www.marmarisfilmfest.com ve www.filmfreeway.com sitesi üzerinden katılabilecektir. Başvurular 31 Ağustos 2020 mesai saati bitiminde sona erecektir.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.