Hayao Miyazaki’ nin oğlu Goro Miyazaki Aya and The Witch filmi  ile yakında karşımızda olacak.  Filmden ilk görseller paylaşıldı.

Klasik bir Japon yapımı anime film olarak değil, bir CG animasyon filmi olarak izleyeceğimiz Aya and The Witch, Studio Ghibli’nin ilk bu yöntemle yaptığı film olacak. 1985 yılından bugüne onlarca harika anime filmi tüm dünyadaki izleyicileriyle buluşturan stüdyo, yeni yolların peşine düşmüş gibi görünüyor. Stüdyonun en büyük yaratıcı gücü olan Hayao Miyazaki, yıllar süren bir anime film üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Aya and The Witch’in uyarlandığı kitabın orijinal ismi Earwig and The Witch olarak biliniyor. Dianna Wynne Jones’un yazarı olduğu kitabın konusu şöyle: Earwig, St. Morwald’daki Home For Children yetimhanesine yaşayan bir kızdır. Bella Yaga adındaki bir kadın tarafından evlat edinilir. Bella Yaga aslında kötü bir cadıdır ve Earwig şimdi onun evindeki büyülü ıvır zıvırlarla yaşamak zorundadır. Earwig şimdi bu durumdan kurtulmak için konuşan bir kedinin de yardımıyla birlikte fikir üretmelidir.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.