Gemma Artenton’ın başrolünde yer aldığı dram filmi  Summerland’den fragman geldi Jessica Swale’in yönetmenlik koltuğunda bulunduğu filmin fragmanında II. Dünya Savaşı sırasında yazar olan genç bir kadının hikayesine tanıklık ediyoruz.

Dijital olarak ve sayılı sinemada izleyicileriyle yakın zamanda buluşacak olan Summerland’in konusu ise şöyle: Summerland, II. Dünya Savaşı sırasında memleketlerinden gönderilen çocuklardan birine bakan genç bir kadının hikayesini konu ediyor. II. Dünya Savaşı sırasında birçok çocuk bombalanmalar nedeniyle memleketlerinden tahliye edilerek çevre şehirlerde yaşayan insanların evine yerleştirilir. Tahliye edilen çocuklara bakanlardan biri de Alice adında bir kadındır. Alice, evine gelen çocuğa bakacağına söz verse de bir süre sonra ondan kurtulmak ister. Ancak çocukla zaman geçirip birbirlerini tanımaya başladıkça Alice, bu ilişkinin geçmişin sırlarını çözmenin anahtarı olduğunu fark eder.

Summerland’in oyuncu kadrosunda Byzantium, Runner Runner, Murder Mystery, Their Finest gibi yapımların başarılı oyuncusu Gemma Arterton’ın yanı sıra Gugu Mbatha Raw, Penelope Witon ve Tom Courtenay gibi oyuncular yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.