Sabancı Vakfı’nın “Kısa Film Uzun Etki” sloganı ile düzenlediği Kısa Film Yarışması’nın dördüncü yılında finalistler belli oldu. Bu yıl “Dijital Yalnızlık” temasıyla düzenlenen Sabancı Vakfı 4. Kısa Film Yarışması’na 490 filmle rekor başvuru gerçekleşti. Ön jüri değerlendirmesinin ardından, finale kalan 13 filmin ve yönetmenlerinin isimleri Kısa Film Platformu web sitesinde (www.kisafilmuzunetki.org) duyuruldu.

Finale kalan 13 kısa film jüri tarafından değerlendirilecek ve dereceye girmeye hak kazanan 3 kısa film belirlenecek. Ödüller 15 Ocak’ta düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. Yarışmanın birincisi 20 bin TL, ikincisi 15 bin TL, üçüncüsü de 10 bin TL ile ödüllendirilecek.

Finale Kalan Kısa Filmler:

FİLMİN ADI YÖNETMEN
Aklınızdaki Cennet Sıla Ünlü
Bul Beni Elif Reis
Dijital Pizza Veysel Aslan
Egemen Oyunda Ali Osman Taşlı
Etiket Sinan Salaz
Geyik Deniz Altun
Girdap Cüneyt Işık
Kabuk Behrouz Alami
Nasıl Bilirdiniz? Ayşenur Erdoğan Gökçe
Oralet Ali Çelik
Parti Efe Can Yıldız
Weltshmerz Can Özmen
Zeytin Çekirdeği Çetin Öncü

Kısa Film Platformu genç yönetmenlerle ustaları buluşturacak

Kısa Film Yarışması ile yeni sanatçıların yetişmesine vesile olmayı da hedefleyen Sabancı Vakfı, genç sinemacıları usta isimlerle bir araya getirecek. Yarışmaya başvuran herkese açık olarak düzenlenecek Kısa Film Platformu Buluşmaları, 14 Ocak’ta Sabancı Center’da gerçekleştirilecek. Gençler, usta isimlerle bir araya gelerek onların deneyimlerinden yararlanma fırsatı bulacak.

Kısa Film Yarışması hakkında detaylı bilgiye www.kisafilmuzunetki.org adresinden ulaşılabiliyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.