Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle hazırlanan 5. Kısadan Hisse Kısa Film Günleri başlıyor. Genç Öncüler Gençlik, Spor ve Eğitim Derneği’nin düzenlediği kısa film günlerinde birbirinden değerli isimler yer alacak. Genel ve Lise kategorisindeki yarışmaya başvurular www.kisadanhisse.org adresinden yapılacak. Türkiye genelindeki yarışmaya 15 Şubat 2020’ye kadar başvurulabilecek. Eserlerin değerlendirilmesinin ardından Mart 2020’de kısa film günleri başlayacak. Yapılacak film gösterimlerinin ardından ödül töreniyle birlikte yarışma sonuçları açıklanacak.

Genel kategori ve lise kategorisi olmak üzere iki farklı kategoride düzenlenecek yarışmanın jürisinde Atalay Taşdiken, Cemal Şakar, İpek Tuzcuoğlu, Seyid Çolak ve Belkıs Bayrak yer alıyor. Yarışmada toplam 35 bin lira ödül dağıtılacak. Her yıl farklı temalarla hazırlanan yarışmada bu yıl tema sınırlaması bulunmuyor. Yarışmaya son katılım tarihi 15 Şubat 2020.

645 FİLM KATILDI

Genç Öncüler Kısa Film Yarışması olarak başlayan etkinlikte bugüne kadar Evsizler, Bireyselleşme ve Aile, Güven, Birlikte Yaşama Kültürü temalarındaki filmler yarışmaya katıldı. Toplamda 645 filmin katıldığı kısa film günlerinde 30 film ödüle lâyık görüldü.  Birbirinden değerli isimlerle sinema üzerine söyleşiler düzenlendi. Beşincisi düzenlenen yarışmada bu yıl tema sınırlaması bulunmuyor ve başvurular iki farklı kategoride değerlendirmeye alınacak.

JÜRİDE KİMLER VAR?

Genel ve Lise kategorilerinde yapılacak yarışmanın Genel Koordinatörü Aşkın Özcan olacak. Yarışma yürütücüleri ise Mehmet Zahid Başak ve Mahmut İslam Bilir olacak. Yarışmanın ana jürisinde Atalay Taşdiken, Cemal Şakar, İpek Tuzcuoğlu, Seyid Çolak ve Belkıs Bayrak yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.