Türkiye’nin en iyi markalı hikâyelerinin belirleneceği, son başvuru tarihi 25 Ekim olan ve kazanan projenin 10 bin TL ödül kazanacağı Mediacat ShortCase’in jüri koltuğunda; Ali Taran, Gülse Birsel, Fahir Atakoğlu, Serdar Erener ve Tolga Karaçelik yer alıyor.

Mesaj, reklam ve görsel bombardımanına maruz kaldığımız günlerden geçiyoruz. Alternatif bol, rekabet yoğun… Üstelik “reklamı geç” butonu yeni imkânları mümkün kılıyor. Böyle bir iletişim ortamında kullanıcıya dokunacak ve onda türlü duygular uyandıracak hikâyeler yaratmak/anlatmak her zamankinden daha önemli. MediaCat tarafından düzenlenen MediaCat ShortCase, işte bu hikâyeleri bulmak için yola çıkan bir marka destekli kısa film yarışması.

KİMLER KATILABİLİR?

Bu yıl insan-doğa ilişkisi temasıyla yola çıkan MediaCat ShortCase Ödülleri; film, yaratıcı içerik üretimi ve ticari marka iletişimi dünyasında faaliyet gösteren ya da göstermek isteyen 30 yaş altı herkesin katılımına açık. Siz de iletişim sektöründe yenilikçi bir ifade tarzı yaratmak, markalı içerik dünyasına fark yaratan bir yaklaşım sunmak ve geleneksel iletişim stratejilerinin sınıfta kaldığı bir dönemde yeni hikâye anlatımları ortaya koymak istiyorsanız MediaCat ShortCase’e katılmalısınız.

NASIL BAŞVURU YAPILABİLİR?
MediaCat Shortcase için başvurular https://www.brandweekistanbul.com/mediacat-shortcase/üzerinden yapılabilir. Katılım koşulları ve başvuru sürecine dair tüm detaylara site üzerinden ulaşılabilir. Başvuru için son tarih 21 Ekim.

MediaCat ShortCase için üretilen filmlerin uzunluğu 3 dakikayı aşmayacak ve bir marka, ürün ya da hizmet tanıtımı içermeyecek. Markalar bu filmlerde özgün bir hikâyenin doğal bir parçası olarak yer alacaklar. Bu nedenle marka adı ya da logosu filmlerde en fazla 2 saniye görünür olacak. MediaCat ShortCase’e yapılan film başvurularının daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış olması gerekiyor.

DEĞERLENDİRME NASIL OLACAK?
MediaCat ShortCase’in seçici kurulu Türkiye’nin reklam ve film endüstrisinin uzman isimlerinden oluşuyor. Türkiye’nin en iyi markalı hikâyelerini seçecek olan isimler şöyle: Ali Taran, Gülse Birsel, Fahir Atakoğlu, Serdar Erener ve Tolga Karaçelik. Kurul değerlendirme sürecinde projeleri; Strateji (yüzde 30), Yaratıcılık (yüzde 40) ve Uygulama (yüzde 30) esasına göre ele alacak.

 KAZANANLAR NASIL AÇIKLANACAK?
MediaCat ShortCase kazananları Kasım ayında Zorlu PSM’de düzenlenecek olan Brand Week Istanbul’da açıklanacak ve kazanan filmler burada özel bir gösterimle sergilenecek. Kazanan proje 10 bin TL para ödülünün sahibi olacak.

 Son Başvuru Tarihi

25 Ekim 2019

Ayrıntılı bilgi ve katılım için: www.brandweekistanbul.com/mediacat-shortcase

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.