Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali jürisi bu yıl, yönetmen Reis Çelik başkanlığında, yönetmen Vuslat Saraçoğlu, İranlı yönetmen Nima Javadi, oyuncu Feyyaz Duman ve Bosnalı yönetmen Ado Hasanovic’ten oluşacak.

Festival Direktörlüğünü Faysal Soysal‘ın, Genel Koordinatörlüğünü Mehmet Lütfi Şen’in yaptığı Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali CVK Park Bosphorus Hotel’de gerçekleşen sektör buluşmasında Jüri üyelerini açıkladı. Yarışma, Kırk Yıllık Hatır ve Panorama seçkileriyle sinemaseverlerle Avrupa ve Asya yakasında buluşacak festivalin film başvuruları 15 Ekim’e kadar devam ediyor.

Bu yıl başkanlığını Lal Gece, Hoşçakal Yarın, Mülteci, Işıklar Sönmesin ve İnat Hikayeleri gibi filmlerin yönetmeni, ilk Dostluk Onur Ödülü sahibi, usta sinemacı Reis Çelik’in üstlendiği jüride;  ilk filmi Borç ile pekçok festivalden ödülle dönen yönetmen Vuslat Saraçoğlu, yine İlk filmi Melbourne ile Venedik Eleştirmenler Haftası’nda yer almış yönetmen Nima Javadi, ödüllü kısa filmlerin yönetmeni Ado Hasanovic ve Annemin Şarkısı filmindeki performansıyla birçok ödül kazanan, son dönemin başarılı dizilerinden Kadın’da Arif karakterini canlandıran oyuncu Feyyaz Duman olacak. 13-14-15 Aralık’ta gerçekleşecek festivalde 14 Aralık Cumartesi günü Salt Galata’da jüri üyeleriyle bir festival söyleşisi de yapılacak.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.