Ünlü yönetmen Pedro Almodóvar’ın 11 Ekim’de vizyona girecek yeni filmi ACI VE ZAFER (Pain & Glory)’den yepyeni bir fragman yayınlandı.

İspanya’nın bu yılki Oscar adayı olan, başrol oyuncusu Antonio Banderas’ın unutulmayacak performansıyla Cannes Film Festivali’nden En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Müzik ödülleriyle dönen film, eleştirmen ve seyircilerden tam not almaya devam ediyor. Filmde Antonio Banderas’a, Penelope CruzAsier Etxeandia ve Leonardo Sbaraglia gibi ünlü isimler eşlik ederken, müzikleri de her zamanki gibi Alberto Iglesias imzası taşıyor.

ACI VE ZAFER, Salvador Mallo ismindeki, deneyimli ama gençlik günleri artık geride kalmış bir yönetmenin geçmişten bugüne yaptığı seçimleri ve yaşamında iz bırakan olayları konu ediyor. Filmde, Mallo’nun çocukluğunu yaşadığı 60’lı yıllara, annesiyle birlikte köylerinden ayrılıp daha rahat bir yaşam umuduyla Valencia’ya göç etmesine, 80’lerin Madrid’inde kalbinin hızla çarpmasına neden olan ilk aşkına, kendisi için kurtuluş ve terapi aracı olan yazı ve sinema ile tanışmasına ve kendisini tanımasına yol açan olaylara değiniliyor. Bir yönüyle Almodóvar’ın kendi hayat hikâyesi sayılabilecek Acı ve Zafer, başrol oyuncusu Antonio Banderas’ın devleşen perfomansının da eklenmesiyle ilettiği duygular perdeden dışarı taşan, bir yandan hüzünlü, bir yandan da umut verecek bir film.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.