FİLM BAŞVURULARI BAŞLADI!

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve 15-19 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 9’uncu Malatya Uluslararası Film Festivali’nin yarışma başvuruları 5 Eylül – 5 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festival kapsamında düzenlenen Ulusal Uzun ve Kısa Metraj Film Yarışması’na katılacak filmler için son başvuru tarihi 5 Ekim 2019 Cumartesi.

Ulusal Film Yarışması’na katılım için başka festivallere katılmış, başvurmuş ya da ödül almış olmak engel teşkil etmiyor. Yarışmaya kurmaca filmlerin yanı sıra animasyon filmler de başvurabiliyor. Başvuru için herhangi bir tür ya da tema kısıtlaması bulunmuyor.

Festival yönetmeliği ve başvuru formları festivalin resmi sitesi www.malatyafilmfest.org.tr adresinden temin edilebilir.

Katılımcıların Festival Yönetmeliği’ni dikkate alarak başvuru formunu ve formda istenen tüm materyalleri 5 Ekim 2019 Cumartesi günü mesai bitimine kadar Festival Yönetim Merkezi’ne göndermeleri gerekiyor.

Ön jürinin değerlendirmesi sonucunda her iki kategoride de yarışmaya kabul edilen 10’ar film, festivalde gösterilecek diğer filmlerle birlikte festival basın toplantısında, festival web sayfasından ve sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

Birincinin Kristal Kayısı Ödülü yanı sıra 100 bin TL para ödülü de kazanacağı yarışmada, ödüle değer görülen diğer kategori birincileri de ödüllerini 19 Kasım gecesi yapılacak Festival Ödül Töreni’nde alacak.

Bu yıl 15- 19 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek festival kapsamında daha önce kısa filmler için verilen ödül miktarları da artırıldı.

Ulusal sinemaya katkı amacıyla Festivalde ‘En İyi Kısa Film’e Kristal Kayısı Ödülünün yanı sıra 10 bin TL para ödülü de verilecek. Yarışmada ikinci kısa film 7 bin 500 TL, üçüncü kısa film ise 5 bin TL ile ödüllendirilecektir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.