Ödüllü kısa filmleriyle tanınan Serhat Karaaslan’ın ilk uzun metrajlı filmi olan Görülmüştür, ödüller kazandığı festival gösterimlerinin ardından 20 Eylül 2019 tarihinde vizyona giriyor.

Uluslararası Prömiyer gösterimini 54.Karlovy Vary Film Festivali’nde yapan Görülmüştür burada FEDEORA Film Eleştirmenleri tarafından verilen En İyi Film Ödülü’nü kazanmıştı.

Türkiye’de katıldığı İstanbul Film Festivali ve Uluslararası Ankara Film Festivali’nden de En İyi Senaryo, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kurgu, Siyad En İyi Film, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödüllerini elde etmişti.

Dağıtımını Başka Sinema’nın üstlendiği Görülmüştür’de Berkay Ateş, Saadet  Aksoy ve Füsun Demiel’in yanı sıra İpek Türktan Kaynak, Erdem Şenocak, Müfit Kayacan, Banu Fotocan da rol aldılar.

Zakir, İstanbul’daki bir cezaevinde mektup okuma komisyonunda çalışmaktadır. Görevi mahkumlara ait bütün mektupları okuyup varsa sakıncalı yerlerini karalayarak sansürlemektir. Günlük hayatı cezaevi ile gizlice gittiği yazarlık kursu arasında geçmektedir. Yazarlık kursunda verilen ödev için kontrol ettiği mektuplardan birinden çıkan fotoğrafı gizlice alır. Fotoğraf cezaevinde yatmakta olan Recep ile karısı Selma’ya aittir. Fotoğraf, Zakir için ilhamdan daha çok takıntıya dönüşür.

*7 yaş ve üzeri izleyici kitlesi içindir. 13 yaş altı izleyici kitlesi aile eşliğinde izleyebilir. Olumsuz örnek oluşturabilecek davranışlar içerir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.