AFSAD 3. Uluslararası Kısa Film Festivali kapsamındaki Ulusal Kısa Film Yarışması Başvuruları Başlıyor. Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği (AFSAD) tarafından üçüncü kez düzenlenen Ulusal Kısa Film Yarışması, bu sene de yarışmanın yanı sıra, panel, atölye çalışmaları ve yabancı film gösterimlerinin de yer aldığı ‘’Festival’’ kapsamında gerçekleştiriliyor.

Konu sınırlaması olmayan Ulusal Kısa Film Yarışması’nda 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren üretilen kısa filmlerle, 1 Ağustos – 25 Kasım 2019 tarihleri arasında başvuru yapılabilecek ve filmler, alanında önemli isimlerden oluşan jüri üyeleri önüne çıkacak.

Kurmaca, Deneysel, Canlandırma ve Belgesel olmak üzere dört kategoriden oluşan yarışmanın sonucunda jüri tarafından seçilen filmler, 13-15 Aralık 2019 tarihlerinde Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi ve Goethe-Institut Ankara’da yapılacak film gösterimleri ile Ankaralı izleyiciyle buluşacak.

Ulusal Kısa Film Yarışmasına katılan filmlerin yanı sıra, Festival davetlisi olarak dünya ülkeleri sinemasından seçkiler ,gösterimler ve yönetmen söyleşileri de yer alacak.

42 yıldır fotoğrafın yanı sıra kısa film seminerleri ve atölye çalışmaları ile bu alanda üretimi destekleyen AFSAD,  Kısa Film Festivaline dönüştürdüğü programı ile sanata ve sinemaya olan katkılarını daha da güçlendiriyor.

Yarışma tüm kısa film yapımcıları ve izleyicilerinin katılımını bekliyor. Detaylı bilgi http://www.afsadsinema.net web sitesinden edinilebilir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.