Foça Belediyesi ve Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz’ün katkılarıyla bu yıl ilki düzenlenen “Beşkapılar’da 5 Gece, Phokaia Bağımsız Film Günleri’nde ödüllü filmler, ödüllü yönetmenler ve ödüllü oyuncular Foçalılarla buluşacak.

30 Temmuz-3 Ağustos arası gerçekleşecek festivalde, tarihi Beşkapılar Kalesi’nin eşsiz atmosferinde 5 gece boyunca filmler izlenecek, film ekipleriyle söyleşiler gerçekleşecek.
Vuslat Saraçoğlu imzalı ‘Borç’ ,  Hüseyin Karabey imzalı ‘İçerdekiler’, Sefa Öztürk imzalı ‘Güven’, Süleyman Arda Eminçe imzalı ‘Suç Unsuru’ ve 7 uluslararası yönetmenin 7 kısa filminden oluşan ‘Unutma Beni İstanbul’ 5 gece boyunca Foçalılarla buluşacak.
Ödüllü oyuncular Gizem Erman Soysaldı, İpek Türktan Kaynak, Gözde Çığacı, Kaan Songün ve ödüllü yönetmenler Hüseyin Karabey,  Vuslat Saraçoğlu, Sefa Öztürk, Süleyman Arda Eminçe gösterimler sonrası seyircilerle söyleşiler yapacaklar.
Ayrıca Foça Belediyesi ve festival ekibi; film seçkisi, davet edilen yönetmen ve oyuncuların dağılımı ve sosyal medya paylaşımlarına kadar birçok konuda ‘5050×2020 Sözleşmesi’ne uyduklarını taahhüt ediyorlar.  5050×2020 Sözleşmesi, Cannes Film Festivali’nde dünyanın dört bir yanından kadınların kırmızı halıda yaptıkları yürüyüşten sonra gündeme gelen, 2020 yılına kadar film festivalleri olarak cinsiyet eşitliğine ulaşmayı hedefleyen bir sözleşmedir.
BEŞKAPILAR’DA 5 GECE
Phokaia Bağımsız Film Günleri
AÇILIŞ TÖRENİ ve KOKTEYL
Tarih: 30 Temmuz Salı
Saat: 20.30
BORÇ
Gösterim Tarihi: 30 Temmuz Salı
Gösterim Saati: 21.00
İÇERDEKİLER
Gösterim Tarihi: 31 Temmuz Çarşamba
Gösterim Saati: 21.00
GÜVEN
Gösterim Tarihi: 1 Ağustos Perşembe
Gösterim Saati: 21.00
SUÇ UNSURU
Gösterim Tarihi: 2 Ağustos Cuma
Gösterim Saati: 21.00
UNUTMA BENİ İSTANBUL
Gösterim Tarihi: 3 Ağustos Cumartesi
Gösterim Saati: 21.00

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.