Akbank Sanat, 17 -31 Temmuz 2019 tarihleri arasında güncel Venezuela Sineması’ndan 5 seçkin filmi filmseverlerle buluşturuyor.

Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği’nin katkılarıyla gösterilecek filmler İspanyolca orijinal dillerinde ve Türkçe alt yazılı olarak gösterime girecek. Biletler Akbank Sanat danışmadan ve Biletix’ten temin edilebilir.

17 Temmuz Çarşamba

Saat: 19.00

 Kardeşler Hermano

Yönetmen:  Marcel Rasquin

Oyuncular: Fernando Moreno, Eliú Armas, Alí Rondón

Yapım ve Format: Venezuela, 2010, 96’, blu-ray
“Kardeşler” Karakas’ın bir mahallesinde yaşayan, futbol tutkunu ve bu konuda yetenekli iki kardeşin hikayesini anlatır. Daha genç olan Daniel harika bir futbolcudur. Julio ise oynadığı takımın kaptanıdır. İki kardeşin arasındaki fark ise; Daniel’in tüm kalbiyle profesyonel bir oyuncu olmayı hayal etmesi, Julio’nun ise kirli parayla ailesini geçindirme derdinde olmasıdır. Karakas Futbol Kulübü’nden bir menajerin elemelere iki kardeşi davet etmesi ikisi için de büyük bir fırsattır. Ancak Karakas’ın tehlikeli bir mahallesinde yaşanan bir trajedi, iki kardeşin de hayatını etkileyecektir.

Moskova Uluslararası Sinema Festivali: Altın Aziz Georgiy Ödülü (En İyi Film).

20 Temmuz Cumartesi

Saat: 15.00
Mavi, Çok da Pembe Değil  Azul y No Tan Rosa

 Yönetmen:  Miguel Ferrari

Oyuncular: Guillermo Garcia, Ignacio Montes, Hilda Abrahamz

Yapım ve Format: Venezuela, 2012, 120’, blu-ray

Başarılı bir fotoğrafçı olan Diego, erkek arkadaşı Fabrizio’nun yanına taşınr ve birlikte yaşamaya karar verirler. Fakat beklenmedik bir şekilde, Fabrizio’nun İspanya’da yaşayan ve uzun süredir görmediği oğlu Armando’nun ortaya çıkması işleri karıştırır. Armando’nun sorumluğunu üstlenmek zorunda kalırlar. Armando beraberinde önyargılarıyla gelmiştir. Bu durum Diego ile iyi bir ilişki kurmasını zorlaştıracaktır. Bu arada Fabrizio, homofobik bir saldırı sonucu komaya girer. Goya Ödülleri: En İyi İber-Amerikan Film Ödülü.

24 Temmuz Çarşamba

Saat: 15.00

Azú

Yönetmen:  Luís Alberto Lamata

Oyuncular: Freddy Aquino, Pedro Durán, Carmen Francia

Yapım ve Format: Venezuela, 2013,100’, blu-ray

1780’li yıllarda bir grup köle, şeker kamışı çiftliğinden kaçarak kendilerine hür yaşayabilecekleri bir yer ararlar. Ancak güzel köle Azú’ya saplantılı bir şekilde bağlı Manuel Aguirre ormanda peşlerine düşer. Aksiyon dolu bu gizemli takip, aynı zamanda kimlik mücadelesi yürüten kadın karakter Azú’nun gözünden büyülü bir şekilde anlatılmaktadır.

27 Temmuz Cumartesi

Saat: 15.00

Çirkin Saç Pelo Malo

 Yönetmen:  Mariana Rondón

Yapım ve Format: Venezuela, 2013, 93, blu-ray

Junior, “çirkin saçları” olan 9 yaşında bir çocuktur. Okuldaki fotoğraf çekimi için saçlarını düzleştirmek ister. Bu sayede ünlü bir şarkıcı gibi görünecektir. Bu durum, Junior’u annesi Marta’yla karşı karşıya getirir. Junior, annesinin kendisini sevmesi için daha güzel görünmeye çalıştıkça annesi onu daha çok reddeder. Sonunda Junior zor bir karar almak zorunda kalacaktır. San Sebastián Film Festivali Altın İstiridye Ödülü.

31 Temmuz Cumartesi

Saat: 19.00
Zamanın Sonundaki Ev / La Casa Del Fin de Los Tiempos

Yönetmen:  Alejandro Hidalgo

Oyuncular: Miguel Angel Pacheco, Rosmel Bustamante, Adriana Calzadilla

Yapım ve Format: Venezuela, 2013, 97’, blu-ray

Dulce bir annedir. Büyüyüp yetiştiği evde korkunç bir kehanet gerçekleşmiş ve dehşet verici olaylara tanık olmuştur. Aradan geçen otuz yıldan sonra, artık yaşlı bir kadın olan Dulce, kendisini bu kadar korkutan olayların arkasındaki gizemi ve trajediyi çözmek için eski evine geri dönmeye karar verir. Los Angeles Screamfest Korku Filmleri Festivali En İyi Film Ödülü.

*Bilet fiyatları 5 TL’dir.
Ayrıntılı bilgi için: akbanksanat@akbank.com  0212 252 35 00

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.