18 – 28 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek festivalde bu yıl sektörün genç ama deneyimli isimlerinin yer aldığı seçici kurullar oluşturuldu.

30. Ankara Uluslararası Film Festivali Seçici Kurullarında gençliğin dinamizmini yakalamak, günümüzün gelişen ve değişen beğenilerine uzak kalmamak için, genç ve kendini kabul ettirmiş isimlere yer verildi. Bir filmin yaratım sürecinde emek veren farklı meslek kollarının da yer alması için ayrıca uğraş verildi. Jüriler oluşturulurken kadın erkek dengesine de özen gösterildi.

Ulusal Uzun Film Yarışması Seçici Kurulunda, yönetmen Tolga Karaçelik, fotoğraf sanatçısı ve senarist Ebru Ceylan, oyuncu Tolga Tekin, oyuncu Tülin Özen, gazeteci, yayıncı Cem Erciyes bulunacak.

Ulusal Belgesel Film Yarışması Seçici Kurulunda, belgesel yapımcısı ve yönetmen Semra Güzel Korver, gazeteci yazar Kanat Atkaya, fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut görev yapacak.

Festivalin Ulusal Kısa Film Yarışması Seçici Kurulunda yer alan isimler ise yönetmenSeren Yüce, oyuncu Yelda Reynaud ve görüntü yönetmeni Feza Çaldıran yer alacak.

Festival bünyesinde yer alan, yeni film projelerine verilen Proje Geliştirme Desteği Seçici Kurulunda da yapımcı ve yönetmen Sevinç Baloğlu, yapımcı Armağan Lale ve yapımcıAli Bayraktar görev yapacak.

Son başvuru tarihi 1 Şubat olan festivale şimdiden ulusal ve uluslararası olmak üzere çok sayıda eser başvuruda bulundu. Henüz başvurusunu tamamlamayan sinemacılar katılımlarını basvuru.filmfestankara.org.tr adresi üzerinden gerçekleştirebilirler.

Fotoğraflar için indirme bağlantısıhttps://we.tl/t-HmmctryRv0

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.