Usta sanatçı Münir Özkul, ölümünün 1’inci yıldönümünde Beyoğlu’nda anıldı. Akademi Beyoğlu’nda düzenlenen etkinlikte, sanatçının dostları ve ailesi Münir Özkul ile olan anılarını anlatarak yad etti.

Türk sinemasının usta oyuncusu, ‘Hababam Sınıfı’nın Mahmut Hoca’sı, Yeşilçam’ın ‘Yaşar Usta’sı Münir Özkul, vefatının birinci yıldönümünde Beyoğlu’nda düzenlenen etkinlikle anıldı. Beyoğlu Belediyesi tarafından Akademi Beyoğlu’nda “Hepimizin Hocası Münir Özkul Nam-ı Diğer Mahmut Hoca” söyleşisi gerçekleştirildi. TÜRSAK Başkanı Elif Dağdeviren’in moderatörlüğünde yapılan söyleşide, Se-Sam Başkanı Yılmaz Atadeniz ve Film-San Başkanı Engin Çağlar usta oyuncuyu anlattı. Programa; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Münir Özkul’un eşi Umman Özkul ve kızı Güner Özkul’un yanı sıra Yeşilçam’ın usta oyuncuları katıldı.

HALA SEVİLDİĞİNİ GÖRMEK ÇOK BÜYÜK MUTLULUK VERİYOR

Münir Özkul’un kızı Güner Özkul, babasının  hala seviliyor olmasından büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek, “Zaman çok çabuk geçiyor. Bir yıl nasıl geçti biz de anlamadık. Daha kaybettiğimizi idrak edemeden bir yıl doldu. Bugün kabristanda önce andık. Daha sonra Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan bu paneli düzenledi. Ona da çok minnettarız. Kendisi son yıllarında aileden biri gibi olmuştu. Maddi ve manevi desteğini bizden esirgemedi. Cenazesinin kaldırılmasında, bakımı ve tedavisi sırasında da çok yardımcı oldu. Beyoğlu onun ikinci eviydi. Ama neticede asıl yuvası Bakırköy’e döndü. Kimler kimler çıkmamış ki Bakırköy’den. Babamın vasıtasıyla onları da andık. Biraz hüzün, biraz mutluluk. Hala ne kadar sevildiğini görmek çok büyük mutluluk veriyor” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.