Danimarkalı oyuncu Mads Mikkelsen’in başrolünü üstlendiği hayatta kalma temalı drama filmi Arctic’ten yeni bir poster geldi.

Arctic, zorlu doğa koşullarında hayatta kalmaya çalışan bir adamın hikayesini anlatıyor. Genç bir adam olan Overgård’ın hayatı çıktığı uçak yolculuğundan sonra alt üst olur. Overgård’ın uçağı kutup bölgesinden geçtikleri sırada düşer. Uçaktan sağ çıkmayı başaran Overgård’ın ekiplerin gelip kendisini kurtarmasını beklemekten başka çaresi yoktur. Bu süreçte çetin hava koşullarından korunmak için kendisine sığınacak bir yer yapar. Kurtarılmasına az bir zaman kala yaşanan trajik bir kaza Overgård’ın kurtarılma şansını yok eder. Hiçliğin ortasında sert doğa koşulları ile başbaşa kalan Overgard’ın önünde iki seçenek vardır. Ya görece güvenli olan sığınağında kalıp amansız doğa felaketlerinden kendisini koruyacak ya da sonunu bilmediği ölümcül bir yolculuğa çıkacaktır.

Yönetmenliğini kısa filmleriyle tanınan Joe Penna’nın üstlendiği filmde İzlandalı aktris  Maria Thelma Smaradottir de yer alıyor. Merakla beklenen film Amerika’da 1 Şubat 2019 tarihinde gösterime girecek.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.