Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) tarafından,  Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü katkılarıyla düzenlenen 6. Uluslararası İpekyolu Film Ödülleri sahiplerini buldu.

SETEM Emek Ödülü AnniePertan’a

Bugüne kadar SETEM Emek Ödülü; Vedat Türkali, Ertem Göreç, Safa Önal, Mehmet Dinler, Ülkü Erakalın, Aram Gülyüz, Necip Sarıcı, Yılmaz Atadeniz, Memduh Ün, Duygu Sağıroğlu, Ertunç Şenkay, TolgayZiyal ve Hüsamettin Ünlüoğlu’na verildi.  Bu yıl SETEM Emek Ödülü; sinemamızda yapımcı ve sanat yönetmeni olarak bir çok projeye imza atan AnniePertan a verildi. AnniePertan’ın çalışmalarından bazıları; Aşk-ı Memnu, Arabesk, Devlerin Ölümü, Kurt Kanunu, Tersine Dünya, Mum Kokulu Kadınlar, Şarkıcı filmleri.

Uluslararası İpek Yolu Film Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Bu yıl Uluslararası İpekyolu Film Yarışmasına Türkiye, Çin, Kırgızistan, Özbekistan, Azerbaycan, Kazakistan, İtalya, Suriye, Hindistan, Irak, Yunanistan, İran, Afganistan ve Pakistan olmak üzere toplamda 3058 film katıldı. Uluslararası İpekyolu Film Ödülleri kapsamında verilen ödüller sahiplerini buldu ve En İyi Yönetmen Ödülünü alan Leila Noroozi’nin  “The Black Way” isimli filmi gösterildi.

Uluslararası İpekyolu Film Ödüllerini belirleyen Jüri Üyelerimiz:

Jüri başkanı Salih Kalafatoğlu olmak üzere, Hüsamettin Ünlüoğlu,  Ahmet Çadırcı, Zeynep Tor, Mehmet Bükülmez, Emre Yalgın, Hakan Dikmen, RezaSiami, Müjgan Tekin, Necip Güleçer.

Ulusalda ise Belgesel, Animasyon ve Kurmaca film kategorilerinde toplam 297 eser katıldı ve ödüller sahiplerini buldu. Tören sırasında ödül alan En İyi Kurmaca film olan Plak (Ece Palaz) filminin gösterimi gerçekleşti.

 Belgesel Kategorisi Jüri Üyelerimiz; Jüri başkanımız Oğuz Makal olmak üzere; Mehmet Güleryüz ve Jale İncekol

Animasyon Kategorisi Jüri Üyelerimiz;Jüri başkanımız Şafak Tavkul olmak üzere; Hüseyin Karabey ve Özgül Gürbüz

Kısa Film Kategorisi Jüri Üyelerimiz; Jüri Başkanımız Mecit Beştepe olmak üzere; Feza Sınar ve Yelda Özkoçak

ÖDÜLLER

ULUSLARARASI İPEKYOLU KISA FİLM ÖDÜLLERİ

Uluslararası İpekyolu En İyi Kurmaca Film: TheCord – AllaithHajjo (SURİYE)

Uluslararası İpekyolu En İyi Yönetmen: The Black Way  – LeilaNoroozi (İRAN)

Uluslararası İpekyolu En İyi Senaryo Ödülü: Beggars – Ram Prasad Mandal (HİNDİSTAN)

Uluslararası İpekyolu Kurmaca Jüri Özel Ödülü: Cumartesi Düşleri – Alper Kızılboğa                                                                                                                             (TÜRKİYE) Worm – Samugjanov Abror                                                                     (ÖZBEKİSTAN)

Uluslararası İpekyolu En İyi Belgesel Ödülü:HeritageIlgizSherniyaz (KIRGIZİSTAN)

Uluslararası İpekyolu En İyi Animasyon Ödülü: Blue Tomorrow – Numan Ayaz                                                                                                                                       (TÜRKİYE)

  ULUSAL ÖDÜLLER

En İyi Belgesel Ödülü: Bıraktığın Yerden   –  Volkan Güney Eker

Belgesel Dalında En İyi Yönetmen: Kurbağa Avcıları – Batuhan Kurt

Belgesel Dalında En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Kalanlar – – İris Tahhuşoğlu& Erkan Tahhuşoğlu

Belgesel Dalında En İyi Senaryo Ödülü: Sen Adam Mısın – Harun Köybaşı

Belgesel Dalında En İyi Kurgu Ödülü: Nakavt – Hasan Akıncı & Zeki Koyuncu

 Belgesel Dalında Jüri Özel Ödülü: Paradoks Bir Koşu – Evrim İnci

Levir – Oğuzhan Yıldız & Uğur Ersöz

Belgesel Dalında SETEM Özel Ödülü :Ardında Kalanlar – Nuray Kayacan

Animasyon Dalında En İyi Film Ödülü: Mavi Yarın – Numan Ayaz

Animasyon Dalında Jüri Özel Ödülü: Rüya – Çağrı Surhay Kılıç & Fuat Değirmenci

Animasyon Dalında En İyi Yönetmen Ödülü: Fabrika – Batuhan Köksal

Animasyon Dalında En İyi Animatör: Fabrika – Batuhan Köksal

Animasyon Dalında En İyi Senaryo: Avcı – Yunus Özmodanlı

Animasyon Dalında En İyi Kurgu: Mavi Yarın – Numan Ayaz

Kurmaca Dalında En İyi Film Ödülü: Plak – Ece Palaz

Kurmaca Dalında En İyi Yönetmen Ödülü: Misafir – Selim Şahintürk

Kurmaca Dalında En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Misafir – Ercan Işık

Kurmaca Dalında En İyi Senaryo Ödülü: Hikayeci – Anıl Gündoğan

Kurmaca Dalında En İyi Kurgu Ödülü: Mahkum – Ercan Selim Öngöz

Kurmaca Dalında En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Vaveyla – Gamze Karababa

Kurmaca Dalında En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Küçük Adam – Emin Altun

Kurmaca Dalında Jüri Özel Ödülü: Elma – ŞeyhmusSarıce

Duvardaki Çatlak – Hakan Ünal

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.