Sinemanın en bilindik canavarı Frankenstein’a bu kez usta oyuncu Şevket Çoruh hayat veriyor… Başrollerinde Şevket Çoruh ile Ayçin İnci’nin yer aldığı fantastik komedi filmi ‘Canavar Gibi: Türk İşi Frankeştayn’”, 3 Ağustos’ta Cinemaximumlarda vizyona giriyor.

Konforlu ve kaliteli sinema deneyimiyle film keyfini doyasıya yaşatan Cinemaximum, çekimleri geçtiğimiz yaz tamamlanan  ve sezonun en iddialı komedilerinden olan “Canavar Gibi: Türk İşi Frankeştayn” filmini 3 Ağustos’ta izleyici ile buluşturuyor.

Yönetmenliğini Özgür Bakar’ın üstlendiği, senaryosunu yine Özgür Bakar’ın, Suat Özkan ve Alper Kıvılcım’la birlikte kaleme aldığı film, iddialı oyuncu kadrosuyla öne çıkıyor. Şevket Çoruh, Ruhi Sarı, Bülent Çolak, Ayçin İnci, Sinan Bengier, Uğur Serhan, Hüseyin Elmalıpınar, Haldun Boysan, Tolga Yüce ve Nazlı Tosunoğlu gibi isimlerin yer aldığı filmde, ünlü şarkıcılar Halil Sezai ve Gökhan Türkmen de konuk oyuncu olarak yer alıyor.

Filmde “Gürbüz” karakterini canlandıran başrol oyuncusu Şevket Çoruh, özel bir makyajla İngiliz yazar Mary Wollstonecraft Shelly’nin sinemaya uyarlanan unutulmaz eseri ve korku karakteri “Frankenstein”ın komedi versiyonuna hayat veriyor. Çoruh’un makyajını, plastik efekt & make-up artist Derya Ergün yaparken ünlü oyuncuya “Frankeştayn” rolü için Londra’dan özel bir perukla, plastik makyaj ürünleri  getirildi.

Sinema dünyasının efsane korku karakteri Dr. Frankenstein’ın, komedi karakteri olarak karşımıza çıktığı “Canavar Gibi: Türk İşi Frankeştayn” filminin konusu ise şöyle; İstanbul’un Balat ilçesinde cep telefonu satışı yapan Gürbüz (Şevket Çoruh), çevresinde üç kağıtçı ve dolandırıcı biri olarak tanınmaktadır. Bir gün Sarı Kenan (Hüseyin Elmalıpınar) isimli bir mafya babasıyla ters düşer ve bu durum canına mal olur. Hikâye de bu olaydan sonra başlar…

Filmin künyesi:

Yönetmen: Özgür Bakar

Senaryo: Suat Özkan, Özgür Bakar, Alper Kıvılcım

Türü: Komedi

Oyuncular: Şevket Çoruh, Ruhi Sarı, Bülent Çolak, Ayçin İnci, Uğur Serhan, Hüseyin Elmalıpınar, Nazlı Tosunoğlu, Sinan Bengier, Haldun Boysan, Tolga Yüce

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.