Ana Sayfa Dosya PORTRE Yeni örümcek Tom Holland

Yeni örümcek Tom Holland

0
27

1996 doğumlu olan Holland İngilitere’de doğup büyüdü ve kariyerine dansçı olarak başladı. Ünlü müzikal “Billy Elliot”ın koreografı tesadüfen bir dans sınıfında Tom’u keşfetti, böylece yalnızca 12 yaşındayken önemli bir yapımda sahne alma şansı yakaladı.

Holland’ın sinema kariyerinde yaptığı ilk iş Japon animasyon filmi The Secret World of Arrietty’nin İngilizce versiyonunda yaptığı seslendirme oldu. Bu filmde Saoirse Ronan ve Amy Poehler gibi yıldızlarla çalıştı. 2014’teki Locke filminde de seslendirme yaptı.

Çoğunlukla beyazperdede izlesek de Holland’ın televizyon dizisinde rol almışlığı da var. Geçtiğimiz yıl BBC’nin ödüllü mini dizisi Wolfhall’da Mark Rylance, Damian Lewis, Mark Gatiss ve Thomas Brodie-Sangster gibi isimlerle birlikte dizi boyunca rol aldı.

Hollywood’daki ilk önemli rolü Naomi Watts ve Ewan McGregor’la birlikte yer aldığı The Impossible filminde oldu. Hint Okyanusu’nda tsunamiden kurtulmaya çalışan bir ailenin oğlu rolündeki Holland, çekimler sırasında 130 litre su içmek zorunda kalmış.

Captain America: Civil War’da hayranı olduğu tüm oyuncularla birlikte çalıştı, ama bunun öncesinde Thor’u canlandıran Chris Hemsworth’le In The Heart Of The Sea filminde rol aldı. Thor Civil War’da yoktu belki, ama yine de Tom’un bir Avenger’la karşılaşması daha önce oldu.

Spider-Man rolünde 3. Spider-Man oldu Tom Holland. Bu rolü alabilmek için Nat Wolff ve Logan Lerman’ı geçen Holland için Sony Pictures başkanı Tim Rothman, “Tom’un deneme çekimleri çok özeldi,” diyor. Guardians of The Galaxy yönetmeni James Gunn ise “Robert Downey Jr ne kadar Iron Man’se, Heath Ledger ne kadar Joker’se, Holland da o kadar Spider-Man,” dedi.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.