1968 Amerika doğumlu Aaron Edward Eckhart, 13 yaşında ailesi ile birlikte İngiltere‘ye gitti. Birkaç yıl sonra, okul oyunlarındaki performası ile aktörlük kariyerine başladı. Eckhart lise yıllarında Avustralya‘nın Sydney kentine taşındı. Mezun olmadan okulu bıraktı ama gittiği bir yetişkin eğitim kursu ile diploma kazandı. 1994 yılında Brigham Young Üniversitesi‘nin Güzel Sanatlar Bölümü’nü derece ile bitirdi.

Eckhart, üniversitede tanıştığı yönetmen Neil LaBute‘un birkaç oyunun oyunu kadrosunda yer alarak, onunla bir araya gelmişti. Beş yıl sonra, Neil LaBute’un kara komedi filmi In the Company Men‘de kadın düşkünü bir sosyopatı canlandırdı. LaBute’un rehberliğinde, onun yönettiği Your Friends & Neighbors, Nurse Betty ve  Possession filmlerinde oynadı. Rol alacağı film seçiminde daha seçici olmaya başlayan Eckhart, The Core ve Paycheck adlı bilim-kurgu filmlerinde, Conversations with Other Women ve No Reservations adlı romantik dramalarda oynadı.

Eckhart, Steven Soderberg‘in olumlu yorumlar alan 2000 tarihli Erin Brockovich filminde canlandırdığı George karakteriyle geniş bir tanınırlık sağladı. 2006 yılında, kendisine En İyi Aktör dalında Altın Küre adaylığı getiren Thank You for Smoking filminde Nick Taylor’ı canlandırdı. 2008 yılında, büyük bütçeli stüdyo filmi Kara Şövalye‘de Two-Face adlı kötü adama dönüşen Bölge Savcısı Harvey Dent’i canlandırdı. Filmleri arasında Aşk Tarifi, Mutluluğun Peşinde, Tutku Günlükleri, Dünya İstilası: Los Angeles Savaşı, Kod Adı: Olympus, Frankenstein: Ölümsüzlerin Savaşı, Sully ve Kod Adı: Londra filmlerinde rol alan oyuncu bu ay Incarnate / Şeytanın Oğlu filminde rol alacak. Tabii oyuncu ayrıca Ocak ayında vizyona girecek olan Bleed For Younger filminde de yer alıyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.