Nick Nolte poses for a portrait to promote the film, "A Walk in the Woods", at the Eddie Bauer Adventure House during the Sundance Film Festival on Saturday, Jan. 24, 2015, in Park City, Utah. (Photo by Victoria Will/Invision/AP)

8 Şubat 1941 Nebraska, Omaha doğumlu asıl adı Nicholas King Nolte olan Nick Nolte aktör, model ve fil yapımcısıdır. Yerel bir tiyatroda sahneye çıkarak oyunculuk hayatına başlayan Nolte ilk popüler rolünü 1976 yılında oynadığı TV dizisi Zengin ve Yoksul ile almıştır.

Nick Nolte poses for a portrait to promote the film, “A Walk in the Woods”, at the Eddie Bauer Adventure House during the Sundance Film Festival on Saturday, Jan. 24, 2015, in Park City, Utah. (Photo by Victoria Will/Invision/AP)

Hatta bu dizi fazlasıyla tutulmuştu biz de ve canlandırdığı iyi kalpli Tom Jordache öldüğünde ülkecek yas tuttuğumuz rivayet edilir. Oyuncunun filmografisinde Lorenzo’nun Yağı, Dalgaların Prensi, Kurtlar Şehri, İnce Kırmızı Hat, Şampiyonların Kahvaltısı, Bela, Hotel Rwanda, Tropik Fırtına, Suç Çetesi, Nuh: Büyük Tufan gibi filmler rol alıyor. Oyuncu birçok filmde ödüle layık görülmüştür hatta 1992 yılında People dergisi tarafından en seksi kişi bile seçilmiştir!

Oyuncu bu ay başrollerinde Emma Thompson ve Robert Redford ile birlikte rol aldığı A Walk in the Woods filmiyle karşımızda olacak. Bir yol hikayesi olan film iki arkadaşın içsel yolculuğuna da odaklanıyor. İki oyuncuyu bir arada ve sırt çantalı görmek hayranları için iyi gelecek!

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.